Nafukovací autosedačka. Máte s ní zkušenosti?

sevcina
14. zář 2009

Ahoj.

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s touto autosedačkou: http://www.prckove.cz/autosedacka-nafukovaci-au... - přijde mi velmi praktická a hlavně zajímavá, ale co bezpečnost?

Díky, Markéta.

jasminet
14. zář 2009

ahoj, nemam s nou ziadnu skusenost, ale osobne na mna velmi bezpecne neposobi 😅 mozno tak do vody ako nafukovacka, ale do auta pre dieta?? 😒

helulicek
14. zář 2009

sevcina, vypadá to zajimavě, ale já bych tomu taky nevěřila. Podle mě bezpečná určitě není 😉

musko
14. zář 2009

No, hlavne čo sa bočných nárazov týka by som jej vobec neverila.....

mamutka
14. zář 2009

ak to neprezije ani pichnutie spendlikom, tak potom kde je zmysel tejto veci??? 😒

janina.kub
14. zář 2009

vypadá suprově, do dětského pokoje je myslím bezvadná 😀 , ale určitě né do auta 😲 by mě zajímalo, který chytrolín tohle mohl dát do prodeje 😒

kili
14. zář 2009

no ja moc nechápem, ako môžte skritizovať niečo podľa pohladu na fotke, však je to aj testované 😕 . zas tak by som to nezavrhovala. autosedačky sú najmä kôli tomu, že dieťa je moc malé a normálne bezpečnostné pásy nie sú prispôsobené na tak malú a nízku postavu, čo znamená, že pri náraze môže dieťaťu pás ublížiť, čiže stačí len vyplniť priestor pod a za dieťaťom a malo by to byť OK. Keby sa aj pri náraze autosedačka roztrhla, tak nestihne vyfučať skôr, ako je po havárii, keďže tam ide o zlomok sekundy.
nemá to síce ochranu hlavičky a pri bočnom náraze, ale myslím, že pri príležitostnom jazdení po meste 50km/h to nemusí byť zlé. hlavne pre ľudí, čo nemajú auto a len chodia sem tam taxíkom. však keď chodíte MHD, tak to je určite omnoho nebezpečnejšie a nad tým sa nikto nepozastaví.

atreides
14. zář 2009

teď jsem ji viděla na živo a čuměla jsem jako blázen, jsem si myslela, že si někdo dělá p.del 😲 😅

beruska2x
14. zář 2009

ja to videla poprve v casaku VTM Science, byla tam na to i recenze.. nejdriv jsem myslela ze je to nejaky vtip 😕 pochybuji ze to ma atesty a ze by to policie uznala jako autosedacku za kterou bys nedostala pokutu 🙄

carodejnica
14. zář 2009

Tak ja tomu vôbec neverím, aj keď píšu, že je to patentované, rozhodne by som na autosedačke nešetrila, obzvlášť po tom, čo som videla jedno video.

Veď posúďte sami a pozrite sa, čo sa môže stať pri jazdení po meste autom pri 50km/h rýchlosti ☹ ak dieťa nie je pripútané.
(je to len "hrané", ale aj tak len pre silné žalúdky, ja som si to odrevala a to sa moja svokra čudovala, prečo trvám na autosedačke, keď pôjdeme z pôrodnice)

http://www.nemyslis-zaplatis.cz/vite-ze/zadrzne...

janina.kub
14. zář 2009

kili, když myslíš, že při 50 km se nic vážného nemůže stát, tak ti to vymlouvat nebudu 😖

P.S: nejvíce smterlných úrazů (dle statistiky) je při rychlosti kolem 50 km /hod
(i když je to na dálnici, páč se něco pořídí zbrzdit.... jsem teď nedávno čučela na kreš testy a tam to říkali..

marinka
14. zář 2009

Tak tohle bych nekoupila ani omylem 🙄

kili
14. zář 2009

carodejnica, však kto hovorí o nepripútanom dieťati? človek sa môže zabiť aj pri 30tke, ak nie je pripútaný, nie to ešte dieťa.
ale ako, keď si myslíte, že ste väčšie odborníčky ako tý, čo to vyvinuli a testovali, tak OK 😅
ja sa divím, že veríte normálnym autosedačkám, však je to len plast a pena.
proste všetko nové musí asi najprv preisť kritikou a predsudkami.
ja teda túto autosedačku neobhajujem, že je určite úžasná, len, že nebudem tvrdiť, že je to na 100% blbosť, na to proste nemám vzdelanie 😉

janina.kub
14. zář 2009

na to člověk nemusí mít vzdělání, stačí seslký rozum 😨

beruska2x
14. zář 2009

kili a vis kolik se prodava debilovin ktere jsou pro deti nebezpecne?? je jen na tobe, tve zotpovednosti co si vyberes... je to komercni vyrobek delany pro zisk, bezpecnost a vse ostatni je druhotna zalezitost..
to neni o vzdelani nekdy staci pouzivat normalni zdravy rozum

carodejnica
14. zář 2009

Kili, ja som len reagovala na to, že aj pri príležitostnom jazdení v meste pri rýchlosti 50km/hodinu sa môže stať čokoľvek. Nemusím byť vedecká odborníčka, aby som intuitívne nedôverovala nafukovacej autosedačke. Možno je to dobrá vec, ale ja by som to skrátka nekúpila. 🙂

janina.kub
14. zář 2009

hm, beru, taky jsem to tak nějak chtěla napsat
selský nééé seslký 😝

marketazam
15. zář 2009

tak já bych se teda zastala kili že je to zbytečné uplně předem odsuzovat...já bych to svému dítěti nepořídila protože jezdíme docela dost, ale pokud někdo nemá auto a potřebuje sedačku pro 10ti leté dítě na prázdniny k babičce tak si myslím že tohle klidně mít může- pro děti které stejně potřebují jenom podprdelník je to podle mě OK a bezpečné- a nevím co tu řešíte ježdění nepřipoutaných dětí když v té sedačce připoutaní jste...

atreides
15. zář 2009

tak jsem si o ní početla na netu a musím uznat, že jsem ji v první chvíli opravdu zavrhla a kili a market mají v něčem pravdu

evicka7
15. zář 2009

tak já nevím, píšou pod tím, že to nějakou normu splňuje, ale pro mě by to mohla být maximálně varianta místo sedáku, ale ten zas nezabírá tolik místa, abych ho vyměnila za nafukovačku 😲

yanna.o
15. zář 2009

tak to že to splňuje nějakou normu a testování pro uvedení na trh není tak podstatné. I normální nenafukovací sedačky to v crash testu totálně projedou a normu splňují samozřejmě taky.
Co když prolítne kolem ostrý předmět..? a další věci. Já bych do toho nešla. Vybírala jsem sedačku podle crash testů.

kacka.va
15. zář 2009

já bych to nechtěla ani zadara. Nevěřím tomu. Jinak když to člověk vidí, tak většina lidí dneska tu 50 ve městě taky nedodržuje a pokud je to třeba čelní náraz a ty síly se sčítají, tak může být nebezpečné jet třeba jen 40 nebo 30.
Kili: dneska je otestovaných dost věcí. Už jsem mnohokrát četla o výrobcích, které byli polepené testy, ale ve skutečnosti za moc nestály. 🙂

janina.kub
15. zář 2009

já jen ještě myslím, že zase až tak levná není, když tu píšete, že lidi, co nemají auto a tak, to jsou sedačky i levnější
ale já si trvám na svém, pro své dítě bych to nekoupila i vzhledem k tomu, že jezdíme fakt dost 😉

schwarzovka
15. zář 2009

nekoupila bych to ani omylem...my auto nemáme a ani nechceme, ale jednou za 2 měsíce jezdíme k našim a na autosedačce jsme nešetřili, to že jezdíme opravdu jen tak málo mi nepřijde jako výmluva kupovat nějakej šunt z bazaru nebo nafukovací sedačku...sorry, ale za bezpečnost svého dítěte bych dala cokoli, ikdybych neměla žrát!! Nebudu pokoušet štěstí, co kdyby...pak bych si to jen vyčítala....pro mě NE!!! 😎

llllucka
15. zář 2009

koli:myslím,že jsi nepochopila smysl autosedačky.jestli si myslíš,že je to opravdu jen kvůli tomu,že pásy nedosáhnou,tak se opravdu mýlíš.Budeš se divit,ale boční náraz a držení hlavičky je skoro to nejdůležitější.Zkus si někdy jen tak ze srandy prudce dupnout na brzdy v 50 rychlosti.Uvidíš ten mazec.Do mě napálilo auto a to jsem se rozjížděla,takže jsem jela snad jen 30 a pěkně jsem se bouchla hlavou o okno.A nejde jen o miminka,ale o děti vůbec.Nepřála bych ti.abys někdy bourala,ale kdyby jsi to zažila,tak tohle nemůžeš říct.

kacka.va
15. zář 2009

schwarzovka: přesně tak. když se něco má stát ☹, tak to závislé na tom, jestli jezdíme v autě denně nebo vyjedeme jednou za měsíc.

anarida
15. zář 2009

Podľa mňa to nie je moc bezpečná autosedačka 😒

janina.kub
16. zář 2009

já naprosto souhlasím se schwarzovkou
teď minulý týden zrona ukazovali to zabité dítě, které sedělo jen na sedáku, nechápu ☹ jak někdo takto může šetřit, když auto myslím bylo bmw nebo něco takovýho lepšího 😖 teď si tak akorát můžou vyčítat celý život, že ušetřili 2-3 tisíce za sedačku 😒

mamutka
19. zář 2009

no ale aby sme len neohovarali, ja by som to kupila na cesty a vytiahla ked maly bude normalne sedavat na stolicke uz a nedociahne na stol, niekde v restike a tak. ale inak nie, ako autosedacku teda absolutne nie. to veru pri naraze neochrani, ani psa by som tam nedala, nie este dieta.

janina.kub
19. zář 2009

mamu, to by byl ale drahej špás, koupit to jen jako vyvýšení na židli 😀 , to polštář vyjde levnějc 😀

cessy
20. zář 2009

no pozeram na to a nestacim sa cudovat...... 😨 toto preslo aj neakym testovanim???crash testom????
silno pochybujem