Máte zkušenosti s touto autosedačkou?

maarie
17. srp 2008

Ahoj maminy,
nemáte některá zkušenost s touto autosedačkou http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15392804&ta... jsem na ni náhodou na netu,hledala jsem autosedačky od 9-36kg.Nevěděla jsem,že už se dělají i takhle pro všechny skupiny.
Jinak si vůbec nevím rady,jakou pořídit. 😒

jonatanka
17. srp 2008

tak tato sedacka by sa hodila aj mne a aj cena je super, ja co som pozerala tak boli ovela drahsie, musim nasobit dvomi. taketo by boli ok, ak mate niekto s touto sedackou skusenosti budem vdacna za radu

martina46
17. srp 2008

no to vyzera super!

petronilla
17. srp 2008

já jsem o ní taky uvažovala,až odrostem z té do 13 kg.vypadá pohodlně a co jsem četla na stránkách kde ji prodávají,tak tam píšou lidi co si ji koupili dost chválu,tak snad to tak je 😉

scher
17. srp 2008

Taky jsem o ni uvazovala.Ma ji moje kamaradka,ta je sni pry celkem spokojena,ale me se moc nezdala.Pripada mi dost odflaknuta,takova jako "bakelitova",nejsem si jista,ze by vetsi naraz vydrzela,i presto,ze splnuje normy.Potah je z dost drsneho materialu,myslim,ze v lete na hole ruce a nohy musi dost skrabat, navic se dala jen objednat pras net a co jsem se ptala vsude v prodejnach,tak ji nikdo nezna a prodejci mi rikali,ze by do toho bez prohlednuti nesli.Ale je to vec nazoru.Takze jsme se nakonec rozhodli investovat do bezpeci nasi dcery o neco vic a koupily Storchenmúhle,ty jsou fakt super. Jo a na MK uz o ni diskuse je,ale nepamatuju si presne kde.

frog
17. srp 2008

Ahojky.Tuhle sedačku jsem měla možnost vyzkoušet.Je obrovská,těžká,zabere v autě spoustu místa.Dále polohování je nic moc.Existujou dva typy.Megamax:http://www.autosedacky-web.cz/prod... a Multimax:http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedacka-mult... ,mě přijdou stejný,ale nebrala bych ani jednu.Pokud už 9-36,tak jedině:http://www.anabelka.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=908

petronilla
17. srp 2008

zdání klame,takhle na fotkách vypadá dobře,tak aspoň víme co nekupovat!Díky za tip! 🙂

jabber
17. srp 2008

o těch multifunkčních autosedačkách, co zastupují víc váhových kategorií píšou, že nejsou nic moc 😅

maarie
autor
17. srp 2008

Díky za názory,na té fotce vypadá docela dobře,ale to už tak bývá,že skutečnost je úplně jiná.
Scher,dívala jsem se na tu Storchenmúhle,ta by se mi taky líbila,cena vyšší,ale určitě je aspoň kvalitní,viď.Vyrazím je okouknout do nějakýho obchodu. 😉

scher
17. srp 2008

Maarie- ja mam tu Starligt SP,je kvalitni, vyrabi je Recaro a ty dělají i sedačky do závodních aut,je to prostě kvalitní firma, taky cena je úměrně tomu vyšší, normy splňuje o spousty procent víc než by měla a myslím, že je i pohodlná, Mája si teda nestěžuje 😉 Rozhodně je ve všem lepší než ta Multimax.

lukin
17. srp 2008

scher, frog: Já myslela, že to je Storchenmůhle. Nebo firma je Recaro a vyrábí sedačku s názvem Storchen...? Má nějaká negativa nebo je vše jenom pozitivní? 🙂 Nejspíš do ní půjdeme, ale ještě jsou prý dobré Kiddy, Romer a Maxi Cosi. Ale na 90 % dáme na vás a pořídíme tu Storchenmůhle 🙂 Ale musím zjistit, jaké jsou typy, jestli je jenom Starligt SP nebo i jiné a kterou z nich.

scher
17. srp 2008

Lukin, nevím jak přesně to je, ale autosedačky Recaro a Storchenmúhle mají stejného výrobce.Když se podíváš na sedačku Recaro Young Sport,tak zjistíš, že je naprosto totožná s tou Starlight SP,jen má údajně kvalitnější potah(materiál) a je o pár stovek dražší. Rómer jsou také velmi kvalitní, ale porovnat je nedokážu.Ostatní nevím.
Já jsem sní spokojená,jen mi přijde velmi malý rozsah polohování, nevidím mezi těmi polohami velký rozdíl.A Storchenmúhle jich vyrábí víc,ale pro jiné váhové kategorie.pro 9-36 kg je ještě Tri-star,ale ta se mi nezdála.Ostatní neznám. 😉

sirinka
17. srp 2008

ked som hladala pre klarku autosedacku, citala som rozne testy referencie a podla mna je lepsie investovat a kupit co najmensie vahove rozpatie, tie pre viac vekovych skupin neobstali moc dobre...
ale ktovie, ci aj to nie je len marketingovy tah.... 🙄

zuka
17. srp 2008

Tak my presne tu 0-36 kg Megamax mame. To, co z nej robi to velke vahove rozpatie je adapter, ktory sa zospodu na sedacku primontuje a tym padom sa lepsie polohuje. V autosedacke je este vlozka, ktora zmensuje priestor na vysku a sirka bokov sa da regulovat.
Nas maly mal uz v siestich mesiacoch okolo 10 kg a nasa prva autosedacka bola len do 10 kg. Takze som mohla kupit 0-13 kg (nezmysel, to uznate), alebo 0-18 kg. 9-36 kg neprichadzalo do uvahy, lebo podla mna do 1 roku by malo dieta byt v protismere. No a tie 0-18 kg mi prisli, co sa polohovania tyka, uplne rovnake, ak nie horsie, ako ta Megamax. Uznavam, je trochu vacsia - hlavne teraz s tym adapterom, ale mame ju na zadnom sedadle, v protismere, sedavam pri nom a sme spokojni. A nemusime riesit autosedacku az do 36 kg!

frog
17. srp 2008

Zuka není pravda,že to nemusíš řešit,páč i do těchto sedaček se dítko do 12 let nevejde.Ptala jsem se na to několika prodejců..Prý většinou do 8-9 let,teda pokud nejsou mega hubený.. 😒

kacka.va
18. srp 2008

některé sedačky co jsou do 36 kg mají odendavací podsedák, takže to pak stačí.

zuka
18. srp 2008

Tak uvidime. Ak bude nas krpec rast, ako doteraz, tak to by mu nebola dobra ani ta 9-36 kg. Ale ak to budem musiet riesit az v jeho 8-9 rokoch - budem spokojna 😉

prada
18. srp 2008

My máme Britax Evolva 1-2-3 Ultra a je super(je z kategorie 9-36 kg) a co je super je to, že se to pak nerozděluje na samostatný podsedák protože ten není tak bezpečný jako když je to vcelku.

janka1874
18. srp 2008

no píšete presne o tých medzi ktorými nevieme rozhodnúť 🙂
Britax Evolva 1-2-3 Ultra alebo Recaro Young Sport

janka1874
18. srp 2008

zabudla som dopísať megamax alebo multimax ale tie sa drahému nepáčia vôbec

kacka.va
18. srp 2008

prada: no jo, jenže když už je pak dítěti třeba 9 nebo 10 let, tak je lepší podsedák než ho mít v sedačce, to mi přijde divný. 😉

sirinka
18. srp 2008

kacka divne to je len preto, ze na to nie sme zvyknuti...ale podla mna je to tiez lepsie, ako len samotny podsedak.

kacka.va
18. srp 2008

🙂 každého názor, já chci vidět, jak se to vašemu dítěti bude líbit, až ho dáte ve třetí třídě do autosedačky 😉. podle mě už dítě sedět umít samo 🙂, takže jde jen o to, aby byl pás ve správné poloze, k čemuž podsedák bohatě stačí.

sirinka
18. srp 2008

kacka ved to je jedno, ci na podsedaku alebo v sedacku, furt bude rovnako zapasane, akurat v sedacke je lepsie chranene pred narazom...
my sme ina generacia, ale ja dufam, ze ked budu nase deti vychovane, ze sediet v sedacke je normalne a je to pri jazde povinnost, tak sa nad tym az tak nebudu pozastavovat...
mozno som len naivna, ale dufam v to

kacka.va
18. srp 2008

no, ale na podsedáku má zase větší volnost v pohybu 😉.

sirinka
18. srp 2008

kacka potom si uz len musis rozhodnut, co je dolezitejsie... 😉

kacka.va
18. srp 2008

no uvidíš, až budeš mít fakt dítko tak velké, já to vím podle kamarádky, když její dceři bylo těch 8, 9, 10 let

sirinka
18. srp 2008

kacka veru, sa nechame prekvapit, este aj zakony do vtedy zase pomenia...chichi, ale predstavu mam takuto... 😵

jabber
18. srp 2008

no podsedák je blbej v tom, že si dítě nemůže opřít hlavu, když spí 😖 Teď jsme jeli takhle se synovcem, usnul a chudákovi tam ta hlava padala na všechny strany. Takže pokud by se s ním jelo přes noc např. do Chorvatska, tak na podsedáku je to nereálný 😖

prada
18. srp 2008

Je to opravdu o tom, že na to nejsme zvyklí, že dítě sedí v sedajdě, ale myslím si, že pokud v tom bude vyrůstat, tak jí to divné nepřijde. prostě to tak musí být a basta. Jezdíme autem hodně a samotný podsedák mi nepřijde moc vhodný. Je jasné, že každý má svůj názor, ale já jsem raději pro sedačku než pro podsedák.

krista
18. bře 2009

katty6 • 30tt • Včera ve 21:57
Zakladam toto tema, jelikoz nic podobneho jsem tu neobjevila a prave uvazuji o koupi sedacky pro vsechny vekove skupiny. Nemate nekdo zkusenost prave s timto druhem autosedacky? Doporucily byste to nebo je lepsi koupit postupne tri sedacky jak dite poroste? a pokud jste spokojene se sedackou all-in-one doporucte prosim nejakou konkretni znacku. Dekuji vsem moc za prispevky 🙂

agness02 • 1d • Včera ve 22:33
katty6, no já teda myslím, že je bezpečnější koupit autosedačky zvlášť na každou váhovou kategorii, navíc je hodně pohodlné, když malé mimi přenášíš i s vajíčkem 😉
a taky si to malušenký miminko ani nedovedu představit v té veliké sedačce...

andy80 • 2d • Včera ve 22:36
katty6: z hlediska bezpečnosti je nejlepší kupovat autosedačku pro každou váhovou kategorii zvlášť. Jen se může koupit 0-18kg, ta se dá dát i proti směru jízdy a dá se polohovat do úplného lehu. Má speciální vložku, která prostor pro mimčo zmenší a je to jako klasické vajíčko, akorát je to horší na manipulaci. Musíš mít všude kočárek a když ti bude mimčo spát, budeš ho přenášením do kočárku budit.

terreza • 1d • Včera ve 22:56
souhlas!