Je autosedačka 15-36 kg bezpečná pro víc než 36kg dítě?

pospes
23. bře 2015

Syn má teď 129cm a 35kg, jezdí v Romerce (15–36kg), od září ho bude vozit do školy manžel, takže řešíme druhou sedačku k němu do auta.
Podsedák nechci, ale pokud bude mít víc jak těch 36kg, jak je to s bezpečností?
Poradíte? Díky

berenika39
23. bře 2015

@pospes Podle mě tu bezpečnost dělá hlavně správně vedený pás. Takže když se do romerky vejde, je mu tam pohodlně, tak asi lepší volba není. Na podsedáku ten pás prostě vede přes krk. Otázka je, jestli mu při té váze a výšce nebude ta sedačka prostě malá....plánuji taky nechat Petra v romerce, co to půjde.

pospes
autor
23. bře 2015

@berenika39 Na výšku má místa dost a na šířku si taky nestěžuje.
Jde mi hlavně o to, jak je to s bezpečností, když bude v sedačce i při váze 36kg a víc...

berenika39
23. bře 2015

@pospes myslím, že horší než bez sedačky - na podsedáku - to být nemůže...je tam navíc boční ochrana, a jinak váhu dítěte udrží pás, stejně tak jako váhu dospělého. nevím, čeho se bát. mělo by to být o. ale píšu svůj názor.

pospes
autor
23. bře 2015

@berenika39 Jj, taky si to tak myslím 😉 Díky 🙂

blondynka400
23. bře 2015

@pospes taky si myslím to samé. Podsedák je o ničem. A se 130cm je na jízdu bez sedačky malý. Pás nebude mít ve správné výšce. Váhový limit je na sedačkách orientační, neznamená, že se musí přesně dodržovat 😉

pospes
autor
23. bře 2015

Díky 🙂 Necháme ho v sedačce...

blondynka400
23. bře 2015

@pospes synovec začal bez sedačky jezdit někdy při 140cm, byl váhou hodně přes a do sedačky už se nevešel, na podsedák pohodlně taky ne. A to jak byl připoutaný se mi vůbec nelíbilo, pás mu šel částečně přes krk... 😒 To jenom takový postřech, jsem to předtím zapomněla napsat.

berenika39
23. bře 2015

On ten váhový limit je důležitý asi opačně - nedávat dítě lehčí do velké sedačky , protože t aho správně neobepíná a dítě v ní vlaje. Ten horní limit je asi jedno.

leniczka23
23. bře 2015

Váhový limit je důležitý tak i tak..Pokud bude mít více než je limit,nemusí sedačka případný náraz vydržet a ochránit tak jak by měla,ale ROZHODNĚ ochrání víc jak podsedák,hlavně hlavu..Takže ho určitě nechte v sedačce.. 🙂 hezký den..