Monitor dechu. Jakou značku používáte?

pessy1
27. únor 2007

Ahoj maminy, chci se informovat o monitoru dechu.Máte s tím zkušenost a od jaké značky si ho pak mám koupit?Díky

elime
27. únor 2007

Já mám Nanny, ale mám ho půjčený z porodnice 150,- Kč na měsíc, je to myslím dobrá investice. Nemusím pořád poslouchat, zda-li mimčo dýchá, vždy jen stačí kouknout na světýlko jestli bliká a jsem v pohodě 😀

elime
27. únor 2007

Blbost NEmám Nanny, ale BABYSENSE, pardón!

chechta
27. únor 2007

Já si chci určitě pořídit nanny - ta investice za to určitě stojí, ale zkušenosti s tím zatím nemám.

pessy1
autor
27. únor 2007

dÍKY za radu.Kdyby miminko přestalo dýchat tak díky tomu začne?

belucie
27. únor 2007

Zrovna jsme se o tom teď s holkama ze srpna bavily, mně to připadá zbytečné, myslím si, že to prostě stejně nezaručí, že se nic nestane, ale je to samozřejmě věc názoru. Četla jsem o tom, jak to pípalo a byl to falešný poplach, nebo jak ho maminka zapomněla vypnout, když mimi brala do ruky a ono to někdy zapípalo až po minutě a někdy vůbec. Tak mě to tak nějak odradilo...Ale je to jen jeden pohled

iza
27. únor 2007

ahoj holky, já jsem taky pro koupi(případně půjčení), člověk nikdy neví a raději 5x falešný poplach než něco zanedbat 😉
pessy1 : ono to začne pípat, pokud mimi přestane dýchat. Miminkům se ze začátku stává, že to dýchání moc neovládají(hlavně když spí) a to pípání je bu´d probere a nebo to přivolá maminu, která mimi vzbudí atd

jess
27. únor 2007

belucie,už je tu o tom diskuze a tam jsem vysvětlovala,že nanny je spolehlivá jen nová,když ho kupuješ z druhé ruky,tak nikdy nevíš jak s ním zacházely předchozí majitelé.Je to citlivý senzor a i jediný pád ho určitě může poškodit.

Jinak já nanny měla a jsem za to ráda,k druhému si ji koupím znova a určitě zase novou,ty 3000,- mi za dětský život stojí.V dnešní době slyším jen o úmrtích novorozence a když mamina nemá jen jedno dítě a nic k němu,tak nemá čas každou sekundu chodit hlídat,má plno jiných povinností,zvlášt' když je do večera sama.

Když jsem čekala mimi já,tak kámošce na syndrom náhlého úmrtí miminko umřelo,už to mě podnítilo se o tom zamyslet,navíc jsem měla rizikové těhotenství a rizikový porod,a to už když si mamina zažije,tak už na chůvičku názor nezmění a ty peníze jí za to stojí.

Ale ani pohodové těhu zdravé dítě nezaručí,to mimi kamarádky bylo úplně zdravé.Prostě je to blbá náhoda,její přítel kouří a mimi ty výpary vdechovalo.Doktoři říkají,že to je jeden z důvodů,proč se to děje. ☹

Pessy já měla nanny,ta funguje na principu,(ted' nepamatuju přesně ty sekundy,to je v návodu)že když mimi přestane dýchat,tak po pár sekundách začne pípat na nějakou dobu,asi 20sekund,to je prý doba ,že se mimča zapomínají občas nadechnout,a jestli se samo nadechne tak pípat přestane a pokud se nenadechne,tak začne alarmovat,prý to je ton citlivý pro ty mimča a už jen ten alarm je vetšinou probere,když ne,tak už musí zakročit rodiče a probrat ho

belucie
27. únor 2007

Jess, já říkám, že je to věc názoru, já si prostě myslím, že žádná technika není úpně spolehlivá, že je to spíš jen takové větší uklidnění pro úzkostlivější maminky. Někdo si taky třeba nekupuje teploměr do vody a odhadne tu teplotu podle sebe a někdo si to bez něj neumí představit. Ten monitor byl nový a tuším, že to byl právě Nanny. Psala to teď nedávno přímo redaktorka časopisu buď Maminka nebo Family star (už nevím, kupuju si oba) jako svou zkušenost...ale možná prostě jen zrovna natrefila na nepovedený výrobek, když si kupujete varnou konvici, taky to může být ta jedna vadná z mnoha. Jenže u ní to není tak důležité. Už vidím, jak by se zachovala firma, kdyby očividně monitor dechu selhal a miminko by zemřelo, určitě by to svedli na neodborné zacházení...

elime
27. únor 2007

No my máme ten Babysense a ten snad i umí počítat počet nádechů, takže dokonce i když se frekvence nádechů sníží na nějakou rizikovou hranici, tak spustí alarm. Já si myslím, že investice do moniru dechu je opravdu dobrá investice! A navíc my jsme ho měli i v porodnici a tam jsem si na něj tak zvykla, že doma jsem byla vikend jak na trní. Takže jsem chlapa hned v pondělí vyslala, že ho chci i domů :o))). No a jak už tady někdo zmiňoval, raději pětkrát alarm "zbytečně" než jednou vůbec.

jess
27. únor 2007

belucie,ja to beru,taky si myslím,že je to věc názoru,ale taky si myslím,.že úplně nový takový senzor sklame málokdy
.

dendisa
29. čer 2007

ahoj holky, může fakt, že budu dávat látkové pleny (= větší zadeček), ovlivnit funkčnost monitoru dechu?
někde jsem četla, že to způsobuje horší přiléhavost tělíčka k podložce, což negativně ovlivňuje ten monitoring a vyvolává plané poplachy. Nemůžu k tomu na netu nic najít. Nemáte vlastní zkušenost?

perada
29. čer 2007

PA mojí kamarádce na kurzu říkala, že monitor dechu pod kokosovou matrací funguje špatně nebo vůbec!! Tak bacha na to. Prý když je dítě lehké, tak to špatně snímá, to znamená tak ten první měsíc. Má se dát tedy jen pod prostěradlo a na to třeba rychlozavinovačku, aby to nebylo tvrdé.

pipisek
29. čer 2007

ahoj holky, mám půjčenou "nanynku" ale bez návodu, takže jsem se pídila a dopídila viz. návod a spousta jiných rad ....

http://www.jablotron.cz/nanny/cz/menu.html

bledulka
29. čer 2007

dendi- já používám látkové pleny a snímá nám monitor dobře.Planý poplach už jsme sice měli,ale bylo to tím,že se nám nějak rozpojil kabel a nemohlo to detekovat dechy...Takže si vždy i zkontroluju,zda je dobře nacvaklý do té krabičky.A od té doby šlape jako hodinky 🙂

pucik
1. črc 2007

ahojky, já si ho koupila, zatím teda mimčo máme ještě v bříšku, ale i porodní asistentka s dlouholetou praxí nám potvrdila, že to je opravdu dobrá investice a peněz aza to bych nikdy nelitovala. Objedanli jsem ji z internetu asi za 2390 Kč nebo tak nějak, takže i hledáním se dá pořídit celkem o trochu levněji než v krámu. Všem držím palečky, aby když spustí, ěšlo pouze o planý poplach a všechna naše rostomilá mimča byla spokojená 🙂

kamus77
13. črc 2007

Ahoj holky, prosím o radu. Určitě si chci pořídit monitor dechu a teď jsem objevila na netu přenosný : http://www.vitalshop.cz/monitor-dechu-respisens...
Neslyšela jsem na něj žádné reference, tak nevím. My dost cestujeme, tak by byl pro nás asi praktičtější. Nevím ale, jestli miminku nijak nepřekáží. Dál jsem se nedočetla, jestli se musí připevnit přímo na plínu, nebo jestli ho lze připevnit na svršek oblečení (třeba na dupačky). Díky moc za vaši radu.

zabza
17. črc 2007

Kamus, o tomto monitoru dechu taky uvažuju. Moc se mi líbí, že je tak snadno přenosný. Bohužel jsem o něm nenašla moc informací, je asi dost nový, takže názory nejsou. Jen jsem se v jedné diskusi dočetla, že po roce lze u dodavatele zařídit výměnu baterie, aby byl spolehlivý třeba i pro druhé dítě. Stojí to asi 350,- korun. Víc už nevím.

renatak
17. črc 2007

Holky, já nevím co bych si počala, až by to začalo pípat, že se něco děje. Možná stačí mimčo probrat a nadechne se, jak píšete. Na tomto pricipu docházi k Syndromu náhlého úmrtí? Že se zapomene nadechnout? Nebo je v tomto případě nutný poskytnou první pomoc? Budu muset nastudovat, jak ji kojenci poskytnout.....

zabza
17. črc 2007

Renatak, manual k prvni pomoci najde v odkazu, ktery sem dneska uz davala pipisek
http://www.jablotron.cz/nanny/cz/05.html

safron
27. říj 2007

Urcite monitor dechu ANO, dite nezachrani sam od sebe, ale da mu SANCI!! zacit s resuscitaci ihned. Moji sestre minuly tyden umrela 3mesicni holcicka z dvojcatek na syndrom nahleho umrti. Sestra na to prisla az po pul hodine, ze holcicka nespi, ale je mrtva. Kdyby monitor pipal, vedela by to hned a mohla dat umele dychani nebo masaz srdce. To je muj nazor a lepsi 5krat falesny poplach nez nic.

denousek
27. říj 2007

ano take jsem toho nazoru ze monitor dechu rozhodne ano!!nemuzu rict ze by to byli vyhozene penie ale prave naopak,je to jedina investice na miminko ktera se opravdu vyplati!vzdyt muze zachranit zivot vaseho drobecka!!ja jsem si minuly tyden koupila nanny za 2640kc a rozhodne mi neprijde ze sou to vyhozene penize ,na tehle veci bych opravdu nesetrila ...i kdyz jak nekdo tvrdi ze ,,na to nema,, tak si radsi rozmyslete jestli na to opravdu nemate vzdyt vam to muze zachranit zivot miminka....

marinka
27. říj 2007

Máme monitor Nanny a jsem moc ráda, že jsme ho pořídili! Jinak bych neměla klidné spaní.. Myslím, že je to věc, na které se nevyplatí šetřit.

janulas
27. říj 2007

ahoj máme taky Nanny...a člověk je takový klidnější, určitě jooo...i když párkrát jsme ho zapomněli vypnout když jsme mimina vytahovali a řvalo to na celej dům...ale je to prostě taková jistota...takže ode me ano!

noangel
27. říj 2007

ja ho dneska tady objednala za 2299 plus zdarma davaj naky testry kosmetiky seba med

http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-...

marinka
27. říj 2007

janulas, to se nám ze začátku stávalo furt, že to řvalo na celý barák 😀.Teď už jsem se to ale naučila vypínat

zusma
27. říj 2007

Holky, na jak dlouho vám tam tak vydrží baterky? 😕

Je mi jasný,že záleží na typu baterek a jak moc to používáte, ale alespon orientačně. Díky 😉

bihan
27. říj 2007

Tých tém o monitore dychu je tu už snáď milión 😅

My sme monitor nekupovali z viacerých dôvodov - riziko SIDS je u donosených detí veľmi veľmi maličké a hlavne kôli tomu, že lekári dodnes nevedia, čo SIDS spôsobuje a asi v polovici úmrtí smrť nastáva, pretože prestane fungovať mozog a nie pľúca, čiže tam už, bohužiaľ, žiadna pomoc nie je...
Ale myslím, že monitor je pre všetky maminy, ktoré nedokážu zaspať bez toho, aby 3x skontrolovali, či ich mimčo dýcha a tiež niekedy pomáha odhaliť problémy s týchaním... pokojný spánok za tých pár tisíc stojí...
Z môjho pohľadu je jediná smola v tom, že ten pokojný spánok je len imaginárny, resp. v horšom prípade jediné, na čo vám monitor bude, je že sa o smutnej správe dozviete okamžite ☹

bajunka
27. říj 2007
denousek
28. říj 2007

ja jsem ho koupila u nas tady v blizke prodejne s kojeneckym zbozim za tu normalni ceni 2640,- ptz stene bych musela z netu platit postovne a balne a uz kvuli zaruce je to prece lepsi ne,??...

caira
28. říj 2007

my taky budeme kupovat Nanny, jak uz tu nektere z vas zminovaly, radeji zaziju plany poplach nez neco zanedbat, bratranec nanny tez pouzival u jejich male anezky a nemohl si to vynachvalit. takze ty tri tisice s klidnym srdcem investujeme.