Jakou autosedačku pro drobné roční dítě?

xdrak102
30. zář 2017

Dobrý den,

mám velmi drobné dítě, teď v roce má 70 cm a 7.6 kg. U naší autosedačky (Maxi cosi cabriofix) mi přijde, že jí za chvilku bude přečuhovat hlava - budu tedy muset vyměnit za novou autosedačku. Jenže autosedačky pro pokračování jsou většinou od 9 kg a tam ji zase prý dát nemůžu podle toho co jsem četla o výběru sedačky.
Maminky drobných dětí - nemáte nějaký tip na autosedačku? Koukala jsem na Maxi Cosi Opal - ta je do 18 kg dle výrobce, ale zde na koníku je napsáno že jen do 85 cm (není to blbost?) a to by jí vydrželo jen chvilku a sedačka stojí 6 tis. Je na ní i dobré že jde vozit proti směru i po směru jízdy. A v autě navíc nemám Isofix😒
Jde mi z toho už hlava kolem...

rebe
1. říj 2017

BeSafe Izi Combi lze přidělat pásy v protisměru i posměru. U takhle malého dítěte bych rozhodně volila protisměrnou - čím déle, tím lépe. Já tam mám protisměrně ještě skoro čtyřletou dceru a vejde se pohodlně.

xdrak102
autor
2. říj 2017

@odula JJ, určo ještě pokoukám, teprve se rozhlížím. Nebo mě taky napadlo si počkat na leden, jestli nám teda vydrží to vajíčko, že by třeba mohli vyprodávat staré zásoby...ale nevím jestli to teda platí i u autosedaček😅

xdrak102
autor
2. říj 2017

@bledulka84 díky mrknu na ni.
@rebe díky za tip, bohužel už nad mé finanční možnosti, měla jsem to tu napsat.

margaritta1987
2. říj 2017

@xdrak102 taky jsem zvolila protismernou. Co nejdele nechat ve vajicku a pak navazat na jinou protismernou. V listopadu jsou Dny s maminkou. Tak budou nejake slevy

xdrak102
autor
2. říj 2017

@margaritta1987 Aha, díky za tip.