Kde najdu bezpečnostní testy autosedaček?

iga
13. únor 2007

Ahoj holky, nevite nahodou o strankach s testy bezpecnosti autosedacek? Je pred nami nakup autosedacky pro mimi, ktere cekame, a protože budeme jezdit casto, chtela bych hlavne kvalitu a bezpeci. Diky! Iga 🙂

kalerat
27. led 2009

Kacko já jsem v tom malýho měla a zdálo se mi, že je tam docela zmáčknutý, to je pravda. maxi jsme taky zkoušeli a líbila se mi víc poloha na spaní

kacka.va
27. led 2009

mně se nejprv ta maxi cosi zdála na spaní málo položená, jenže jsem nějak nevzala v potaz, že vlastně už sedadlo je trochu naklopené, takže je to v pohodě

kolca
27. led 2009

Holky tak mi koupili Römer King plus, nám se zas zdála malá ta Tobi, v tý byl Jájouš děsně nacpanej.

sonik05
1. únor 2009

Ahoj holky, také se rozhoduji, jakou autosedačku koupit pro kategorii 9-18 kg a zatím mám vybranou Römer king plus, ale je fakt, že jsem ji ještě na živo neviděla. Podle crash testu ale vychází dobře a údajně je o 15 % prostornější oproti původní (myslím z roku 2007).

sonik05
5. únor 2009

Tak mám objednanou Römer King Plus. Jak tu někdo psal, že se vám zdála malá, tak to asi byla Römer King TS plus. Viděla jsem obě a ta TS je opravdu hrozně mělká. Ta druhá mi připadá naprosto v pohodě - že by byla menší než jiné sedačky se mi nezdálo.

tessie
8. bře 2009

baby neviete, či už náhodou nie sú aj testy z roku 2009? Dík...

yasmina
9. bře 2009

my mame tieto a mozem odporucit dvojcatka su spokojne...
http://www.maderna.sk/autosedacky/autosedacky-o...

caira
9. bře 2009

holky poradte mi!

Akorat vybirame autosedacku - 9-18 kg, zijeme v UK ( nejpopularnejsi znacka je tu asi maxi cosi - ale po cteni prispevku si nejsem jista, ze ji chci)

Romer jsem tu nenasla, ale mame tu znacku Britax - coz na nemeckych strankach romeru se ukaze britax-romer..je to tedy ta stejna znacka nebo ne?

yasmina
9. bře 2009

caira pozrela som si stranku www.britax.co.uk zadala som vek nasich malych 15 m 12 kg a ze chcem isofix a nabehli sedacky volaju sa britax ale na chlp vyzeraju tak isto ako romer 😉

zuzu_z
9. bře 2009

Máme Priori XP a naprostá spokojenost.Tobi byla menší a Romera jsme v té době ještě neznali. Myslím, že ani jednou značkou neprohloupíte 😉
Nikdy se mi nestalo, že by se mi dcera vykroutilaz pásů nebo se povolily. Utahování je teda ale někdy dost blbý... nicméně zatím vždy drželo... řekla bych, že vadný kus se najde všude, ale těžko říct...

caira
9. bře 2009

🙂 holky diky, tak jsem fakt stravila cely den zkoumanim co a jak na nakonec teda koupime tu Britax King Plus=Romer, sice je o malicko drazsi nez Priori XP ( puvodne vybrana) ale i tady ma lepsi vysledky v tech testech bocnich narazu atd, takze vyhrala 🙂 diky za rady

yasmina
9. bře 2009

caira dobre rozhodnutie 🙂

konja
11. kvě 2009

Vybíráme autosedačku - 9-18kg a jde mě už z toho hlava kolem. Nemáte někdo zkušenost s autosedačkou Britax Eclipse? Na pohled vypadá dobře, je i víc sklopitelná do lehu než Maxi cosi, ale neím jestli je i dobrá 😕 Pro ukázku třeba tady http://www.utricertiku.cz/detail.php?zbozi=547519

krista
5. srp 2009

barica • Dnes ve 14:20
Je mi to divne, ale vyhledavac mi vubec nenajel zadne tema na autosedacku?! Nevite nekdo, kde se daji najit vysledky testu detskych autosedacek? Mate nejaky typ na kvalitni, ale ne predrazenou sedacku, ktera splnuje vsechny bezpecnostni predpisy? V posledni dobe se o tom dost mluvilo, tak bych nerada koupila nejakou nekvalitni, ale o cene to asi zrovna nebude... Podle jakych parametru autosedacku vybirat, kdyz mi nejde o to, aby se dala pripevnit na podvozek kocarku? Diky za typy a rady!

sirinka
5. srp 2009
annerri
12. srp 2009

Dneska jsme se byli podívat v Brně v Babyparku, mají tam dost velký výběr sedaček, mohli jsme si našeho prcka do nich zkoušet posazovat a prodavačka nás nechala vyzkoušet autosedačku i v autě. Nakonec vyhrála Tobi, je vyšší než ostatní a lehce se připoutává a malej v ní byl maximálně spokojený 🙂

ayetka
14. srp 2009

pridávam sa tiež do diskusie my sme si prednedávnom kupili kočík Bumbleride Indie s autosedačkou ROmer Baby
Plus . Rozhodla som sa pre nu lebo tiež podla testov je to najlepšia autosedačka .

Je makulinká a tá opierka na hlavičku sa dá posuvat ked dieťatko vyrastie
My sme velmi spokojní . Maxi Cosi sa mi zdá dost tvrdá a cena je dost vysoká

patatina83
4. lis 2010

@zuzi2 skoda,ze po nemecky neviem,nie je aj ina stranka,,napr.v taliancine??

sju.v
4. lis 2010

Holky tak my máme Römer King 9-18Kg a maximální spokojenost. Není vůbec malá, ani málo hluboká, je super. Erimu budou za tři měsíce tři roky a hezky se vejde a to není žádný prcek. Takže doporučuju! Chystám se koupit větší Römer Kid fix má lepší testy než Maxi cosi Rodi airprotect, takže zvolím opět Römer.
Jinak vajíčka Maxi cosi cabrio fix, jsou nej pouze v případě, že máte základnu s opěrnou nohou a vůz podporující sedačky Maxi cosi - cituji z článku dtest.cz. V případě, že poutáte jen pásem, tak hodnocení kleslo o dvě třídy dolů. Pro druhé mimi jsem uvažovala opět o Römer, ale nakonec jsem zvolila Jané Strata, ta má super testy i bez použití základen a isofixu a navíc máme kočár Jané a tak ji nacvaknu na podvozek. Testy najdete na dtest.cz, ale musíte být jako já předplatitelé!.o(

sju.v
4. lis 2010

@konja Možná by bylo dobré i zkusit sedačku do auta, my máme Fabii a je tam dost málo místa vzadu, takže když dám sedačku do lehu, tak je to tak tak!:o( Pak je asi jedno, jestli jde víc do lehu nebo ne, hlavně bezpečnou!:o)

kvetinka7
5. lis 2010

@sju.v my mame taky fabii. sklapis predni sedadlo nebo jdou sklopit i sedadla vzadu?
nam prodavacka rekla,ze autosedaky jdou sklopit do lehu-polosedu,jen pokud jdou sklopit sedadla, proto se ptam 🙂

sju.v
6. lis 2010

@kvetinka7 Ne normálně máme sedadlo spolujezdce jako vždy, sedačka nejde dát úplně do lehu, jen ji jakokdyby podsekneš do pololehu, jak ti řekla prodavačka a určo ukázala. Takže se tím pádem nožky ještě zvednou víc do prostoru před sedadlem. Maximálně si posunu své sedadlo (spolujezdec) malinko dopředu, ať mu netlačím na nožky, ale je to v pohodě. Když jsem kupovala kamarádce Tobi od Maxi cosi, tak se mi zdálo, že ta je ještě vyšší, což by mi moc nevyhovovalo, jelikož i tak se dítě do sedačky neposazuje v této velikosti úplně pohodlně. Mají u boků bezpečnostní krytí a musíš se tedy vejít mezi to krytí a strop :o), což není moc pohodlné. Bébé comfort dělal nebo dělá sedačku Axiss, která je otočná, takže si dítě posadíš natočené a pak pootočíš po směru jízdy, ale jsou o hodně menší a navíc nedopadly dobře v testech. Römerka je naprosto v pohodě, dostatečně veliká, dobře se do Fabie upevňuje, jen u sestry v Peugeot 206 mi nešla dotáhnout napevno, nevím proč, jestli má nějaký divný tvar sedadla nebo to bylo tím, že má třídveřové auto, ale pořád to bylo navolno. Jinde jsem neměla problém dávali jsme i do Peugeot 607, VW Tuareg, BMW X6 či kamarádka Felicie a v pohodě. Ale pozor všichni!!!!! Sedačka se při připevnění na sedadlo nesmí hnout o milimetr, musí držet jak přibitá, jinak to máte špatně a je vám v případě kolize naprosto k ničemu, na to fakt pozor, přepoutávala jsem sedačky snad všem svým známým, lítaly jim tam jak hadr a oni to neřešili. Takže na fest dotáhnout, jinak je to k ničemu a nemusíte ji kupovat!!!! To samé platí i o pásech, denně vídám děti připoutané moc navolno. Mezi pásem a dítětem má být mezera max na prst, takže dotahovat..dotahovat, ať si řvou jak chtějí, zvyknou si! Děláte to pro jejich bezpečnost!!!!! 😎

slniecko77
6. lis 2010

ahojte
..uvazujeme nad kupou autosedacky..len sa neviem rozhodnut medzi Maxi Cosi Pebble alebo http://www.kiddisave.co.uk/store/product/5630/M... tu je pod znackou Maxi Coxi Opal, ale na SVK a CZ som ju nasla pod znackou Bebe Confort Opal
..v testoch kvality vysla Pebble ako najlepsia http://auto.rodinka.sk/index.php?id=test-detske... a
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2862-Novy-test...
..ale nikde neviem najst testy na Opal..mate s nou niekto skusenost? dakujem 🙂

kvetinka7
6. lis 2010

@sju.v dekuju za vyklad! 🙂
takze sedacku napolohujes,ale se sedadlem nemusis hybat? jestli jsem to dobre pochopila? prodavacka nam rikala,ze se sklopi sedadlo aa sedacka ji kopiruje, nejsem si jsita,zda se zadni sedadlo da sklopit?

jajka24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sju.v
8. lis 2010

@kvetinka7 To teda nechápu, co tím jako myslela. Polohovat sedadlo jde přece jen přední a ne zadní. Zadní sedadlo jde jen sklápět dopředu a to u všech aut a to jen pro převoz velkých věcí, že se tím zvětší kufr auta. Asi ti zbytečně zamotala hlavu. Sedačka má z předního pohledu pod sedákem mezi nožkama takovou páčku, kterou zmáčkneš a napolohuješ si dítě víc do lehu a nebo sedu. Polohu do sedu musíš dát vždy, když chceš sedačku rozklopit třeba kvůli upínání do auta, nebo nastavení výšky podhlavníku. Na to mysli, až ji budeš mít a budeš zuřit, proč ti nejde scvaknout zpět!:o) Několikrát jsem na to zapomněla a vztekala se!:o) Nemusíš vůbec váhat s koupí, určitě budeš spokojená. Dnes jsem se v obchodě ptala na větší Kid fix 15-36Kg a jdu do ní. Má lepší testy než Maxi cosi a prý i logicky bezpečnější, má ochranu celého dítěte z boku i při max. vysunutí opěrky, takže rozhodnuto. Našeho Kinga vypucujeme a schováme pro druhé mimi!:o)

korcula
8. lis 2010

Ahojky, jen pro upřesnění jsou auta kde jdou polohovat i zadní sedadla, např. VW Sharan, Ford Galaxy a jim podobné... ale i tak u sedaček píšou že pokud je tam dětšká sedačka, může být sedadlo pouze ve svislé poloze nebo max, položeno o jendu polohu... zkoušela sjem u sedačky Roměr oboje a nepřijde mi že by to na sklon sedačky mělo extra vliv..Romer se polohuje páčkou vpředu, ale rozdíl mezi sedema lehem opravdu není veliký...

kvetinka7
8. lis 2010

@sju.v @korcula diky moc, to to asi spletla prodavacka 🙂

llllucka
9. lis 2010

Souhlasím se sju.v .Všechny testy jsou naprd,pokud nemáte správně připevněnou sedačku a dítě.Vždycky s hrůzou koukám,když vidím,že dítěti normálně plandají pásy,aby nebylo moc natěsno 😠