Je speciální zavinovačka do autosedačky nutná?

lenkanemeckova
4. dub 2008

Ahojky,
jsem ve stádiu dokupování všeho možného i nemožného a snažím se zuby nehty nepodlehnout a nekoupit každou blbost na trhu. Mimčo čekáme v červnu... co myslíte, je nutné koupit speciální zavinku do autosedačky (s těma dírama?) nebo se to dá vyřešit i jinak? Je pravda že mimčo třeba v růžku se tam bude kurtovat blbě... je mi jasné že na zimu zimní fusak, ale co když je teplo... stačí ho přikurtovat jen oblečený a pak třeba přikrýt dekou? ... prosím poraďte... jakou máte zkušenost...

Případně se tahle diskuze může rozběhnout i směrem "Co jsme koupili a absolutně nevyužili, aneb... nekupujte blbosti" 😉

Všem moc díky za rady, názory... příspěvky...

Lenka

vendy01
4. dub 2008

Ahoj, my jsme měli zimní zavinovačku a využili jsme jí hodně. Letní verzi už ale kupovat nebudeme, to mi přijde zbytečný. Zimní zavinovačku místo fusaku?? 🙂 Teplá je dost, to jo, ale mimčo se v ní nemůže hejbat tak jako ve fusaku, takže asi neee 🙂

susik77
4. dub 2008

katula: ta zavinovacka neni az taka tepla ☹ my ji pouzivame nekdy jako deku do kocarku az ted v breznu-dubnu...

carlisse
4. dub 2008

zavinku do autosedačky jsem si koupila, ale moc jsem jí nepoužila, dohromady asi 5x, občas do kočárku, ale je to dobrá věc.

kacka.va
4. dub 2008

no, právě, pokud bych něco použila tak málokrát, tak pro mě je to zbytečné 😉

iffka2002
4. dub 2008

nevyuzila som vanicku kt. bola zabudovana v prebalovacom pulte. Mala tam stale plakala tak som ju kupavala v umyvadle, tam to milovala. Nechcela ani take polohovatelne kresielko, ani hrazdicky s hrackami.. ani hrkalku na kocik.. ked som jej to dala tak vzdy plakala az kym som to neodstranila🙂Ale zase kamosky si pochvaluju tie hrazdicky aj to polohovatelne kreslo. Takze kazde mimco je ine a ma rado ine veci.. taktiez malzi nema rada klokanku ani tu babysatku, nevydrzi tam ani dve sekundy.. takisto oblecenie z rifloviny som nevyuzila lebo v praxi je to uplne neprakticke a nezdrave, aj ked to vyzera stylovo..

lukin
4. dub 2008

Není, my ji taky nemáme a žijeme 🙂 Dám ji tam normálně v bundě a přikryju dekou.

sonije
4. dub 2008

Ahojky, tak my jsme zavinovačku do sedačky také nepoužívali. Adík se narodil v červenci, takže v autě bylo i tak vedro, dávala jsem jen lehkou deku. Na zimu jsem mu koupila kombinézu, která se dá v sedačce taky zapnout a mimčo se líp hejbe, navíc jsem mu vzala větší, takže nám aspoň vydrží i na příští zimu. V kočáře jsem používala kombinézu a když přituhlo, tak ještě obyčejný fusak.. Rozhodně nekupuj předražené blbosti.. Obešli jsem se i bez Nanny dečky a to nás vyrovali, že spí na břiše a je to nebezpečné, také bez ohřívače lahví a různých sterilizátorů. Stačí hrnec s horkou vodou🙂. Co jsem měla zbytečného už si nepamatuju, pár věcí to bylo, ale rozdala jsem je🙂

jahodka11
4. dub 2008

meissa, urcite nie je nutna, ale my sme ju uplne vyuzili....hlavne, ked sme chodili po nakupoch a tak...maly nemusel byt naobliekany, zabalili sme ho do zavinovacky a v obchode sme ho len dodokryli a bol kludny 🙂

kacka.va
4. dub 2008

sonije: to jsi můj člověk, taky myslím, že se obejdu bez sterilizátoru, ohřívaček a podobných věcí. 😀

marcim
4. dub 2008

Já používám do autosedačky taky jen na přikrytí deku.To stačí.Stejně se to za chviličku vyhřeje.
Co se mi zdá nepraktické jsou různé kalhoty a tepláčky pro kojence do pasu (na gumu).Zdá se mi,že pak mají mimi zmáčnuté bříško.A taky tepláčky bez ťapiček (jako mají dupačky),protože ponožky nám nikdy pořádně nedržely a nebo měl naopak gumičku příliš obtisknutou na lýtku.

cicushka
4. dub 2008

necitala som, co pisete vyzsie...ale my sme teda fusak do autosedacky vyuzili maximalne...naoza super pri prenasani z auta domov a podobne. Podla mna je to super vec.

tribitka
4. dub 2008

sonije, to že tvoje dieťa nepotrebovalo Nanny a nič sa mus nestalo, bolo šťastím... ale ako môžeš napísať takú kravinu, že je to zbytočnosť, to nepochopíííííííííííím.... ty asi nečítaš štatistiky, takže nevieš kolkým deťom to zachránilo život, alebo doma nemáš predčasné narodené dieťatko, ktoré má problémy s dýchaním....

cicushka
4. dub 2008

sonije) no ta nanny urcite nie je blbost...ja urcite kludnejsie spavam...a ked nahodou ie je u seba v postielka, ale u nas, tak sa stale musim budit a kontrolovat ju...proste mi to neda.

Veci ako sterilizator a ohrievacka flias je uz o zjednoduseni roboty pre maminky.

lenkanemeckova
autor
4. dub 2008

jejda... sem si odskočila a taková diskuze se tady rozjela... musím to rychle všechno dočíst 😉

zany
4. dub 2008

My jsme zavinovačku do autosedačky neměli. Prcek měl na sobě kombinézu, v autě bylo teplo a venku jsme s autosedačkou nikde nechodili... Přišlo mi to jako zbytečnost 😉

lenkanemeckova
autor
4. dub 2008

Hmmm... tak koukám, že co ženská to jinej názor... ale tak to má být... už vím, že to není vyloženě nutné... uvidíme jaké bude počasí... a když tak pořídíme až dodatečně a nebo když bude chtít vyloženě někdo přinést nějaký ten dárek 😉 ... moc díky za rady... co se týče ohřívačky a sterilizátoru tak nejdřív sem měla pocit že to nutně m usím mít... to víte... první mimi... ale když člověk vychladne, pozeptá se zkušenějších... tak zjistí že to opravdu není potřeba kupovat... 😉

kacka.va
4. dub 2008

cicushka: mně teda nepřijde jednodušší dát něco do sterilizátoru a nebo vyvařit do horké vody, přijde mi to oboje stejně pracné, akorát všechny tyhle věcičky tahají z lidí peníze a pak často lidé naříkají, že si mimčo nemůžou dovolit. No já kdybych měla kupovat všechno, co mi v obchodě nutí, tak se asi taky nedoplatím. Od kamarádek, které už děti mají vím, že plno věcí vůbec nevyužily a jen za to vyhodily peníze. Jinak pokud dítě nemá s dechem problémy, tak Nany je spíš o tom klidnějším pocitu. Já jí třeba taky pořizovat nehodlám, pokud nebudeme mít nějaký problém. Ono taky hodně záleží na tom, jak dítě dáváte spát, jestli úplně naležato a nebo trošinku podložené.
A rozhodně si nemyslím, že když dítě nemá Nany, tak je jen na štěstí jestli se mu něco stane.

katika1
4. dub 2008

ahojte.. my sme tú zavinovačku mali a využili sme ju naplno.. ale nie do sedačky ale do kočíka.. miesto obliekania do všeliakých kombinéz a tak som ho dala do toho a bolo mu teplo 🙂

a kacka.va sterilizator si neviem vynachváliť.. hodím do neho flašky, napustím vodu, dám na 3min do mikrovlnky.. vo vode to sterilizuješ a potom to máš celé biele a tak.. potom to treba čistiť aby na tom nebol vodný kameň a tak.. takže mne sterilizátor veľmi pomohol.. a aj ohrievačka fľašiek je pre mňa nenahraditeľná 🙂

kacka.va
4. dub 2008

katika: já nikomu ale nevnucuju ať to nekupuje, to je každého věc, ne? já jen říkám, že se dá existovat v pohodě i bez těhle věciček.

lencici
4. dub 2008

Ahojte ja súhlasím s Marcelkou11 😉

cicushka
4. dub 2008

no pre mna je to velka pomoc..najprv som nemala, a teraz mam a viem to porovonat..ale kazda ma na to i ny nazor...mozno ste vy sikovnejsia ako ja a viete si to zariadit lepsie bez takychto pomocok. Ja som ale vdakna za kazdu volnu minutu a ked so sterilizatorom usrtim denne 10 minut...tak alelujah..rychlo si spravim za tych 10 minut kavicku a vypijem s vylozenymi nohami. 😀

Zany) mne napriklad vadilo, keby som nemala fusak do autosedacky, ze som musela malu furt trieskat do kombinezy v zime, ked sme sa niekam presuvali iba autom. A ani malej by sa to nepacilo..neznasa totiz obliekanie a odchody z domu by boli pre nas stresujuce a plne kriku.Takto som si ju len polozila do autosedacky, zapla a iba zazipsovala fusak. Ked sme niekam prisli, iba som ju odtial vytiahla a nemusela som ju celu vyzliekat. Tak isto v obchode, iba som jej fusak rozopla a nepotila sa mi. Zase, si myslim ze je to o zjednoduseni istych veci...aj pre matku, aj pre dieta, ktore sa nerado oblieka...hlavne v zime, ked sa upoti. Samozrejme, da sa aj bez toho.
Napr dnes som musela ist rano nieco vybavit, fusak som uz mala zabaleny v skrini,kedze sa oteplilo, ale dnes rano bolo chladno. tak som zobrala iba deku. Lenze ako som tak isla s malou od auta k notarovi...cca 100 metrov...tak deka, ktoru som ju prikrila sa mi minimalne 5 krat odfukla...a ja som furt zastavovala, aby som ju jej spat pozastrkovala. 😒 Takze dnes mi velice chybal.

tribitka
4. dub 2008

kacka, to čo za kraviny píšeš? to či dieťa potrebuje Nanny záleží od toho ako ho dávaš spať? si ty normálna?? ak má dieťa problémy s dýchaním, môžeš ho dať aj hore hlavou, aj tak nebude dobre dýchať. Vieš, pokial dáš svojmu dieťatu Nanny až po tom, čo bude problém, len aby nebolo neskoro.... neviem, ale šetriť na zdraví vlastného dieťaťa mi príde strašne sebecké.... radšej by som mu kúpila menej hračiek alebo oblečenia, ale dnes ked je kopec vrodených chýb, by som neriskovala že sa môjmu dieťatku niečo stane a ja si budem trieskať hlavu o stenu, že som na nom šetrila....
a k tým serilizátorom...ak dávaš veci vyvariť, musíš vodu filtrovať alebo kupovať destilovanú...toto ti nepríde predražené??? v opačnom prípade to vyváraš zbytočne. Ono nejde o to čo je jednoduchšie, ale čo je efektívnejšie....
neviem prečo, ale takéto názory majú ludia ktorí si to nemôžu dovoliť , škrie ich to a závidia...
jasné,naše mamy nemali jednorázové plienky, nemali sterilizátory, ohrievačky, monitory dychu, špeciálne prikrývky, anatomické cumlíky a špeciálne mlieka, detské pracie prášky....a sme tu.... ale ak by sme sa mali takto riadiť vo všetkom, tak to sa rovno vrátme do jaskyne....
ja na svojom dieťati šetriť nebudem a nič z toho mi nepríde zbytočné....

kacka.va
4. dub 2008

tribitko, asi si mně moc nepochopila a nebo jsem to nenapsala úplně dobře. a nechápu tvoje docela drsné reakce. já tu nikoho neurážím, tak se nenavážej do někoho, kdo má jiný názor. a já psala o dítěti, které problémy s dýcháním nemá, ale to je jedno. Já koupím nany až v okamžiku, kdy budeme vědět, že nám z nějakého důvodu dělá dýchání problém. a podle toho co píšeš, nechápu, jak všechny ty děti bez Nany teda mohly přežít. a jak jsme to přežily my všechny.
A jinak rozhodně nepatříme k lidem, kteří si to nemůžou dovolit, to jen tak na okraj.

kacka.va
4. dub 2008

ale já už někde výš koukala, že když má někdo jiný názor než ty, tak tvoje reakce jsou docela nepěkné.

cicushka
4. dub 2008

kacka.va...ale na syndrom nahleho umrtia neumieraju deti, co maju problem s dychanim...na neho bohuzial moze umriet akekolvek dietatatko aj uuplne zdrave...preto sa to vola Syndrom nahleho umrtia a doteraz doktori nevedia, cim je to zapricinene...len vedia, ze sa to deje najviac detom do 1. roka a najme pri spanku na brusku.

a dialo sa to aj ked sme boli my male...preto sa teraz preadavaju taketo pomocky, aby sa tomu predislo, respekt. aby sme vedeli rychlo zasiahnut.

to mas tak isto s autosedackami...pred tym neboli...a prezili sme...ale kolko deti neprezilo

😒

tribitka
4. dub 2008

kačka, mne iný názor neprekáža, ale prekáža mi ak niekto píše nezmysly.... kludne napíš, že ty toto a toto nepotrebuješ,ale nepíš že je to zbytočné....
inak, súhlasím s cicushkou....

iffka2002
4. dub 2008

podlozku nanny mam doteraz este nevybalenu z krabice.. lebo dcera uz od prveho mesiaca spava so mnou vo velkej posteli, a tam sa to neda vyuzit..no mojej sesternici dcere podlozka dva kra zachranila zivot, a to nebola ani predcasne narodena ani nic take.. takze chapem aj kacka.vu aj tribitku.. 😵

astrane
4. dub 2008

Ahoj,zavinovačku do autosedačky jsme neměli a nechyběla nám.Nanny jsme taky neměli ani na jedno dítě-u staršího to teprv začínalo-skoro nikdo to neměl ani neznal a u mladšího už mi tím pádem nepřišlo(kdyby mi v porodnici řekli,že má z nějakého důvodu větší riziko,koupila bych to).Sterilizátor neznám-kojím,tudíž nepotřebuju-rozhodně bych nekupovala předem.Neměla jsem ani lahve ani UM.Co jsme nevyužili tentokrát vůbec byl babyvak(u staršího jen minimálně)Taky kosmetiku od johnsona jsme nepoužili víc jak 1x.Tak asi tak.

manka76
4. dub 2008

my sme kupili klasicky zimny overal-kombineza ale vacsiu velkost bola dobra v zime aj teraz na jar a na zaciatok netreba vela veci mimco rychlo rastie mala narastla za dva mesiace 11cm niektore veci nemala ani na sebe 😢

pebi
4. dub 2008

zavinovačku do autosedačky jsem nekupovala, protože se Anetka narodila v létě a nepotřebovali jsme to. Máme fusak, který se dá použít do sedačky, ten jsem v zimě využila hodně a moc doporučuju všem.