Kde najdu bezpečnostní testy autosedaček?

iga
13. únor 2007

Ahoj holky, nevite nahodou o strankach s testy bezpecnosti autosedacek? Je pred nami nakup autosedacky pro mimi, ktere cekame, a protože budeme jezdit casto, chtela bych hlavne kvalitu a bezpeci. Diky! Iga 🙂

sju.v
12. lis 2010

@llllucka Že?:o) Nechápu, jak takhle někdo může jezdit. Jedni moji známí jsou už recidivisti. Pásy má malá volné prý proto, že zuří, když jí to dotáhnou 🙄 a sedačku měli volně připevněnou (doslova lítala na sedadle), jelikož prý často přehazují z auta do auta a blbě se to připevňuje! 😲 Je pravda, že jsem zkoušela ten jejich klenot od Baby pointu připevnit, stáli jsme nad tím čtyři dospělí a stejně to stálo za nic. Nikdy v životě bych si nekoupila Baby point, nechtěla bych ji ani zadara děs běs!! Opravdu nemá cenu řešit, co koupíte za sedačku, když dítě pořádně nepřipoutáte a sedačka není jak přikovaná..pak to neřešte, bežte někam do Obi nebo Intersparu a kupte si no name za litr a vyjde to nastejno! 😎

llllucka
12. lis 2010

@sju.v :bohužel to tak opravdu je.Se špatně připevněnoiu sedačkou jsem se ještě nesetkala.Asi proto,že všichni naši kamarádi mají isofix a tam ta pravděpodobnost špatného připevnění je asi menší.Ale neutažené pásy vidím pořád.Já když jenom mám pocit,že pás malýmu klouže dolů,tak radši zastavím a pořádně zkontroluju.Oni si prostě neuvědomují,že ten pás je na pevno a není to jako u dospěláckých pásů,kde se to přizpůsobuje.

sju.v
17. lis 2010

@llllucka je to možné, že to takhle někdo bere. My už máme taky isofix, tak jsem si objednala větší sedačku hned s ním a už se těším, až dorazí!:o)

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
livia333
26. únor 2011

baby mam otazku...riesime vacsiu autosedacku...mame doma maleho macka...uz mame druhu autosedacku, nakolko ma nas Alex uz vyse 8 kil, co nie je problem, ale mame maxi cosi cabrio sedacku a je mu uzka...vsade citam, ze smerodajna je vaha dietata, ale da sa dosedacky 9-18kg posadit dieta, kt. ma povedzme 5 mesiacov? ratam, ze este mesiac sa popasujem v cabrio...ale na dlhsie to nevidim...
??? povodne som chcela bebe confort axiss, ale vela dobreho citam na roemer, tak zvazujem aj tuto znacku, samozrejme poskusat sa este len chystame autosedacky ...

k.ate
26. únor 2011

@livia333 5měsíční dítě bych do autosedačky, která se nedá dát proti směru jízdy, takovejhle prcek neudrží ještě pořádně hlavičku. Někde jsem dokonce četla, že v ideálním případě by dítě proti smětu jízdy mělo jezdit do cca 4let, až tehdy má keční svalstvo pořádně zpevněný... ale to je nereálný... Každopádně bych na sedačku 9 -18 kg nepřecházela dokud malej nebude sám, jistě sedět. My taky nemáme žádnýho drobečka a ve vajíčku ( měli jsme do 13kg) vydržel něco přes rok... Pak jsme koupili už MC Priori...

livia333
26. únor 2011

@k.ate ved prave...hladam taku, kt. je mozne pripevnit od proti smere jazdy...ja som tiez citala...ze bud do 2 rokov al. do urcitej vahy al. vysky by malo byt dieta posadene v proti smere jazdy...