Je speciální zavinovačka do autosedačky nutná?

lenkanemeckova
4. dub 2008

Ahojky,
jsem ve stádiu dokupování všeho možného i nemožného a snažím se zuby nehty nepodlehnout a nekoupit každou blbost na trhu. Mimčo čekáme v červnu... co myslíte, je nutné koupit speciální zavinku do autosedačky (s těma dírama?) nebo se to dá vyřešit i jinak? Je pravda že mimčo třeba v růžku se tam bude kurtovat blbě... je mi jasné že na zimu zimní fusak, ale co když je teplo... stačí ho přikurtovat jen oblečený a pak třeba přikrýt dekou? ... prosím poraďte... jakou máte zkušenost...

Případně se tahle diskuze může rozběhnout i směrem "Co jsme koupili a absolutně nevyužili, aneb... nekupujte blbosti" 😉

Všem moc díky za rady, názory... příspěvky...

Lenka

elise
4. dub 2008

malý mal bolečený skafandrík a prikrila som ho dekou v aute neskôk ked bol väčší len sme v aute prikurili ale čapičku a šálik sme mu dali dole na nožky dávame deku. nepoužívali sme žiadne špeciálne fusaky. v lete som dala plienočku bavlnenú na chbátik .

megee
4. dub 2008

tak malej se mi narodil v zimě, ale ani tak jsem zavinku do sedačky neměla prostě jsem ho jen přikryla dekou, v autě jsme měli vždy teplo tak mi to přišlo zbytečný....

alami
4. dub 2008

ja zavinovačku mám a denne som ju používala - bola super, neviem si to bez nej predstaviť - alôe to bolo na zimu. Bolo dobre, že zavinovačka môže byť aj popod bábo. inak je s tým problém - prepchať deky pomedzi pásy. na jar si viem predstaviť, aj bez toho - posadiť napr. v kombinézke, alebo nejakom teplejšom oblečení a prikryť dekou. Ale novorodenec sa zase len lepšie zavinie do zavinovačky ako mu niečo obliekať.
Zhrniem to : ak nekúpiš, poradíš si aj bez nej, ak kúpiš, budeš isto spokojná 😉

med
4. dub 2008

Ahojky, my máme taky letní miminko a zavinovačku do autosedačky jsme nekupovali. Vždycky jsem malou přikryla jen lehkou dekou. Zimní fusak do sedačky mi přišel úplně zbytečnej, protože když jedeme třeba na nákup, tak je jí v něm vedro v obchoďáku a když jedeme někam dál, tak je v autě teplo a je jí v něm opět vedro. Takže to dělám tak, že jí navrch pořádně zabalím do teplé deky a pak jí sundám, podle potřeby. Takhle přežila celou zimu a to bez nemoci...

zuzka99
4. dub 2008

ahoj, my máme zimné bábetko ale do vajíčka som tiež nepoužívala zavinovačku, dala som mu overal - kombinézku, prikryla dekou a v aute ked sa zohrialo som deku dala preč, rozopla kombinézku a bolo v pohode
nezmyselné veci sme ani nemali akorát ma napadá, že sme mali zbytočne vela oblečenia a zavinovačiek, ktoré ešte sme nikdy nepoužili a už ani nestihneme použit, rektárnu rúrku som nikdy nepoužila (klop, klop, klop) dufam že ani už nepoužijem

kacenka83
4. dub 2008

aj my mame zimne babatko a tiez som zavinovacku do vajicka nekupovala, pre nas kedze nemame auto to bola zbytocna investicia a tych par krat co sme sa viezli autom som vyriesila overalom, alebo dekou...
za uvazenie mozno stoji aj ako casto a dlho chodis autom, na jednej strane to moze byt prakticke, ked sa babatko spoti, alebo zamaze, lahko ju vyperies...

susik77
4. dub 2008

ahoj, my mame letne miminko, ale zavinovacku do autosed. sme vyuzili a stale vyuzivame, kedze neobliekam malu do ziadnych teplych overalov. pripada mi, ze v tych overaloch sa deti len prehrievaju, takze si myslim, ze lepsie je obliekat viac vrstiev a vzdusne oblecenie. Ja mozem zacvaknut autosed. na podvozok-a tak sme chodili aj nakupovat. mala inak mala len nohavice, pancusky bodycko a lahku mikinku.
takze co sa tyka nevyuzitych veci, u nas to bol teply overal na zimu 😎

nevesta
4. dub 2008

My ju mame a je super, kupim si aj letnu verziu 😉

gabrielad
4. dub 2008

já mám červnový miminko, zavinovačku jsem si sice koupila, ale ani jednou nepoužila. Nejdřív bylo hrozné horko (navíc jí byla obrovská) a pak už mi do ní nechtěla. Jednodušší a levnější je přikrýt dekou 🙂

brnda
4. dub 2008

ja myslim ,že je to zbytečny kupovat zavinovačku do sedačky ,ja maliho vždycky přikriju dekou a v aute je stejne teplo tak ho odkryvam

monas
4. dub 2008

My měli mimčo na zimu a zavinovačku do sedačky jsme neměli a vůbec nechyběla, pro červnové mimčo je to podle mě naprosto zbytečné, až bude chladno, tak už bude na ni stejně velké...

kili
4. dub 2008

ja som malých obliekla do overalu a stačilo, keď moc fúkalo alebo bola fakt kosa, tak som im na autosedačku dala pršiplásť čo stáli po 200,- a v aute dala dole. Takto mali pekne kreté aj tváričky 🙂 a využila som to aj proti dažďu, ale to len tuším raz, lebo moc nepršalo.

susik77
4. dub 2008

mne to pripada fajn, mala v nej v poho bola aj v zime-este minule-ako 7 mesacna...je super, ze do nej zabalis aj nozicky. Neviem si predstavit ako sa to prikryva dekou-vsak sa to neda upevnit-to musi asi stale padat, nie?

susik77
4. dub 2008

a my sme kupili len taku zavinovacku-material tepla deka-stalo to okolo 250 kc-takze uplne v poho, tie drahe okolo 1500 vobec neni treba.

niega
4. dub 2008

Záleží, jak moc chceš, Lenko, cestovat. My jsme vždy jeli max. 30 minut tam a po pár hodinách zase 30 minut zpátky. Žádný speciální fusáček jsme nedávali - jednou jsem to zkusila a mimčo bylo zapocené, jak to pod ním "nedýchalo". Takže normálně oblíct + třeba přehodit deku + zregulovat si teplotu v autě (ve velkých horkách jsem pustila na minutku klimu, ovšem dřív, než jsme nastoupili, pak jsem ji okamžitě vypnula, páč to by bylo pro mimi nebezpečný). Jo a pozor na větrání okýnkem, aby mimi neofouklo...

pufina
4. dub 2008

Ahojky, určitě, když budeš používat autosedačku jen do auta tak je to zbytečné, ale já s ní jezdím místo kočárku a to pak můžu vřele doporučit, zavinku přímo do sedačky, je to super a hlavně miminko nemusíš zbytečně nabalovat. Měla jsem zimní verzi, a asi koupím i letní, nebo prostě udělám díry do obyčejné dečky 😝

sorscha
4. dub 2008

my sme tiež nedávali žiadny fusak ani zavinovačku do autosedačky, len sme prikryli dekou. Mne sa to zdala zbytočná investícia a ani som o tom neuvažovala. Okrem toho v aute deku nemal, lebo sa potil keď sa prikúrilo. Oblečený mal este overal 🙂

niega
4. dub 2008

Lenko, jak si teď čtu příspěvek od Pufiny, tak ještě dodávám, že já vždycky po dojetí Edíka přemístila do kočárku nebo do šátku, autosedačku jsme měli jen v autě. Myslím, že pro mimi není dobré, když je v autosedačce moc dlouho. Ale je to věc názoru... 😉

petra.vavra
4. dub 2008

Ahoj, já koupila zimní verzi a využívali jsme ji každý den, navíc když jsme jeli autem, nemusí se tolik topit, takže i mě byl opříjemně a většinou jsem ji dala z auta rovnou do kočárku v té zavinovačce. Za celou zimu měla overal jen na procházkách kočárkem po venku pokud jsme necestovali, jinak jen body, triko a nejakou lehkou mikinu a šup do zavinovačky. Navíc investice do ní 350,-- byla tou nejmenší a nejvíc využitou.

ada78
4. dub 2008

my sme nekupovali a to cestujeme casto.
nas maly neznasa ked sa nemoze hybat. ja som ho v zime vozila tak, ze mal bodycko a pancuchy a na tom teple nohavice a teplu mikinu. plus samouzrejme capicu. ked sme sli z domu, tak som naneho dala deku a pozastrkovala jej konce pod neho, aby nespadla . po chvili jazdy, ked sa auto vykurilo, som len stiahla deku a bol spokojny, ze moze rozhadzovat rukami a nohami.

kacka.va
4. dub 2008

my budeme používat na přikrytí deku. Zavinovačka mi přijde zbytečná. I když můžeme přidělat sedačku na podvozek kočárku, tak toho budu využívat minimálně, prý to není moc dobré, když děti v autosedačce sedí moc dlouho.

tribitka
4. dub 2008

my sme malú vozili v zime autom aj na dlhšie trasy, dala som jej body s dlhým rukávom, na to svetrík, na hlavu tenkú bavlnenú čiapočku.... pripla som ju do sedačky a prikryla dekou.... ved v aute sa dá prikúriť a Sofia aj tak je nervozna ked sa nemôže volne hýbať 😉

minea
4. dub 2008

Zrovna jsem ji objednala 😅 !
Záleží, jak ji kdo využije - my budeme od jara do podzimu jezdit na chalupu, což je hodinu jedna cesta. Malá v autě vždycky hned usne, tak budu mít jistotu, že je v teploučku a netáhne jí na záda.
Ale i tak si myslím, že je to věc, která není úplně nezbytná 😉 .

kacka.va
4. dub 2008

minea: jen abys jí v létě napřehřála. podle mě je lepší navrstvit víc oblečení a to postupně buď odebírat nebo přidávat 😉

cazadora
4. dub 2008

holky když je mimčo na léto je to asi zbytečné když svítí sluníčko je auto vyhřátý i teď kolikrát má beruška jen mikču kaťata a je spocená a netopíme v autě

marcelka11
4. dub 2008

Ahoj. My sme kupili zavinovacku zimnu verziu a hodnotim to ako velmi dobru kupu. Dietatko lahko zavinies a ked zaspi, lepsie sa vybera ako z overalu, co mam tiez odskusane. Pouzivame ju skoro vzdy. Vyuzila som ju aj do kocika namiesto fusaku, ked nebolo velmi chladno. Podla mna perfektna vec.

minea
4. dub 2008

kacka.va: To je jasný, určitě ji budu dávat podle počasí, ne za každou cenu. Ale fakt je, že i v létě (na jaře/podzim), může být chladněji a my obvykle jezdíme i dost pozdě večer...
PS: Objednala jsem letní verzi 😀

lu777
4. dub 2008

záleží jestli budeš třeba s autosedajdou jezdit i venku s podvozkem na kočárek.. pokud ne, tak asi není spešl zavinka potřeba.. já dám kombinézku a v autě se topí.. když vyndám z auta, tak dám dečku a stačí to bohatě

katula
4. dub 2008

No a holky, co rikate pouzivat tu zimni zavinovacku misto fusaku, kdyz ted nejsou zadne zimy a kdyz hodne mrzne, tak se ven stejne nechodi. co? 😉

meissa
4. dub 2008

Ja mam trojmesacne dievcatko a nepouzivam fusak do autosedacky ani teraz v zime. Len ju teplo obleciem a prehodim deku. Mam autosedacku aj so striezkou. Je to super. A nemyslim si, ze treba baetko do sedacky tak kuklit. Ved v aute je teplo a po vonku sa so sedackou chodi minimalne.