Můžu koupit autosedačku od 9 kg, když syn váží 8 kg?

apocalypsa
28. črc 2010

Prosím o vaše zkušenosti při výběru autosedačky. Potřebuji 4,5 měsíčnímu synovi v nejbližší době pořídit autosedačku, ale nevím jakou vybrat. Řeším totiž, ve které váhové kategorii vybírat. Navazující autosedačka je od 9 kg a ty mít syn v době koupě sedačky určitě nebude. Momentálně má 7,7 kg a počítám, že do doby pořízení přibere max. na 8 kg. Je to na závadu, pořídit tuto sedačku, aniž syn dosahuje předepsané váhy? Nebo je lepší pořídit raději sedačku 0-18 kg? Bohužel déle čekat nemohu, autosedačka-vajíčko už mu začíná být malá, je v ní stísněný a hlavička už mu bude brzy dosahovat okraje opěradla.

A s jakými autosedačkami máte dobré zkušenosti?

pett7
28. črc 2010

Já bych šla určitě do 0-18, sedačky od 9kg, jsou nejdřív od 9 měsíců a 9 kg a dítě už by mělo samo sedět...používání vajíčka se doporučuje nejlépe do roku. 4,5 měsíce je na takovou sedačku hodně málo, navíc nejde ani tak dobře polohovat.

apocalypsa
autor
28. črc 2010

@pett7 - aha, děkuji za informaci, to je pro mne novinka s tím věkem. Netušila jsem, že se doporučuje až od 9 měsíců nebo když dítě sedí. To u syna rozhodně nějaký čas ještě nehrozí. Hledala jsem na netu, ale nic takového jsem tam nenašla. Super, moc jste mi pomohla! Díky! 🙂

pett7
28. črc 2010

i ta váha se zpomalí 🙂 já měla strach, že se mi nevleze do vajíčka, tak jsem to zjišťovala naštěstí v něm ještě vydrží. podívej se třeba na tuhle http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...

apocalypsa
autor
28. črc 2010

@pett7 - ta je nádherná, skvělá, prostě super! Jen jeden dotaz mám ... to je běžná cena autosedaček téhle kategorie? Já ještě moc po té sedačce nekoukala, jen hodně zběžně, takže o cenách nemám vůbec přehled. Nechci aby to vypadalo, že jsem škudlil, jen mne to překvapilo 😅

pett7
29. črc 2010

myslím, že to je tak průměr, ale zase je to romer tak by měla být i kvalitní, ale neviděla jsem testy. tady je odkaz na další http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-0-... chce to porovnat ceny i jinde

kjajule
29. črc 2010

@apocalypsa Určitě kup autosdačku 0-18 kg jak píše pett7 dítě do té druhé váhové kategorie by mělo sedět samo... 😉
jinak autosedaček je spousta na výběr za různé ceny 🙂

misha_
29. črc 2010

Autosedacky romer patri k nejdrazsim a taky nejlepsim. Co jsem jistovala, kategorie 0-18 nema vseobecne dobre hodnoceni. Jedina dobra tam je tahle http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi..., ale taky si to clovek zaplati. Ma se dodrzovat to pravidlo 9 mesicu, 9 kilo kvuli tomu, ze deti maji tezkou hlavicku a priblizne do te doby by si mohly pri narazu hodne ublizit, kdyby sedely po smeru jizdy.

kjajule
29. črc 2010

v této kategorii existují i autosedačky co se dají používat jak po tak proti směru jízdy 😉

apocalypsa
autor
29. črc 2010

Uf, to je alchymie. Tohle všechno jsou pro mne nové informace. Ale nepotěšili jste mne s tím, že v kategorii 0-18 nemají sedačky dobré hodnocení 😒 Vím že nedávno proběhl nějaký test autosedaček. Nevíte, zda tam byla tahle kategorie zahrnuta? Nebo nevíte, kde se na nějaká hodnocení podívat?Jinak určitě počítám s tím, že ještě bude sedačka proti směru jízdy, po směru bych to určitě neriskovala.

apocalypsa
autor
29. črc 2010

Jo, jak teď projíždím stránky s nabídkou autosedaček, tak mne ještě napadl jeden hloupý dotaz. Jak se tyhle sedačky připevňují k sedačce pásem? U vajíčka mi to je jasný, to jde okolo skořepiny, ale tady? Je to stejný způsob? A co pak když se umístí po směru jízdy?

pett7
29. črc 2010
musko
30. črc 2010

apocalypsa - chod do tej Britax Romer 0-18 ( cena a kvalita sú vo výbornom pomere) a presný návod na upevnenie určite dostaneš so sedačkou. U takého malého dietata je ešte potrebné pútat proti smeru jazdy v pololeže, aby sa nezatažovala krčná chrbtica.

apocalypsa
autor
31. črc 2010

Ta Britax Romer vypadá vážně dobře. V téhle kategorii je opravdu strašně malý výběr 😒 a veškerá hodnocení jsou spíše negativní, což mne mrzí. Všude píší, že tuhle kategorii kupují "nezodpovědní" rodiče, kteří chtějí ušetřit a mít dvě autosedačky v jedné. To je tak nespravedlivé. Není to pravda, aspoň v našem případě ne ... ☹
Prolejzám internet křížem krážem, ale nic moc jsem nenašla. Dokonce na většině stránek, kde se píše o výběru autosedačky, je tahle kategorie opomíjená. Co mají asi dělat rodiče vělkých dětí, které ještě nesedí? Copak je to tak výjimečná situace? Spousta dětí se nyní rodí větší a brzy jim jsou sedačky malé. To řeším tenhle problém snad jen já?