Máte zkušenosti s autosedačkou Espiro Optima 0-25kg?

mirka755
15. únor 2010

ahoj
máte ji některá? Chceme ji kupovat během měsíce, protože je Ondráš velké dítko a ve vajíčku je už ťip ťop

http://www.kocarek.cz/kocarky-Espiro-Autosedack...

julie2905
15. únor 2010

ahoj,

malá se v ní vozí skoro rok, objednávali jsme ji loni na veletrhu v Brně a jsme s ní spokojeni, taky nám vyrůstala z vajíčka, ale pořád byla ještě miminko, takže autosedačky od 9 kg pro nás nevhodné a když už jsme kupovali vlastně druhou autosedačku, tak jsme chtěli aby byla na delší dobu...

zuzura
24. únor 2010

ahoj,
aj mne sa tato autosedacka paci, akurat hladam info na nete, nikde som ju nevidela nazivo. Julie naozaj sa da naklopit az skoro do lahu ako je to na obrazkoch? A este by som sa ta chcela spytat, ci je dost vysoky chrbatik do akeho veku sa mi tam mala zmesti. Nasa mala ma teraz cca 9,5 kg a 10 mesiacov, mohla by som uz kupit sedacku od 9 kg, ale na tejto sa mi praci to polohovanie. A Mirka, super cena, ak sa rozhodneme tak ju tiez objednam z tade 🙂

julie2905
25. únor 2010

ahoj, řekla bych, že naklopit lze jen do pololehu, já našla obrázek jen jeden a ten odpovídal, když tak zkus hodit odkaz, mrknu se a napíšu jestli to odpovídá realitě, zkusím znovu pohledat ten obrázek co jsem našla já...
a prosím tě, chrbátik jsou česky zádička, myslíš jak je vysoká autosedačka zezadu za hlavičkou, malá má 20 měsícu a váží 12,5 kg a vejde se tam krásně, to polohování se mi taky líbí, zrovna dnes jsme celý den cestovali s manželem a dcerou a kdykoli usnula, tak jsme to jen překlopili do toho pololehu, žádné zastavování a hlavně se malá nevzbudí...

julie2905
25. únor 2010

to je ten obrázek a odpovídá, v žádném případě dítě uplně neleží...

http://www.sedim.cz/detail.php?zbozi=942029

nemám s čím srovnávat, ale malá je spokojená i když je pravda, že ona je od miminka velkej spáč...

majula28
26. únor 2010

prepáčte že sa sem votriem 😀 mne sa tiež páči, rozmýšľam nad ňou aj za dobrú cenu ste ju našli.. 😅 v aladine v HC je za 125,-eur, len neviem či je to dobrá značka, aj čo sa týka kvalitou, a bezpečnosťou, keď všetci v obchode, kam ideme pozerať autosedačky mi ponúkajú len samé drahé značky, ako nap. Romer, maxicosi, recaro...a to je od tejto cena raz toľko 😲 a čo sa týka toho ľahu ja hľadám tiež takú čo ide čo najviac do ľahu 😀 ale tie drahé ma otom nepresvedčili, že idú do úplného ľahu 😅 i keď to obchodníci tvrdia....
ja som pred 7rokmi mala autosedačku Renolux, tá bola super, išla aj do ľahu, ale nikde o nej niesú žiadne testy 😠
takže presvečte ma o tejto že je dobrá a hneď ju idem kúpiť 😀 😀 😀

musko
26. únor 2010

Testovaná nie je, je nová a na mňa má moc veľké váhové rozpatie - a čím vačšie váhové rozpatie, tým nižšia bezpečnosť. Mimino by som stršila jedine do vajíčka, max 0-18 kg.
A tu sú najnovšie testy: http://auto.idnes.cz/test-detskych-autosedacek-...
majul, čo sa týka Romer a Maxicosi - sú to overené značky, dlhodobo na špici v testoch, a v testoch nezávislých, takže si priplatíš....

mentolka28
26. únor 2010

majula,
tak ak ti ide len o to aby autosedacka isla co najviac do lahu, tak si ju kup. Ale pochybujem o jej bezpecnosti.
Tie drahe nie su drahe len kvoli znacke ale hlavne kvoli testom, predavaci ti nebudu hadam ponukat lacnu autosedacku, ked bohvie co by s nou bolo v pripade autonehody.

majula28
26. únor 2010

no tak ja mám už z toho guláš 😲
ale mám ešte vybratú Romer king plus trendline 🙂 ale keď som si ju dala do googla vyhľadať, že kde ju majú lacnejšiu tak mi napísalo, že sa už nepredáva, čo si mám otom myslieť 😲?
musko a mentolka a vy máte aké sedačky???

mentolka28
26. únor 2010

no ja som pred 2 tyzdnami kupovala romer king plus, tiez trendline za 175€ + postovne. Maly ma v nej kopu miesta.

majula28
26. únor 2010

mentolka a to kde? 😅 mne ju ponúkali za 189eur

mentolka28
26. únor 2010

na jednej ceskej stranke, ale uz ju maju za 180€. Ale aj tak dobra cena.
http://www.zaparkacek.cz/autosedacky/romer-king...

musko
26. únor 2010

no, pri prvom sme mali kinga, teraz má kidfix 15-36 a malý bude mať po vajíčku Kiddy infinity a potom pojdeme tiež do kidfix.

mirka755
autor
6. dub 2010

ahoj
tak jsem v pátek autosedačku objednala, měla by přijít tento týden - i s dopravou za 2500,-. Holky a nechci se nějak hádat, ale tato autosedačka má stejné testy ECE R44/04 jako Römerky nebo Britax

hortenzia4
25. črc 2010

Tiež ma zaujala tá autosedačka, mirka si s nou spokojná?

saranata
3. říj 2010

Ahoj , tak ja som tuto autosedačku tiež objednala , a v piatok mi ju doviezol kurier, je super ,kvalitný poťah, vložka pre malinke babatká, polohovatelná opierka hlavy, velmi dobre polohovanie, je makkučká, má tie isté testy ECE R44/04 ako Romer alebo ostatne takzvané kvalitne autosedačky ale podla mna len drahé kvoli značke.
Tiež je pre mna prvoradé zdravie mojich detí , ale trochu aj rozmýšlam a nezdielam názor že čím drahšia autosedačka tým vačšia bezpečnosť!!

K autosedačke je v základnej vybave aj bezpečnostný vankuš čo som vobec nevedela a je to perfektné.
ja som objednala tu

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/autosedack...



lupitko
2. lis 2010

ahojte, ak by som sa mohla spytat, nevedeli by ste mi opisat ten vrchny material? zvazujeme kupu optima pro, ibaze ju nikde neviem najst ze by sme ju aj omrkli. my mame kocik od espira a sme maximalne spokojni. ale predsa len, autosedacka je o inom...

patatina83
15. lis 2010

@saranata ahoj ako si spokojna s tou sedackou,,rozmyslam o jej kupe a vidim,ze ste ju kupovali v lete...

mirka755
autor
16. lis 2010

ahoj
jezdíme s autosedačkou od poloviny dubna a jsme maximálně spokojení. Jediný problém v našem autě je, že do něj nejdou autos. do proti směru, ale to jsme zjistili až u Espira a pak u dalších autosedaček. Takže jezdíme ve směru jízdy v ležící poloze, jde do úplného lehu - Ondráškovi nikam nelítá hlava. Má v ní pohodlí, není žádný drobek, vůbec se v ní nemačká (momentálně má 80cm/12kg). Co se týče materiálu @lupitko , je to taková ta dírkovaná látka ... prodyšná. Přes léto se v ní malý vůbec nepotil ... můžu jí opravdu jen doporučit. Jsem moc ráda hlavně kvůli těm polohám, protože původně jsme měli vybranou Babypoint zenith sea a tu má kamarádka - absolutně nejde do lehu jako naše Espiro. Jen do pololehu nebo spíš polosedu, ještě musela vyndat podhlavník (aby malé nepadala hlava dopředu), ale tím že má velký rozestup mezi chrániči u hlavy jí tak lítá hlava do stran když spí. Sice má 6 poloh, ale absolutně k ničemu ... Espiro má tedy 4, ale tím že jde do lehu je fakt bezvadná 🙂 . Tím nechci hanit Bapypoint, jsou určitě maminky, které si jí chválí, ale když vidím rozdíly, tak Espiro vede

janka1874
16. lis 2010

my máme tiež tú autosedačku kupovali sme ju ešte pre staršiu slečnu ale už je v nej menšia slečna a som maximálne spokojná (a to autosedačky máme 4 kedže v podstate pozžívame 3 autá) 😀 😀 😀

pegie
16. lis 2010

No my mame tu sedacku asi mesiac a som maximalne spokojna, odprucam. Ja som ju kupila za 100eur- je nova

lupitko
17. lis 2010

no nakoniec sme skoncili pri concord trimax, kedze sme espiro nikde nevedeli najst aby sme ju mohli vidiet a hlavne vyskusat, dala sa len na nete objednat. zatial sme spokojni, uz mame za sebou dve dlhsie jazdy, maly v nej celkom pekne zaspal, ibaze ma len dve polohy. ale tak co uz 🙂

kvetinka7
20. lis 2010

Holky, tak vleze se ta uatosedacka do Fabie nebo ne??? 😀
+ je s isofixem nebo ne?

slavinka9
27. pro 2010

ahoj.....aj my sme si kupili sedacku espiro optima....je velmi pekna a myslim ze ja kvalitna...mame vsak problem nevieme ju namontovat do protismeru v skode felici.....ma niekto pododbnu skusenost????dakujem za radu..... 🙂

sonita
7. kvě 2011

@slavinka9 -ahoj aj ja chcem takú autosedačku a vedela si ju dať niekedy do protismeru ????????????

slavinka9
8. kvě 2011

@sonita ahoj..... sedacka je super som s nou spokojna.len si musis zistit ci sa da do protismeru namontovat v tvojom aute, lebo ja som si to nezistovala a v mojej felicii sa nedala namontovat. tak sme museli chvilku pockat a dali sme ju v smere ked mala mala 8 kil. viem ze sa moze az od 9 no pisala som s babami co ich maju a tiez hovorili ze davaju v smere a uplne nalezato takze malej ani hlavicka nikde nelieta ani nic. ale pravdu ti poviem aj tak som troska trpla 😖 , no uz mame vahu dobru tak uz som spokojna. 😀 . a paci sa mi na nej to, ze sa da dat uplne do lahu, takze mala v nej spinka hned ako vystartujem..... 😀 😀 .

sonita
8. kvě 2011

@slavinka9 -daKUJEM pekne asi ani mne sa nebude dať aj ja mám felíciu 😀 ,ale nevadí nakolko mi už máme 10 kíl a jeden rok ....prosím ťa ja som ešte rozmýšlala že kúpim k autosedačke malému ku krku to u či čo je to ,takže podla teba netreba???

slavinka9
8. kvě 2011

@sonita tak to je super to uz mozte ist rovno v smere..... 😀 ja viem co myslis to U 🙂 .my to nemame lebo mala je zvyknuta spavat na boku a ked zaspinka v sedacke otoci si hlavicku troska na bok , takze by jej to zavadzalo a teraz v tom teple by jej bolo aj moc teplo.ale naozaj jeje hlavka nikam nelieta. 🙂

sonita
8. kvě 2011

@slavinka9 -gratulujem k 10 mesiačikom ......áno už môžme ísť rovno v smere jazdy 😀 aj môj rád spí na boku,no zvykne spať v aute asi 5 či 10 minút 😀 nie moc ked sme na ceste nezaspí už len ked ideme väčšinou domou na tích pár minút 😀 a ešte rozmýšlám je táto sedačka 0-25 a 9-25 neviem ktorú mám kúpiť ale rozmýšlala som na tích radšej 0-25 akú máš ty nakolko raz ked by som to chcela predať asi lepšie predám nakolko je od malička,,,čo si myslíš???

slavinka9
11. kvě 2011

@sonita joj dakujeme 😀 som ani nemala cas odpisat ☹ .no to teda nemas bohvieco, moja ked zalomi spala by tam aj dve hodiny 😀 niekedy sa s nou este vozim, ked ju nechcem budit 😎 . neviem aky je cenovy rozdiel v tych sedackach, ale citala som , ze cim mensie vahove rozhranie, tym je sedacka bezpecnejsia.a nieje ta druha nahodou 9-36?? ja by som o tej 0-25 ani nerozmyslala, len som predala kocik aj s vajickom, takze som nemala ine vychodisko..... 😝

sonita
11. kvě 2011

@slavinka9 -tá sedačka je espiro optima pro a je od 9-25 kg nie do 36 takú nechcem.....ja potrebujem nech má polohy lahu....a tie do 36 nemajú......No v autosedačke-vajíčku nespí vela,ale on si to vynahradí doma mne ráno vstáva len na kojenie okolo 6 či 7 a potom zaspí a spí až do 10,30 a potom je hore 2 či 3 hod a zase spí 2-či 3 hod a to takto je celí den a ide spať večer o 20-21 či 22 a prespí celú noc......no včera bol celú noc hore ale asi 5zúbok nás trápy dnes má horúčku a je umrnčaní.....Ináč ani neviem že ho mám je takí dobrý,no vlastne ked chce zoskočiť zo všetkého tak viem že je 😀