Máte autosedačku pro dítě 9 - 36 kg? Jak jste spokojení?

podzimniden
15. čer 2018

Dobrý den, máte, prosím, někdo sedačku 9-36kg? Jak jste spokojeni? Doporučujete? Nebo raději dělit na 9-18kg a 15-36kg? Předem moc děkuji, Jana

karolly
15. čer 2018

My máme do Cybexu 9-36kg s pultíkem a spokojenost.

barbara04
15. čer 2018

mam, ale jlavne proto ze syn ma ve 4 letech ani ne 15 kg ale uz se blbe vešel do te menší
taje mame cybex, typ maji myslim jen jeden v te kategorii
je super za nas.

kac_kac
15. čer 2018

Radši používám sedačky zvlášť. Ty pro menší děti se dají naklopit a líp se tam dětem spí, nebimbají jim hlavičky za jízdy.
Přijde mi že cpát devítikilové miminečko do stejné skořápky jako šestatřicetikilového habána není jedno a totéž, nějak těm univerzálům prostě nevěřím.

podzimniden
autor
15. čer 2018

No když mi to řešíme protože starší holčička má 13kg - tedy ještě to není na cestování v sedačce 15-36kg a malý má vajíčko, které už musíme vyměnit. Proto zda koupit druhou sedačku 9-18kg a užívat ji rok, to bychom té starší museli koupit 15- 36kg nebo ji koupit 9-36 a tu předchozí nechat malému.

petula1981
15. čer 2018

Řešili jsme to ze stejného důvodu jako vy. Menší šel v necelém roce do sedačky 9-18 kg, ale starší ještě nebyl váhově na sedačku 15-36 kg (měl také 13 kg), tak jsme mu koupili sedačku 9-36 kg. V sedačce jsme měli ještě vložku pro menší děti, tak jsme ji ze začátku používali. Ale myslím, že je také rozdíl, jestli v sedačce 9-36 kg sedí roční dítě anebo 3leté. Pro roční dítě bych ji nekoupila.

kac_kac
15. čer 2018

@podzimniden V takovéhle situaci by asi mohlo být dobré řešení nějaká sedačka s pultíkem. Ale rozhodně bych se nebála že pokud byste teď třináctikilovému dítku koupili tu menší sedačku tak že za rok už bude potřebovat větší. Než nabere těch pět kilo může trvat taky klidně dalších pět roků 😉

podzimniden
autor
15. čer 2018

@kac_kac když ona je naše Anetka dost vysoká ač je hubená.. a jde o to, aby ji to chránilo hlavičku (bočnice)

podzimniden
autor
15. čer 2018

Moc Vám děkuju za rady!!!!! jste zlaté 😉

kac_kac
15. čer 2018

😉 Držím palce, ať dobře vyberete.

pavla555
15. čer 2018

My máme 9-36kg Recaro a jsme moc spokojeni. Používáme od 1 roku a teď máme 2roky a 13kg. Tak ještě máme kus před sebou 🙂

priefi
15. čer 2018

@podzimniden chteli jsme cybex s pultikem, ale nakonec jsme skoncili 9 az 16 (nebo nejak tak je to rozmezi) a mame romer king II a total spokojenost. Ne kazdemu ditku pultik sedi, ale nasemu prckovi tato sedacka vyhovuje skvele

sarus87
15. čer 2018

My koupili k vanocum dcerce (tedka 2 roky v kvetnu) Romer 9-36 konkrétně tuto https://beruskakocarky.mimishop.cz/detail/63792...
A jsme nesmirne spokojeni. Tedka jsme ji vyzkouselu i na delsi trasu cca 15 hodin do Chorvatska a vazne mala byla hodnoucka. Je pohodlna, dost prostoru...

alcar
16. čer 2018

Dceri jsme kupovali Cybex Pallas s pultikem 9-36kg a super. Davali jsme ji do ni cca v roce pri 10kg. Vubec v ni neplavala, sedla ji perfektne, jde i napolohovat. Jela v ni i pres noc do Chorvatska a spala v pololehu. Za me zbytecne obavy z teto vahove kategorie. V tech pultikovych 9-18 a 9-36 zase az takovy rozdil neni.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
fifina86
16. čer 2018

@podzimniden mladsi nam vyrustlal na delku z 9-18kg,ale na 15-36kg nemel kg ani telesnou konstituci,takze jsme koupili 9-36kg.

petrinda
16. čer 2018

Já jsem řešila trochu jinou situaci, syn bude mít v létě 3 roky, ale váhově již vyrůstá ze současné sedačky 9-18. Chtěla jsem 15-36, ale to si mi nelíbilo, že by byl poután jen 3-bodovým pásem. Přijde mi na to ještě příliš malý. Tak nejspíš vezmeme Joie Bold Slate, je to 9-36kg a jako jediná na trhu (co jsem našla) má poutání 5-ti bodovým pásem až do 25kg.

slunea
16. čer 2018

Než koupíte sedačku s pultíkem, doporučuju přečíst tenhle článek... http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

ha_ja
16. čer 2018

Doporučuji si jít na nějakou prodejnu ty sedačky vyzkoušet, i když jsou třeba stejné váhové kategorie, tak velikostně může být každá jiná. Zkoušeli jsme u syna kategorii 0-18kg a třeba sedačky s pultíkem byly pro něj nevhodné. Ještě je dobré kouknout na test sedaček od ADAC, ať víte, které jsou bezpečné.🙂

laja64
16. čer 2018

@kac_kac Já tak samo. Naprosto souhlasím 😊

irena1111
17. čer 2018

@podzimniden po vajíčku jsem měla u obou dětí nejprve 9-25kg a postupem času jsme přešli na sedačku do 36kg. Jinak ohledně značek nepoužíváme nic drahého. Do 25kg jsme měli Babypoint Zenith a do 36kg máme Babypoint Comet a Caretero Vivo

sarus87
17. čer 2018

@irena1111 uprimne nejde o cenu, ale o jeji kvalitu v testech. Raději dam za autosedacku 6000 nez za 100, ale nam aspon jistotu ze prosla v testech.

marketa_sob
17. čer 2018

Jen takové info ohledně testů ADAC (D-test myslím přebírá od ADACu). Testy nehodnotí pouze bezpečnost sedačky, ale i další věci, jako např. obsluha při instalaci a materiál, ze kterého je sedačka vyrobena. Bezpečnost je pouze 50 % celkové známky. U autosedačky mi osobně jde jen o bezpečnost, takže hodnocení adacu už pro mě nemá takovou váhu. Jediný test, který sleduji, je švédský plus test, ale tím projdou pouze protisměrné sedačky, tedy ty nejbezpečnější. A hodnocení je pouze prošla/neprošla, žádné kompromisy.
Jinak obecně platí, že se doporučuje kupovat autosedačky s co nejmenším váhovým rozsahem, ale to samozřejmě něco stojí... jak už tu někdo psal, rozdíl mezi 9kilovým miminkem a 36 kilovým dítětem je prostě obrovský.

irena1111
18. čer 2018

@sarus87 já mám na testy svůj názor a prostě se podle nich nehodlám řídit, sedačky, které mám nám plně vyhovují.

marketa_sob
18. čer 2018

@irena1111 Já se taky např. podle ADACU z určitých důvodů (popsáno výše) neřídím, ale našla jsem si testy, které zkoumají jen bezpečnost. Jak totiž jinak můžete vědět, že sedačky obstojí při nehodě? Píšete, že vyhovují, ale to bude asi jen z hlediska obsluhy, jestli je v ní dítě spokojené atd., ale to hlavní, hledisko bezpečnosti jen tak nevyzkoušíte... Samozřejmě každý podle svého, jen mě to zajímá, jak se na toto díváte?

slunea
18. čer 2018

Všechny autosedačky jsou testované z hlediska bezpečnosti, jinak by se nemohly prodávat (buď podle normy R44/04 nebo iSize). Adac a plus test jsou “jen” přísnější.

barbara04
18. čer 2018

A kdyz se podívám na DTest tak tam je pak rozepsáno procentuelne jak prošla ve všech ohledech - nárazy z boku, zepředu, pohodlí, instalace atd,,, ohledně vypadnuti dítěte ven zpod pultiku... me se zádný obe deti i pres slusne utazeny pas zvládly vyvleknout nebo aspin trochu vy kroutit, padala jim hlava atd,,, na pultik si mladší položí hlavu a spi, starší ma verzi 9-36 kde se dan polohovat pod hlavník. My tedy řešili to ze syn ve 4 letech je maly a hubený a rozhodne nechci aby byl jen v pasu, ale zas mu nechci za tok kupovat novou tak proto ma 9-36 ( uz měřil pres metr ldyz jsme ji brali)
dcera ma zas ani ne 9kg a měří asi 74cm ale ve vajicku uz vlastne porad jecela a vyvlikala se z pasu,,, proste se tak dlouho vrtela az se mi jednou tam jízdy posadila volne... takze šla do pultikove ale 9-18 ( dceři je 15mesicu) koupila jsem ji proto ze za ty 3 roky nez z ni vyroste se mozna změní norma a budou jiném typy sedaček, tak mozna tu 9-36by neuzila ....

irena1111
19. čer 2018

@marketa_sob já tyhle ani podobné testy nesleduju vůbec. Dle mě to není nijak směrodatné, protože v reálu bývá ve většině případů mechanismus nárazu jiný než při testech. Při testech se provede přímý čelní, zadní nebo boční náraz ale v reálu je to jinak. Při nehodě se člověk snaží brzdit, uhnout, odbočit, takže úhel a síla toho nárazu se pokaždé liší. Navíc jak jsi sama psala tak se při většině testů posuzují i pro mě naprosto zbytečné věci jako pohodlnost a praktičnost upnutí do auta, materiál atd. Já to beru tak že dítě má mít určitě opřenou a z boků chráněnou hlavu a musí být připoutané a to může téměř v každé sedačce, která splňuje základní normy. Dnešní testy, informace na internetu a různé odstrašující články jsou z velké části jen způsobem jak tahat z lidí peníze, protože každý rodič se pochopitelně bojí o své dítě takže neváhá investovat do sedačky třeba 6 tisíc protože na internetu napsaly že je podle testů super bezpečná. Já za ty peníze raději dítěti zajistím plno zážitků a koupím věci, ze kterých bude mít radost to dítě a ne, že se prodejci a testeři autosedaček budou radovat z krásného výdělku.

mimiveru
19. čer 2018

@podzimniden Máme Cybex pallas 2fix, 9-36. Dceru jsme tam dali v roce, trochu nakoupit jde. Dnes už používáme bez pultíku.

ahanka
12. črc 2018

Ahoj, taky jsem řešila přechod z vajíčka.p (maxi cosi cabrio). Malá má s bídou necelých 9 kilo na 75 cm (13 měsíců). Pořídila jsem britax 1-2-3 evolva 9-36 kg. Dnes v ní jela poprvé. Nádherně usazená, hlava držela, když bděla i spala, malá byla nadšená. Uvidíme, co dál, ale zatím hlásím, že jsem spokojená se svým výběrem. Sedačka má i polohovatelný klín pod sebou, díky kterému je sedačka lehce nakloněná dozadu, když je klín vepředu.