Máte své 5leté děti ještě v sedačce nebo už mají sedák?

peetta
2. čer 2014

ahoj mamky.dnes mě napadlo "dilema" v čem by měly jezdit 5leté děti v autě?naše má ještě sedačku ve které je zapásána pásy které jsou u sedajdy,a tak mě napadlo jestli jí to už vlastně nějak neobtěžuje?myslím tím jestli tam není jakoby připoutaná,přece jen už je jí 5 let a jestli by nestačil jen sedák?nijak neprotestuje že by jí to vadilo,tak jí to asi ještě nechám tak.nakonec su ráda že je tam takhle "zabezpečená" .tak mě zajímá váš názor?díky petra

frantiska85
2. čer 2014

Sedák je úplně k ničemu. Je to tak aby se dostálo pravidlům, ale ochrana dítěte žádné. Z boku nechrání nijak a při nárazu pravděpodobně vyletí zpod zadku dítěte. Sedák jen vyvýší dítě, aby mu nešel pás přes krk, nic víc. Stejnou-stejně blbou službu by udělal polštář. Za mně jedině autosedačka.

naty
2. čer 2014

@peetta dokud se vleze, tak jí tam nech 😉 jednak na sedák potřebuje určitou výšku a jednak je tam míň chráněná...v sedačkách vídám i starší děti...http://www.ibesip.cz/cz/rodic/deti-v-aute/detsk...

pellullinka
2. čer 2014

máme autosedačku, podsedák sem zatím nedovolila ani babičce do auta

myskasej
2. čer 2014

měli jsme autosedačku do osmi roků. Dá se v ní i lépe spát, dítě se opře i hlavu. Kdyby se do ní vešel, má ji pořád.

petrajurinova
2. čer 2014

dokud se dítě do sedačky vleze, tak by v ní mělo jezdit. podsedák je nouzové řešení, když je dítě příliš velké na sedačku - takže do ní nenacpe zadek, ale ještě nemá těch 150 cm, aby mohlo sedět přímo na sedadle.

monika6e
2. čer 2014

tu zajímavé info o podsedácích... oni vlastně ani moc povolené nejsou 😉 - http://www.mamanamaterske.cz/clanky/deti-vse-ko...

ined77
2. čer 2014

Synek bude mít v září 6 let a je stále v autosedačce. Je drobný, takže tam určitě ještě min. 2-3 roky bude, resp. bude v ní, dokud mu nebude malá 😀 😉.

vandik83
2. čer 2014

Mám dvě děti, syna 9 let, 143 cm a dceru 7 let a kousek, 128 cm a obě vozím jedině ve vysoké autosedačce Cybex Solution, naopak na dlouhé cesty je to určitě pohodlnější, že si mají kde opřít hlavu atd. Takže v 5 letech považuji vození dětí v autosedačce jako samozřejmost.

berenika39
2. čer 2014

Bez pochybností. Synovi bude šest za tři měsíce a sedačku jsme kupovali nedávno novou, aby co nejdéle vydržela. Bude v ní, dokud to bude pohodlné a vejde se.
Nějak mi není jasné, proč by musela být tvoje malá připásaná pásy od sedačky? Velké kategorie 15-36 kg už používají pásy automobilu a jsou vedené pod opěrkou hlavy tak, aby dítě nejen neotravovaly, ale taky aby ho neuškrtily při nárazu.
U sedáku stačí jedno blbé brždění, náraz zezadu, cokoliv, a pás je jak gilotina, když vede přes krk. A to si troufám tvrdit, že u sedáku vždycky - sveze se.
Odkazů tu už pár je, sedák je zbytečnost, nulová boční ochrana, žádná stabilita, opora pro dítě při nárazu.

Nedávno jsem četla myšlenku, která mě skoro zvedla ze židle 😉 , že prý dřív taky nebyly sedačky a přežili jsme to....tak tudy cesta nevede, nech malou v sedačce a šťastnou cestu🙂

usounek25
2. čer 2014

Máme autosedačku a zatím to nebudu měnit, dokud se do ní vleze, tak v ní bude jezdit 🙂 .

aajina
2. čer 2014

Mám šestiletou dcerku a dokud se do sedačky vejde tak v ní bude. Podsedák je úplně k ničemu, to je neochrání.

edeltraut
2. čer 2014

Moje děti 10 a 12 let stále jezdí v sedačce. Podsedák jen v nouzi 🙂

pkolin
2. čer 2014

Také nechápu, proč je dítě pásáno pásy od sedačky, v této věkové kategorii (resp. váhové), jsou děti pásané už pásy od auta. Nechápu, jak někdo může o podsedáku vůbec uvažovat, natož v 5 letech věku dítěte - to je vyslověne hazard se životem dítěte!!! Sedačky v této kategorii (15-36 kg) jsou určeny až do 12 let! A můj syn (5 let) bude v autosedačce rozhodně do této doby nebo dokud nedosáhne výšky 150 cm! Jinak mám Romerku a tam jde sed u sedačky rozšířit, takže něco jako, že se tam dítě nevejde, je v dnešní době jen výmluva. Pokud je dítě robustnější, je nutné koupit autosedačku, která jde rozšířit nebo je prostě dostatečně široká!

nae
2. čer 2014

Kupovali sme synovi autosedečku pre váhu 15-36 kg, je kvalitná, a aj sa mu v nej dobre spí (a spí v nej rád).

missymici
2. čer 2014

V prosinci bude klukovi 6 let a take je porad v autosedačce a ješte v ni dlouho bude...Na podsedak i tak výšku nema...Tam je to stanovene,ale presne si to uz nepamatuji,ale vím že do toho mame ješte daleko.Ono dobre,v autosedčce je bezpečneji.

pavlapl
3. čer 2014

Já bych 5 leté dítě na podsedák nedala je na to moc malé a kdyby došlo k nehodě tak by se uškrtilo na bezpečnostním pásu. Mám skoro 8 letou dceru a má autosedačku od 15-36kg kde je poutaná bezpečnostním pásem auta a pás je dostatečně zabezpečený aby nešel přes krk dítěte. Autosedečku budeme určitě používat až do 150cm. Je to určitě bezpečnější než bez autosedačky.

leg
3. čer 2014

My kombinujeme oba tipy. Na cestu do školky a ze školky v rámci vesnice cca 1 km (protože jí vozí švagrová zároveň s neteří) se využívá podsedák, ale jakmile se jede mimo obec, tak zásadně "velká" autosedačka 15-36kg. Máme také Roemer, která má roztažitelný sedák a hodně jsme si ho chválili v zimě, kdy jezdila nabalená. Dceři je sice pět, ale velikostně tak 7 let.

kamilaz78
6. čer 2014

My sedáky nevedeme a ani o tom neuvažujeme. Máme sedačky Roemer a i nejstarší syn se tam vleze.

ali34
26. čer 2014

@peetta moje dcera má ještě ted autosedačku v 9 letech a ne jen podsedák. Měli jsme vážnou autonehodu a hasiči mi řekli, že syn za to, že neměl jenom podsedák vděčí, že mu to zachránilo doslova život! Bylo mu 8 let. Já tedy jsem pro podsedák určitě nejsem

white_tie
26. čer 2014

My máme rozhodně jen autosedačku, 15-36kg (syn má pět let), když není zbytí a sedačka není náhodou k dispozici, jede v autosedačce dcery (0-18kg - syn má 17kg). A v autosedačce bude jezdit, dokud se do ní vejde, klidně i do 12ti let. 🙂 Podsedák dle mě není vůbec bezpečný a dítě bych na něm nevezla, to bych s ním šla radši pěšky. 😉

krystalka
26. čer 2014

Taky máme 6 letého syna v autosedačce a bude tam, dokud se tam vejde.....nejdřív byl upoutaný pásy od sedačky ( ale ty jsou tuším max do 18 kg, pak už by nemusely dítě udržet), takže potom jsme je sundali a je připoutaný normálně pásem od auta....

zuzik24
26. čer 2014

My máme pětiletou dcerku a ani náhodou neuvažuji o podsedáku, prostě bude v sedačce dokud se tam vejde, podsedáky jsou ptákovina, ničím dítě neochrání, nechápu, jak to vůbec můžou vyrábět a už vůbec nechápu, jak to někdo může kupovat. Dcerka je veliká, má 125cm, máme sedačku od Römera a maximální spokojenost. Na tomhle bych NIKDY nešetřila, když vidím, co se prodává v hypermarketech za šunty, tvrdý, jen kus plastu překrytej látkou, ale hlavně, že je tam Kittyna nebo Blesk, tak mi z toho jde hlava kolem 😝 🙄