Je speciální zavinovačka do autosedačky nutná?

lenkanemeckova
4. dub 2008

Ahojky,
jsem ve stádiu dokupování všeho možného i nemožného a snažím se zuby nehty nepodlehnout a nekoupit každou blbost na trhu. Mimčo čekáme v červnu... co myslíte, je nutné koupit speciální zavinku do autosedačky (s těma dírama?) nebo se to dá vyřešit i jinak? Je pravda že mimčo třeba v růžku se tam bude kurtovat blbě... je mi jasné že na zimu zimní fusak, ale co když je teplo... stačí ho přikurtovat jen oblečený a pak třeba přikrýt dekou? ... prosím poraďte... jakou máte zkušenost...

Případně se tahle diskuze může rozběhnout i směrem "Co jsme koupili a absolutně nevyužili, aneb... nekupujte blbosti" 😉

Všem moc díky za rady, názory... příspěvky...

Lenka

kacka.va
4. dub 2008

tribitka: to by mně zajímalo, kde jsem vyloženě napsala, že je to zbytečný??? jediný příspěvek, kde jsem psala, že je něco zbytečný byla reakce na speciální zavinovačku do autosedačky, jinak jsem všude psala, že bez těch ostatních věcí se obejdu, ne že jsou zbytečné, takže pořádně čti.

lenkanemeckova
autor
4. dub 2008

Rady jsem chtěla to jo... ale hádat se kvůli mě nemusíte 😉

Já třeba Nany používat budu, ale měla sem to štěstí, že mi ho půjčí kamarádka... to je nejlepší varianta 😀 ... a co se týče třeba toho sterilizátoru... doufám že mě tu někdo nevynadá, ale mě pár lidí... zkušených mamin (z toho jedna je paní doktorka) řeklo, že potřeba sterilizovat není vůbec... samo že poprvé vyvařím normálně... ale potom už prý stačí jen důkladně umývat... ono prý je to super, když má dítě vše sterilní...jenže pak jednoho dne dostane do pusy nesterilní lžičku, nebo cokoliv a už má problémy.. aftíky, opary atd... je lepší ho od malika zvykat... prs si taky nesterilizujete než ho dáte mimču do pusy... no ne?

kacka.va
4. dub 2008

leni: to naše porodní asistentka na cvičení říká taky, že děti by si odmala měly zvykat na nesterilní prostředí, protože pak ze všeho hned dostanou alergie a nebo jsou nemocné 😉
a proč by ti tu měl někdo nadávat, je to přece tvoje věc co budeš používat nebo nepoužívat. 😉

verulka
4. dub 2008

ja si mylsim, ze pre letne babatko zavinovacku do sedacky netreba 😉 mne osobne sa to zda jeden z fakt skvelych vymyslov 😉 doteraz som ju nemala a uplne v pohode som to prezila, ale teraz som si tu tenku kupila a nelutujem. Pride mi to prakticke a aj pekne 😉 myslim, ze na jar ju vyuzije a na jesen este tiez...ci budem kupovat aj zimnu verziu uvidim podla skusensoti 😉
k ostatnemu sa nejdem vyjadrovat 🤐 kazda povazuje ine veci za dolezite 😉

tumkal
4. dub 2008

Ahoj Leni,
já měla malou v květnu a žádnou zavinovačku jsem nepotřebovala. Přikrývala jsem ji jenom dekou. Pak jsem od kámošky dostala použitou deku do autosedačky, tak jsem ji párkrát použila, ale jsem stejně pak malou začala vozit zase jenom v bundě a teď ji vyslíkám a přikrývám dekou, poněvadž v bundě už se mi tam nevleze. 😉

tumkal
4. dub 2008

Navíc v zimě jsem si autíčko vždycky předehřála, takže by jí ve fusaku nebo v zavinovačce bylo horko 😝

deina
4. dub 2008

My zavinovacku do autosedacky pouzivame, je skvela a maly v nej aj velmi pekne vyzera. 🙂 Ono sa to da nahradit obycajnou dekou, to urcite, ale zavinovacka sa mi zda praktickejsia, akurat pasuje do tej autosedacky.

Bez Nanny by som maleho do postielky nikdy nedala (ale musim napisat aj to, ze je predcasne narodeny a taketo deticky mozu mat problemy s dychanim).

trixi
4. dub 2008

My tiez nemame zavinovacku do autosedacky, staci nam deka. Niekto sa tu pytal, ako ju uchytavam, ze musi stale padat. Ja dam spodok deky trochu pod nozky aby ju maly neskopal a prikryjem ho. Nasmu malemu je aj tak v autosedacke velmi teplo. Pretoze to vajicko vela vzduchu na chrbatik nepusti. Tak mu je na chrbat vzdy teplo. Do sedacky do auta ho velmi nebabusim, aj ked ideme na kratku vzdialenost. Radsej ho prikryjem dekou. Do auta nasadame v garazi, bez toho aby sme museli vyjst von, v aute je prijemne teplo cca 16 st. aj v tej najvacsej zime.

ssissi
5. dub 2008

Zavinovačku do autosedačky sme nekupovali, a to sme išli z pôrodky v januárii. Môže to byť praktická vec, ale rozhodla som sa minimalizovať nakupovanie na naozaj potrebné veci, nenahraditeľné inými vecami. Nám úplne postačila dečka

- zložím na väčší štvorec - jednu stranu som šuchla pod nožičky až na riťku, prehla cez nožičky a okraje zasunula do strán - a bola zavinutá. Máme vajíčko so strieškou PP Primo Viagio SIPP a tam je dieťatko zababuškané s dečkou až až.

Okrem toho sme nekupovali žiadne iné výdobytky modernej doby - ohrievačka na fľaše (kojím, a keď sem tam použijeme fľašu, postačí šálka s horúcou vodou na ohriatie), monitor dychu, bejby pestúnka, ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, prsná odsávačka mlieka, prebaľovací pult (prebaľujem na podložke na posteli a je to super), detská kozmetika (pre miminko úplne stačia také tie "lekárenské fľaštičky" - olivový olej, lieh na pupček, rybacia mastička na riťku, detské mydlo, zapareniny nepoznáme a krásne voniame), a milión iných vecí.

ssissi
5. dub 2008

lenkanemeckova, aj s tebou súhlasím, ale sem tam sterilizujem 🙂 Fľašu prevarím v hrnci - sem-tam. Sterilizátor ani nemáme a vôbec nechýba. Moja mama nikdy nič nesterilizovala a ako deti sme celý prvý stupeň ani jednu hodinu v škole nevynechali, mama nevedela, čo sú to choroby ako soplíky, chrípka... Prsníky si tiež nesterilizujem, ani neumývam pred každým kojením.

grety
5. dub 2008

lenka - ja som si kupila zimnu zavinovacku od emitexu ked mala Gretka 3 mesiace, to bol oktober, dnes ma 8 mesiacov a pouzivam ju denno denne, pouzivala som ju aj do hlbokeho kociara ked mi mala vysla z perinky, bola to akoby nahrada, pouzivam to aj do sportiaku, este aj teraz ked je chladnejsie. Dietatku je v tom teplo, mekucko, nemusis tym padom babusit do hrubych overalov, fusakov, v zime som jej davala bodycko, dupacky, plysovy tensi overalik a zababusila som ju do zavinovacky a bolo to super. Odporucam ju kupit, pre mna to bola jedna z najlepsich investicii !!! A stala len 800,-Sk !!!

jankax
6. dub 2008

Nekupovali jsme, nepotrebovali jsme .... maly se narodil v lednu ale stacila nam uplne deka nebo fusak 🙂

monas
6. dub 2008

Taky souhlasím, sterilizovali jsme jen pár měsíců a ne každý den. Navíc ideální se mně zdají tablety Milton, je to podle mého názoru úplně nejjednodušší a nemusím mít ani sterilizátor, ani vyvařovat 😉 ...

sylviabab
7. dub 2008

Ahojte. Ja si myslim, ze je to celkom dobra vec, nasa mala sa nam narodila v decembri, takze sme si ju pekne zababusili do autosedacky a mala som istotu, ze je v teplucku. Plus, pouzivame ju sem tam doma, aj ako deku, s ktorou ju prikryvame. Inak, jednu sme dostali do daru, je nepouzivana - znacky EMITEX zimna verzia. Ak by niektora mala zaujem... ozvite sa v IP.

bleskovka
7. dub 2008

ahoj, mne je maly majovy a nemali sme ziadnu zavinovacku ani v lete, ani v zime, nevidim dovod, kludne malinku prikry dekou, to uplne staci. Odkopat sa neodkope. Takze kupovat nemusis a ostanu peniazky na potrebnejsie veci 😉

bera
8. dub 2008

Leni ani my jsme žádnou zavinovačku nekupovali a nepotřebovali, opravdu stačí deka... 😉

annika
8. dub 2008

Ja bez zavinovačky som nerobila ani krok! Malý sa narodil v októbri a veru sme to využili na 100%. Aj pri nákupoch, keď sme mali kočík, tak len malého šup z autosedačky do kočíku a sme išli! Podľa mňa cez zimu je to super vecička, cez leto neviem Vtedy stačí asi deka. Len bohvie či bude tento rok leto????

juliam
26. dub 2008

ahojte. naša Dominka sa narodila teraz v marci a rozmýšľam práve nad kúpou zavinovačky. len neviem, či ju vôbec využijeme, keďže onedlho tu bude leto a potom sa obávam, že tá zavinovačka by nám už bola malá.
takže sa chcem opýtať, resp. poradiť:
1. do koľkých mesiacov ste bábo obliekali do zavinovačky, kým mu nebola malá?
2. ak by sme nakoniec kupovali, tak letnú alebo zimnú verziu?
díky

aponchie
26. dub 2008

mame jarni mimi a nekupovali sme,max zakryla deckou a stejne ji odkopala.. 😀

ivetah
26. dub 2008

my sme zavinovacku do autosedacky nekupovali, mali sme fusak od emitexu, co sa da dat do autosedacky. a nasa Terezka bola vzdy v teple 😉 zavinovacku obycajnu sme pouzivali asi mesiac, potom uz bola mala a pouzivala som ju namiesto deky, hrala sa na nej. a v autosedacke uz dnes uplne staci tepla deka 😅

malovani
27. dub 2008

Není 😉 🙂 ...

rybecka
6. únor 2009

Ahojte,
viem ze je to stara tema ale ja akurat riesim dilemu kupit zavinovacku alebo nie male sa mi narodi koncom marca takze april je este take pocasie vselijake.ale tu je tolko nazorov ze sa vobec neviem rozhodnut 😀
asi si to budem priat ako darcek a poviem to rodine 😀

denisab32
6. únor 2009

Maminky treba dávať pozor na to, či náhodou nemáte autosedačku s 5-bodovým zapínaním napr. Romer, Peg-Pérego, tam emitexovú zavinovačku bohužiaľ nepoužijete, ale sú na trhu fusaky napr.http://www.wallaboo.nl/nl/producten/voeten... , tie sú prispôsobené na 5-bodové upnutie....

zuzanale
6. únor 2009

Jani ja som kúpila ten vak čo som spomínala už došiel a je super využijem určite aj do kočiara a neni ani moc hruby
taký akurát.... pri Timke som mala overal s kapucňou ale teraz by bol hrubý a aj veliký lebo sa narodila v auguste a sme používali až od oktobra/novembra neviem presne a to už bola vačšia......

katy1979
6. únor 2009

rybecka mi sme mali zavinovacku aj letnu aj zimnu. to je ale tazká otázka ci este na april ano ci nie.
ja som napr. do nej nevedela napratat krpca a dat ho do autosedačky ked sme isli z porodnice.
letnu sme používali doma namiesto deky, takto sa nemal sancu odkopat a zimnu som použivala normálne v kočíku cca do 5 stupnov. ked bolo chladnejšie poskladala som pod neho este deku a zakryla to tým krytom na kočík.

habibi78
6. únor 2009

my sme nekupovali..... nie je dobré ak je bábo prehriate, lebo potom ho vyberieš z auta na studený vzduch, ofúkne ho a ochorie.... a aj tak ak bolo chladno, tak sme v aute zakúrili a až potom naložili malú....
a aj teraz, mám v kufri stále malú dečku, ak v aute zaspinká, tak ju len cez nu prehodím.... a pokial viem, tak zababušené detičky sú aj potom nervoznejšie, nechcú v sedačke sedieť dlhšie... mne by to tiež nebolo príjemné, ved ked kúriš v aute pre seba, a zohreje ťa to, tak aj bábo sa zohreje.... teda pokial nie je vonku mínus 20...... 😀 😀

mkr
6. únor 2009

my měli kombinézku a stačila

sjuzocka
6. únor 2009

my sme si kupili zimnu verziu a je super, strasne casto ju pouzivam,,, ani nie tak do autosedacky ako fusak do kocaru, lebo tam skvele sadne a ked sme v obchode tak sa to lahko rozopne a nozicky ma skryte, ten moj tak divoko kope nohami v kociku ze si vzdy vyzuje to co ma, takze za chvilu bose nohy... ale tak celkovo ja som spokojna...

sirinka
6. únor 2009

my sme zavinovacku nepouzivali vobec...cez zimu som ju vo vajicku prikryla dekou a hotovo...mali sme aj fusak s otvormi, ale ten som vyuzivala viac v kociku ako v aute...

beruska2x
7. únor 2009

ja ji mela zimni od Emitexu a byla skvela jak do autosedajdy ale davala jsem ji i normal do kocarku, i ted do ni malyho zabalim kdyz napr. spi doma pri otevrenym balkonu, dam mu svetrik, cepici a zavin. a v poho 😀