Monitor dechu. Jakou značku používáte?

pessy1
27. únor 2007

Ahoj maminy, chci se informovat o monitoru dechu.Máte s tím zkušenost a od jaké značky si ho pak mám koupit?Díky

minea
29. říj 2007

Já jsem se rozhodla pro půlroční pronájem monitoru - www.monitordechu.cz (je tam i manuál první pomoci ke stažení). Dneska jsem tam volala a řekli mi, že se mám ozvat, až porodím. Bohužel, přístroj nelze dopředu zarezervovat, takže se může stát, že zrovna žádný nebudou mít. Ještě jeden postřeh - prý si tu zápůjčku spousta lidí nakonec prodlužuje o další půlrok.

jandalinka
29. říj 2007

Ahoj!Tak to jsem netušila,že lze pronajmout monitor,to je mi novinka 😨 My jsme si koupili nový monitor Nany a jsem ráda,budu aspoň klidnější.Slyšela jsem,že ze začátku je lepší dát monit.desku přímo pod prostěradlo a ne hned pod matraci,poněvaž mimiška se ze začátku tak nehýbají a mohlo by dojít k falešnému poplachu.Dala jsem přes prostěradlo ještě silnější deku,aby to nebylo tak tvrdé pro mimčo. 😉

denousek
29. říj 2007

no...stejne jsem si rikala ze je to zajimavy ze to pusobi pres madracku ze...

moncicik
29. říj 2007

Ahoj holky, taky máme Nanny chůvičku a máme ji od té doby co jsme se s naším drobečkem vrátili z porodnice.
nemůžu si to vynachválit.
A pípá nám to ťuk,ťuk jedině v případě že ji zapomeneme vypnout když vyndáme malého z postýlky. 😀
Máme to teda pod matračkou na roštu ale máme pod tím kartonovou desku, prý to tam má být.A i pod tou matračkou to je citlivé na dech uplně čerstvého novorozence.

zusma
29. říj 2007

Moncicik, já to mám doma připravené přesně jako ty. V návodu píší,že těm nejmenším mimi by se to mělo dát pod prostěradlo,aby to bylo opravdu stoprocentní. Ale raději bych to měla právě až pod matrací. tak uvidím. Stejně to můžu vyzkoušet jedině tehdy, až budu mít mimi doma. 🙂

denousek
29. říj 2007

fakt,,??TO MA BYT HNED POD PROsteradlem::no tam stejne pod miminkem lezi jeste perinka ptz nejmensi miminka se nezakryvaji...tak uvidime..

denousek
29. říj 2007

nebo teda jako zakryva ale ne az po hlavicku takze lezi i na perince i je s ni zakate ne...takze to bude mit pod sebou mekke

lendy1
29. říj 2007

holky,
my jsme měli nedonošený mimčo s dýchacími potížemi, domů jsme šli s 2,5kg a monitor jsme měli až pod matrací, opravdu to stačí, ten monitor je hodně moc citlivý. Sama ta deska je strašně moc tvrdá jen tak pod prostěradlem.

zusma
29. říj 2007

Lendy,to jsem ráda 🙂 mě právě děsí, jak je to tvrdý a co bych na to všechno musela dát,aby to mimčo netlačilo.

kupinka
29. říj 2007

olky,já jsem to malému pod prostěradlo nedávala,má to pořád pod matračkou a bez problémů,poplach nebyl. A pokud můžu poradit,tak v lékárně v Kauflandu to stálo 2,450kč. Mělo by to být snad ve všech městech stejné-ta cena.

denousek
29. říj 2007

tak ted nevim ....no asi mu to teda taky dam az pod matraci jak se to ma....no ale nejdriv zdrejme prectu letak co k tomu je no....

margotka
29. říj 2007

AHOJ,já mám Nanny.Malá má reflux,že se mi jednou dusila tak,že jsem volala rychlou.Reagovala jsem rychleji než monitor,ale jsem ráda,že ho máme,přesto,že mi často alarmuje(protože malá musí spát ve zvyšené poloze a klouže mimo desku) 😕 😕 😕

gandy
30. říj 2007

Ahoj holky, mám monitor dechu NAny. Holčičce je týden. Včera v noci nám to asi začalo zlobit. Asi 3x za noc nám to hlásilo poplach, doufám že to bylo falešný, protože když jsem k ní přiběhla tak normálně dýchala, tak vůbec nevím. Máme kokosovou matraci a je to pod ní, tak nevím zda to teda spíš nedat na matraci. Malou dávám spát na bok postýlky, tak možná tím že je docela z dosahu a ještě spí v zavinovačce. Nemáte s tím někdo zkušenosti, že by vám to takhle zlobilo, nebo se mám začít bát?????

swetlus
30. říj 2007

Gandy, tak to si fakt myslim ze mate malou z dosahu. Nam to parkrat zacalo hvizdat kdyz se Matej odvalil. Ale jinak ho mame taky az pod matraci a kdyz byl maly tak spal v zavinovacce tak to by nemelo vadit. Spis jestli ji teda mate na boku tak bych tipla ze pri sebemensim pohybu ten monitor ztrati kontakt

gandy
30. říj 2007

No já doufám protože jsem z toho docela špatná, ale zas si říkám že když je to takhle, tak často tak tam musí něco být špatně, nebo myslíš že by ta zástava dechu mohla být tak častá??? Zkusím asi až přijde manža aby to dal na matraci, ona je Natálka docela lehká 3200g tak nevím zda to taky nemůže mít nějaký vliv. Uvidíme, zkusím to dát na matraci. ALe sjem fakt z toho dost vyplašená!!!

vnibuja
31. říj 2007

A na jakém principu ten monitor vlastně funguje? Že spustí alarm v případě, že se mimčo nehýbá, tím pádem nesnímá dýchání? Protože mi jde o to, že kdyby upadlo do křečí a zároveň se začalo dusit, jestli na to bude monitor reagovat. V křeči se hýbe. Nebo reaguje jen na zástavu dýchání, kdy mimčo bezvládně leží?

svetluska.l
4. lis 2007

vnibujo pisou,ze .."Nanny chrání Vaše miminko před riziky náhlého selhání dechu (SIDS), dušení či dávení.Kdyby došlo k výpadku dechu, nebo by dítě dýchalo velmi nepravidelně, začne houkat varovný signál a blikat červená kontrolka"
Takze i kdyby se zacalo dusit..ja tedy pro jistotu ho urcite chci...

iza
5. lis 2007

ahoj holky,monitor vám vřele doporučuju...zrovna dneska nás probudil..Jáchymek přestal dýchat..asi se zapomněl nadechnout..tak jsme s ním zatřepali, on se probral a vše bylo Ok

liaa
8. lis 2007

http://www.mimishop.sk/emilka/detail.php?zbozi=...

Ahoj všem.Máte prosím některá z Vás zkušenost s tímto monitorem?Eventuelně může někdo porovnat rozdíl pro a proti s jiným druhem monitoru?Třeba Nanny-nad tím jsem doposud zatím uvažovala.
Díky

nutelka
8. lis 2007

Ahoj liaa, my ho máme. Dala jsem na doporučení kámošky, která je s ním spokojená a koupila ho. Takže:

výhody - můžu ho používat 24 hod denně a kdekoliv.

nevýhody - uchycuje se na plínku a jak se malý moc hýbe, tak mu často skončil až někde na zádech a tím pádem nastal falešný poplach. Párkrát mě to vyděsilo, ale teď už vím, že beztak vypadl. No samozřejmě na to ale nespoléhám. 😉 Mělo se to vyřešit formou klipu, aby nevypadával. 😒 Jo a teď měl malý pod tím monitorem opruzeniny, ale začla jsem ho dávat na druhou stranu a už se to ztratilo. 😖

Ze začátku jsem ho dávala pořád, teď jen na noc a do kočárku. Přes den jsem pořád s malým, takže ho už nedávám. Snažím se ho upevnit co nejvíc a už tak nevypadává jako ze začátku, chce to prostě trochu cviku. 🙂

liaa
8. lis 2007

Nutelko díky moc za zkušenosti!!

laetti
3. říj 2008

Zdravím všechny, my máme monitor pod kokosovou matrací, na ní mám nepropustnou podložku, prostěradlo a malá leží v zavinovačce. Stává se mi, že pokud ji zvednu a zavinovačka je v postýlce, tak monitor začne pípat třeba až po 5 minutách. Myslíte, že je to tou zavinovačkou, nebo tou nepropustnou podložkou? Jinak funguje v pohodě, když zvedneme malou i se zavinovačkou.

juhele
7. zář 2009

Ahoj, my máme nanny a už jí mám pár dní vypnutou, protože se nám spouští planý poplach, malá normálně dýchá a monitor huláká na lesy. Vyměnili jsme baterky, pod desku jsme dali karton a stejně se to spouští, nevíte některá, čím by to mohlo být? Zkusíme ho dát asi na matraci, jak tady píšete, na matraci máme ještě stejně jednu měkkou podložku, tak by to nemělo tlačit. Ale je to dost naprd, máme monitor a nedá se používat... ☹ asi budem reklamovat.

mar26
7. zář 2009

máme babysense a naprostá spokojenost, matraci máme kokos-molitan-kokos, nepromokavou podložku emitex a zavinku a funguje už skoro 2 měsíce nsaprosto spolehlivě

strouzek
21. zář 2009

ahoj holky prosím mám dotaz, dneska mi přišel Nanny monitor co jsem si koupila od jedný koníkovky z bazaru a jsem z něho nějaká mimo. mimčo ještě doma nemáme tak jsem to nemohla ozkoušek ale když to zkusím normálně tak se mi zdá že nefunguje. zapnu ozve se píp, projedou všechny kontrolky to jo ale nepíská to. ptám se jestli to má začít pískat i v případě že to jen zkouším ?? jakože když necítí monitor žádný nádech tak by přece měl začít hlásit ne?

terkaz
21. zář 2009

ahojky, presne tohle jsem resila taky. Zkus to zapnout a jit od toho dal, je to hodne citlivy na pohyb. My jsme to tak vyzkouseli a jak se kolem nic nehybalo, zacalo to rvat 😉

pindruska
21. zář 2009

souhlasím s terkaz, monitor je hodně citlivý na pohyb. nebo ho zkus zapnout, položit na něho ruku a po chvilce ruku z monitoru sundat a monitor by měl začít pískat. tuším, že po 20 vteřinách.

strouzek
21. zář 2009

aha díky moc holky tak jsem to zkusila a funguje,dala jsem na to kocoura 😀

lucierob
21. zář 2009

ahoj holky,
strouži, moc ti blahopřeji k těhotenství. Vím, jak dlouho jste se snažili a čím sis prošla.
Já mám nanny ještě po prvním dítěti. Taky se nám stalo, že nám křičel, aniž se něco dělo. Tak jsem ho dávala na reklamaci a byl dobrý. Poradili mi tam, že pokud je dítko moc malé, mám ten monitor položit na matraci(ne pod)a dát na něj ještě deku. Ať mimčo neleží přímo na něm. Ale taky nám malého zachránil. Když měl malý 3 měsíce a byl hodně nemocný, tak měl jedny kapky, po kterým přestával chvílemi dýchat. Díky monitoru jsme to zjistili a kapky za včas vysadili. Takže po tehle zkušenosti ho doporučuju.

stylly
21. zář 2009

ahojky....určitě si jej koupím!!!!!!!!!!Nezbytná věc 😀