Jakou autosedačku od 9 kg, kterou snad vytáhnu z auta?

pap8
31. led 2019

Ahoj, bydlíme na sídlišti a pokaždé sedačku vyndavám. Dcera povyrostla a potřebuju koupit novou autosedačku. Má 11 kilo, takže plánuju 9-18/36 kg. Jenže teď řeším, jestli ten isofix, když to musím tak třikrát týdně vyndavat? A taky bych potřebovala nějakou lehkou, protože nemůžu tahat těžkou sedačku, protože jsem těhotná. Poradíte, prosím, co si koupit? Vůbec se v tom nevyznám..

zelenaesmolda
31. led 2019

@pap8 spis bych doporucila sedacku od narozeni do 18 popripade 36kg protoze tu muzes dat proti smeru jizdy,ty od 9kg jenom po smeru.Legalne sice muzes jezdit po smeru jizdy s ditetem od 9kg ale podle novych norem isize se bude muset jezdit do 15m veku a doporucene je dokonce do 4 let.podivej se na crash testy rear facing vs forward facing car seat a uvidis sama proc.

makronka222
1. únor 2019

Cybex juno jsme meli. Vyndavala jsem 2x tydne, take mela isofix. Neni to nic tezkeho. Sedacka je bezpecna dle testu atp.

zelenaesmolda
1. únor 2019

@makronka222 co je jednodussi z hlediska vyndavani?isofixova nebo bez?

ivuska1986
1. únor 2019

@pap8 mrkni na firmu Besafe, mají nejbezpečnější sedačky, atesty na vše.

pap8
autor
2. únor 2019

Ja jsem mela besafe vajicko a bylo super. A presne, jak pise makronka222, potrebovala bych vedet, co je lepsi z hlediska vyndavani jestli isofix, nebo bez

zelenaesmolda
3. únor 2019

@pap8 jeste bych dodala,ze podle tech novych norem sedacka musi byt pripevnena isofixem takze bych urcite neinvestovala do sedacky na pasy protoze se ti muze stat,ze za par let ji akorat tak postavis k oknu a budes na ni koukat 🙂