Koupě auta - zkušenosti s autobazary ve Středočeském kraji

gabrielasiklova
3. čer 2018

Dobrý den.
Potřebujeme si koupit 'nové' auto a chci se vás zeptat, jestli nemáte někdo dobrou zkušenost s nějakými autobazary v SČ, kde pomohou, poradí, je velký výběr aut, atd. Já jako ženská autům nerozumím.
Díky za rady. G

uzivatelkapetra
3. čer 2018

@gabrielasiklova hlavně si vem sebou někoho, kamaráda, servisáka, kdo ti poradí, až budeš mít představu co to bude za auto, sama si můžeš pohledat, co ty auta nejčastěji trápí. Třeba jedničkové oktávky trpí na stahovačky v oknech, takže stačí vyzkoušet stáhnout všechny okna, atd. O motorizacích se dá toho taky hodně vyčíst, pokud se člověk zajímá, dokáže si auto koupit sám, hlavně si nenechat navalit klíny do hlavy od prodejce.
S konkrétním bazarem moc neporadím, ale všichni třeba plivou na Áčka,moje autko jsem si u nich koupila, taky sama a už 8 let slouží

barunka1408
3. čer 2018

Já bych třeba do bazaru vůbec nesla. A když už tak rozhodne ne do těch velkých, v rodině máme dvě zkušenosti kde se casem přišlo na to ze jedno auto bylo stočené a druhé dokonce po vytopeni !!! Raději si shánět auto na inzerát a rozhodne jezdit s někým kdo tomu rozumí.

kamino
3. čer 2018

Určitě si vzít sebou zkušeného mechanika, ideálně mít někoho v autorizovaném servise, kde podle VIN čísla prolustruje historii vozu. Koupí nového auta okamžitě ztrácíš třetinu ceny. Ideální je koupit předváděcí vůz autorizovaného dealera, tam bývají velice slušná auta v dobré výbavě. My máme dobou zkušenost s bazarem firmy TUkas, ovšem je to opravdu kus od kusu..

voskovkyapastelky
3. čer 2018

určitě sehnat někoho, kdo může projet VIN kód - nám tvrdili, že je auto v pořádku a podle VIN bylo 3x bourané (2x ťukanec a jednou pořádně), potom je dobré ukázat inzerát nějakému chlapovi (dámy prominou 🙂 ), třeba můj tchán se docela orientuje v poměru cena/stáří auta a hned upozorňoval, že u jednoho inzerátu je cena moc dobrá na to, jak to auto podle fotek vypadá (a měl pravdu, naleštěné, krásné, ale po velké bouračce...), no a kamarád dělá ve škodovce a protože máme oktávku tak jsme mu volali co máme ve výběru a on nám říkal na jaké mouchy se máme zaměřit a jaké auto je lepší v benzinu a co v dieselu apod. Jinak my si našli pána na inzerát a víme od něj historii vozu od počátku (většinou jsme druzí majitelé) a dal nám i VIN historii

uzivatelkapetra
4. čer 2018

Jinak pokud nemáš nikoho, kdo ti ověří vin, hledej auto s certifikátem cebia,nebo pokud není, tak si ho kup, ale vzhledem k ceně ho kup jen u auta,které už máš opravdu v plánu koupit,až jako poslední kontrola