Musí sa do porodnice brať tehotenské vložky?

nikita1989
4. lis 2013

Ahojte ženské ja som sa len chcela opytat či musím si brat do porodnice tehotenske vložky,či nemožu to byt len obyčajne aké sa bežne používajú. Pretože tie porodnicke su priliš velke a zdaju sa mi nepohodlné. Dakujem Nika

ajina17
4. lis 2013

musí být sterilní!!!tudíš porodnické!! a zas tak nepohodlné nejsou 😉 jsou krásně měkké..měla jsem Batist Flower z lékárny...a asi po 4 týdnech jsem začala používat normální vložky

pusolamy
4. lis 2013

mely by byt ty porodnicke protoze jsou vzdusne, ty normalni maji ten igelit a pak to nevetra

jetynka
4. lis 2013

Tak já jsem v první dva dny používala porodnické vložky, některé porodnice to vyžadují pořád + síťované kalhotky, já ale si tohle dávala jen na vizitu a druhý den po porodu jsem měla bavlněné kalhotky a normálni vložky na které jsem byla zvyklá.

petkula
4. lis 2013

Myslím si, že sterilní jsou snad všechny vložky ale porodnické jsou velké a dlouhé, aby dokázaly pobrat velké množství krve. Doporučuji ti určitě porodnické, protože klasické ti nepoberou tolik krve - očistků, aspoň u mně to tak bylo. Dokonce se zpočátku dávají dvě za sebou. Až nebudeš mít tak silné krvácení, tak určitě můžeš používat i normální ale já jsem je začala používat až tak po týdnu. Raději si jich kup opravdu víc, já jsem měla asi dvoje a pak jsem dokupovala asi čtvery 😒

katty.w
4. lis 2013

Já jsem si do porodnice taky brala svoje, ale pak jsem zjistila, že ty nemocniční - poporodní jsou mnohem víc pohodlné, protože jsou sice objemnější, ale jsou také měkké a když jsi dole sešitá a bolavá, tak rozhodně doporučuju ty nemocniční. Já si taky myslela, buhví jak to nevyhraju s normálníma - dražšíma, ale opak je pravdou.

glimmer
4. lis 2013

musí být porodnické ... protože doktoři kontrolují i jakou barvu má krev a kolik jí je ... a to na běžných vložkách moc nepoznají, protože každá jinak saje ... možná jsou ty prododnické vložky velké, ale jsou celkem pohodlné ... jsou měkké a nikdy se mi nestalo, že by něco proteklo ...

klaire22
4. lis 2013

musí být porodnické, protože klasické, co se lepí do kalhotek jsou neprodyšné, což po porodu znesnadňuje hojení a může způsobovat různé záněty, apod. Rozhodně po porodu porodnické vložky.

s_laskou
4. lis 2013

Rozhodně porodnické, přece chceš, aby ti to dobře větralo 🙂

olusenka
4. lis 2013

určitě porodnické, aby poranění větralo. Ale nejsou všechny stejné, Batist Flower jsou hodně dlouhé, Samu mini jsou krátké, spíš na dobu, když už je to jen špinění, pak jsou ty jejich porodnické jakoby z gázoviny umotané, z těch sice lezou nítě, ale zase mi v kalhotkách dobře držely a neklouzaly narozdíl od těch Batist, hlavně když se musely dát 2-3 naráz.
Jak píše @glimmer, my tedy nikdo vložky a krev nekontroloval. Ani u jednoho porodu. Pokud pominu jednu kontrolu asi hodinu po propuštění ze sálu na pokoj, pak už do konce pobytu vůbec ne.

kopretina77
5. lis 2013

u nás doktoři při každé vizitě kontrolovali vložku,jak moc krvácíš

leni78
5. lis 2013

Uvidíš, že za ne budeš ráda 🙂

hofka1
5. lis 2013

Jestli chceš menší, tak značka Samu - prodává Rossmann třeba, jsou celkem krátké🙂 Sterilní podle mě běžně nejsou, teď v porodnici jsme každá na začátek dostávaly speciální balík zatavených vložek, který byly sterilní, další už byly doplňovaný do košíku v koupelně normálně doplňovačkou z megabalení rukou. Ale co porodnice to jiný "rituály"🙂

mailli
5. lis 2013

Jednak se poptej v porodnici, jestli musíš mít svoje a nebo jsou k dispozici jejich. Podle toho budeš vědět, jestli a kolik jich máš pořídit. Já měla možnost používat nemocniční a jsou měkké, pohodlné (což mě mile překvapilo), prodyšné a neprotečou. První dva-tři dny jsem teda používala po dvou vožkách najednou. Takže to je spotřeba větší, ale pak se to srovná. Hlavně se tím vyhneš zánětům a komplikacím při hojení (pokud bys byla šitá).

saminomimino
5. lis 2013

po porodu sama poznáš proč jsou porodnické výhodnější 🙂Samu v lékárnách mi vyhovlovali nejvíce

mina_
5. lis 2013

určitě použij porodnické, musí dýchat, já měla batist floral a naprostá spokojenost, spotřebovala jsem cca 9 balíků a do porodnice jsem měla 2 balíky sebou, to ti tam nikdo nedá.... nám dávali jako "bonus" k novému stavu jeden balík batist a jedny sítované gatě 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru