Necháváte autosedačku v autě zaparkovaném na ulici?

lovemusicsun
20. únor 2019

Ahoj, možná blbý dotaz, ale bydlíme v Praze na sídlišti a budeme brzy kupovat klasickou velkou autosedačku (9-18kg). Necháváte ji v autě, když parkujete běžně na ulici? Teď máme vajíčko, které vždy beru domů, ale u velké autosedačky si to nedovedu představit. Chceme investovat do dražší sedačky a údajně se dost kradou. Jak tohle řešíte?

miluse17
20. únor 2019

@lovemusicsun ano,nechávám v autě už 2 roky a nic se nestalo,bydlím na Žižkově.

pabka
20. únor 2019

@lovemusicsun nechavame v autě obě dvě sedačky, jedna stala 11500,- a druhá 4500,-

barchen
20. únor 2019

@lovemusicsun Kdyz bylo prvni dite, brali jsme porad. Ted jsou dve, tak to nestihame vzdy. Ale u nas se fakt kradou a jeste ti znici auto, treba uriznou pasy, kdyz to potrebuji ukrast rychle. A ono se ty sedacky v mrazech a teplu nici (ten plast pracuje), takze jestli kupujes novou a drazsi a chces ji i pro sourozence, tak bych ji brala, kdyz te napadne.

jaja01k
20. únor 2019

Bydlíme v Praze na sídlišti, v autě mám dvě drahé sedačky a nechávám je tam. Nedokážu si představit, jak bych je pokaždé nosila domů.

leymea
20. únor 2019

Nechavame. Vubec si nedokazu predstavit to tahat domu.

natysnovec
20. únor 2019

Nechavame....jeste abych se s tim tahala....😊😊

To my jako chcete rict,ze se nekde kradou detsky sedacky????Jakoze coze??😱😱😱

pabka
20. únor 2019

Slyšela jsem, ze se kradou, ale popravdě neznám nikoho osobně, komu by ji opravdu ukradli. Sedačky jsou těžký, ta jedna co máme opravdu drahou se z auta fakt téměř nedá dostat když dobre neznáte systém připevnění, nedovedu si představit, jak ji zloděj hodinu dostává ven a pak vezme druhou a utíká se dvěmi sedackami v ruce.... 😂🙈
A už vůbec si nedovedu představit, ze to samé dělám já, k tomu pak vezmu kočár, deti, tašky, nakup, psa a jdeme domu 😂😂

xxx3d
20. únor 2019

Jsme z Brna, bydlíme v bytovce, necháváme v autě, dokonce ještě když jsme měli Doonu a malej už chodil, tak jsme ji nechávali v autě. Navíc, kdyby někdy něco, ne že by o to člověk stál, přesto, kdyby něco, vztahuje se nám na krádež věcí z auta, včetně autosedačky, kočárku, atp. pojistka kterou máme uzavřenou na domácnost. (na ty věci z auta v hodnotě do 20 nebo 25 tisíc, teď přesně nevím.)

martiniquest
20. únor 2019

On to nekdo taha domu? Mne staci, kdyz ji mame dvakrat do tydne prehazovat mezi mym a manzelovym autemna 🙂

makronka222
21. únor 2019

Jasne, lidi kolem je tam nenechavaji? To sis nevsimla? Uz se vidim jak s pupkem taham sedacku a jeste pres sedacku sleduju starsi dite, aby nevbehlo pod auto:D taky tam mame drahy sedacky... nikdo mi ji neukradl. Si nech dozadu udelat tmavy skla, kdyz mas strach. :D to je zas dotaz...

makronka222
21. únor 2019

@barchen palubovka je taky z plastu, dvere taky a v aute drzi i 20let v mrazu/vedru... zas s tim vyrobce pocital, ze to bude i vystaveno jinym stupnum, nez prijemnych 25.

kejt29
21. únor 2019

@makronka222 moje slova 👍🏻
Jako manzel mel taky uvahy jestli to nekdo nezkusi, ale vsichni na sidlistich nechavaji sedacky v autech a jak uz jsou deti dve fakt se to ani neda...

jannym
21. únor 2019

Praha - Holešovice necháváme (rodiče Praha - Dejvice nosí domů, ale to je dáno i tím, že ji potřebují jednou za 14 dní na víkend), auto nám vykradli opakovaně - jednou zmizela autokosmetika, jednou kufr se špinavým prádlem (mažel se vracel po 3 týdnech z turnusu, upřímně jsem to tomu zloději přála - ponožky jsou v režimu radiokativní odpad - nic ceného tam nebylo), autosedačka vždy zůstala, tak doufáme že to bude tak i nadále...jen autosedačku pro malýho nosíme domů, tu máme jen jednu tak abych bych mohla s rodinou na chatu nebo kdyby cokoliv

loole
21. únor 2019

Sídliště Prosek - taky necháváme. Vajíčko samozřejmě beru domu, protože v něm táhnu prcka, ale velká sedačka zůstává v autě. Jsou tu desítky aut a sedačka je v každém druhém ;)

barchen
21. únor 2019

@makronka222 Vyrobce na to upozornuje, jen v CR to ma kazdy na haku, zejmena prodejci, kseft je kseft. Sedacky maji omezenou zivotnost. Proto se tady prodavaji na bazarech opotrebovane sedacky vydavajic za perfektni stav, vlastne jako spousta jineho, od potravin az po auta. V UK a na severu se nesmi autosedacka ani preprodavat. Uz jsem pujcovala starou sedacku, protoze znamym ukradli z auta hned dve. Mam doma policistu a nechtel by videt svoje deti ve stare a opotrebovane sedacce u nehody. Na dotazu autorky nevidim nic divneho, se tady snad uz zacne i udavat za podobne dotazy.

eldrag
21. únor 2019

nechavame dve sedacky, vyrobce doporučuje vyndavat v obdobich kdy se v aute meni teplota treba o 40 stupnu viz léta paráky nebo mrazy,... nesvedči to plastovým částem, i vyplnovy polystyren tak dostava zahul

nazka
21. únor 2019

@lovemusicsun ano nechávám, bydlíme na kraji Prahy na sídlišti, ale i tak. nejdříve jsem ji davala do kufru a pak jsem to vzdala..

kejt29
21. únor 2019

@barchen pak je ale chyba u vyrobce. Nemuze ocekavat, ze rodic potahne dve deti, dve sedacky a dalsi veci denne domu. A pokud neni isofix je to kumst i odmontovat. My samozrejme kupujeme jen nove sedacky, ale ne kazdy na to ma, ze...Proste nedoreseno. Hlavne, ze stoji mraky penez...

barchen
21. únor 2019

@kejt29 To neni o vyrobci ale o materialech. Zatim za tuto cenu nic lepsiho neexistuje, resp. neni mozne to delat masove. Lidi vyzaduji lehke, bezpecne a cenove prijatelne.

kejt29
21. únor 2019

@barchen no prave, ale nejsou ani stavene na to, aby je clovek denne odpojoval. Nase 9-18 ma pres 10kg. Vetsi ma necelych 6kg. A clovek, ktery bydli v panelaku se s tim snad ani do vytahu nenarve. Proste nedoresene. Vaha sedacky me zajimala jen u vajicka, jinak muze mit klidne 20kg pokud bude moct byt porad v aute...

hanih
21. únor 2019

Tak já tady budu asi za exota, ale my sedačky poctivě vyndaváme a to parkujeme na dvoře. Ale teda u nás hraje roli hlavně to, že manžel každý den jede s autem do práce a kdyby bylo třeba holky někam rychle odvézt (např. lékař apod.), tak abychom měli sedačky po ruce. Mimochodem já jsem byla docela překvapená, ale když jsme před rokem a půl volali dceři sanitku kvůli febrilním křečím, brali ji i s autosedačkou, kterou do té sanitky připnuli, takže i z toho důvodu je lepší mít sedačku připravenou v pohotovosti, kdyby byla rychle potřeba.

craki
21. únor 2019

Nevyndavame. Mame dve s vice bodovym ukotvenim a vyndat to neni sranda. Vim, ze se kradou, ale ty nase by fakt neodnesli. Max by nam znicili auto 🙂

leymea
21. únor 2019

@martiniquest mne to staci 1x za mesic prehodit do jinyho auta 😀

uzjetotak
21. únor 2019

Vzdycky v aute ( Praha Vrsovice), kdo by se s tim tahal a kam to v byte uskladnoval?