Jakou autosedačku mám koupit?

caarolkaa
16. srp 2011

Milé maminky máte některá zkušenosti s některou sedačkou co zde napíši? NewBuddy Snug...... Babypoint Zenith Race....... NewBuddy Fénix.... Zopa Carrera... nebo Espiro Optima PRO 2011-01........... Děkuji

zdeniii
16. srp 2011

Ne. Zanás doporučím jen a jen Roemer

j.kriv
16. srp 2011

Dívala jsem se na ně, přijdou mi víceméně nastejno, akorát u poslední mi nesedí že menší dítě má 5-ti bodové pásy a starší pultík, když už pultík, spíš pro menší... Taky lepší je kupovat sedačku jen pro jednu váhovou skupinu, jsou bezpečnější, tedy 9-18 a až potom případně rovnou do 36-ti kg. nicméně bych raději volila některou z kvalitních osvědčených značek, Römer, Cybex, Maxi Cosi...Když se investice rozpočítá na roky kdy bude dítě sedačku používat, není to moc...

moncicak.as
16. srp 2011

Já doporučuju taky Romera, máme a jsem s ní spokojená maximálně!

mamkamarketa
16. srp 2011

ja bych nesla do polsky autosedacky 😔 (espiro,babypoint..)
za me cybex,romer! investice do poradny autosedacky se rozhodne vyplati 😉

deyana
16. srp 2011

Ty co píšeš jsou snad to nejhorší co může člověk vybrat, promiň 😀 Za mě Romer King Plus 😉 Dodávám, že se nám špatnou manipulací povedlo zlomit polystyren uvnitř sedačky a bez jakýchkoliv kontrol a reklamací mi romer sám od sebe do 3 dnů poslal nové polystyreny zdarma na výměnu - to teda taky hodně udělá !

dagmik
16. srp 2011

Já též mohu doporučit Römer, my máme Isofix duo plus...a maximální spokojenost....jde do auta s isofixem i bez iso....to když třeba jedem s kamarádkou, ta ho v autě nemá.

jaa
16. srp 2011

Já osobně bych také nešla do Polské.Ale, ani do mediálně protlačovaných.Je plno špičkových a velice kvaitních,ale u nás a v D se testují jen ty protlačované a pak pár těch z PL.My třeba máme italskou špičku v kvalitě..Pamětová pěna,materiály pro kosmonauty..atd..Plný počet bodů na boční náráz hlavičky...Je to Inglesina..Marco Pollo.Je super polohovatelná a to skoro do lehu.6 poloh.Ani, Romerka tak hodně do lehu nejde.
Jinak,ohledně bezpečí..je nejlepší...používat rozmezí s co nejmenším váhovým rozpětím...0-13kg,0-18kg,9-25kg,15-36...
Zase ,ale asi můžete koupit to,na co máte finance...Zkusila bych se poradit s prodejci.Určitě se i mezi těmi z PL najde nějaká kvalitní.Ne každý si může dovolit lux.značku,která je beztak tak drahá jen kvůli reklamě🙂

ivanau
16. srp 2011

Ahoj, máme Kiddi Infinity Pro http://www.promimina.cz/infinity-pro-autosedack..., je to v současnosti nejbezpečnější sedačka na trhu a její cena je i tak dost lákavá...Jen si musí dítě zvyknout na pultík, ale za to bezpečí to myslím stojí. (Dá se sehnat i ještě levněji, mrkni na srovnání cen na Heureka.cz, máme jí tuším za 2800Kč plus, mínus)
O značce Romer jsem taky uvažovala, jsou hodně dobré. Zkus mrknout na stránky Dtestu http://www.dtest.cz/clanek-1513/moznosti-predpl... nechávala jsem si poslat hodnocení jednotlivých autosedaček .

ivett
16. srp 2011

já doporučuju 0-13kg Peg Perégo Prima Viaggio Tri-fix, jen je těžší a bez isofix základny bych ji nebrala, upínání pásem je o nervy...
a další doporučuju 0-18kg Maxi-cosi Opal (nebo Bebe Confort Opal, jde o tutéž sedačku), doporučuji shlédnout video na youtube, je fakt super 😉

rennu
16. srp 2011

Máme Cybex s isofixem a nemůžeme si vynachválit 🙂...cena vysoká, ale je do 12 let 🙂

olcab
16. srp 2011

Máme Romer King plus a zatím spokojenost 😀

martinatrnkova
16. srp 2011

V kategorii 9-18 Romer king plus nebo Maxi-cosi Tobi. V případě isofixu 9-18kg Romer Duo plus nebo Safefix plus.
Kategorie 15-36 Romer Kid, Kid plus, Kid plus Sict nebo Maxi-cosi Air protect. Isofix - Romer Kid Fix, Kidfix Sict.
Co se týče kombinované kategorie 0-18 tak jedině Britax (Romer) First class - First clas plus nebo Maxi cosi Opal.
Kategorie 9-36 Britax Evolva 123, nebo Evolva 123plus (Romer)
Poslední dobou vycházejí dobře autosedačky značky Kiddy, ale musí se hlídat kdy se pultík dávat může a kdy ne.
Rozhodně na autosedačče nešetřit, ale rozhodně neplatí pravidlo "čím dražší,tím lepší". Hlavně v ní musí dobře sedět dítě, musí být pro něj pohodlná zároveň musí sedačk sedět pořádně v autě -u dobrého prodejce je samozřejmostí odzkoušení jak dítěte, tak v autě + názorné předvedení, jak se sedačka pásá.
Rozhodně bych nekupovala polské značky - sice splňují normy, ale v testech se umisťují na posledních místech.