• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nejbezpečnější autosedačka. Máte odkaz na testy?

19. února 2017 
@pindriste tak to je trend. A ta látka je fakt nic moc, bohužel... Hlavně mi přidje že ty novější sedačky ho mají horší, než ten starý.
Bohužel v té highline není moc výběr, akorát toto: http://www.slunatko.cz/detail/4960562/autosedacka-roemer-kidfix-sl-sict-2014. A to tohle je ještě ta isofixová, ten kid jsem takto narychlo v highline ani nenašla... Jestli se dělá netuším, nikdy jsme nehledala.
28. črc 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pindriste Isofix se dá normálně dodělat prakticky do každého auta. :slight_smile: Vyjde to tak na 1000Kč, ale jinak jak už bylo zmíněno, tak jsou tyto sedajdy i bezisofixové. My jsme vybírali mezi tou Cybexkou a Römerkou, nakonec jsme vybrali Cybex a jsme velmi spokojení. :slight_smile:
28. črc 2014 v 18:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Autosedačky Storchenmühle http://www.modrykonik.cz/autosedacky-storchenmuhle/.
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku času a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i další maminky, které třeba zrovna v těchto dnech plánují pořídit novou autosedačku a váhají, kterou značku zvolit. Vaše zkušenosti jim jistě mnoho pomohou v nelehkém rozhodování.
Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti.

Krásný den všem a ještě jednou velký dík :slight_smile: ,
Denisa.

@pindriste @blondynka400 @curdibilka @donnald @kackaaaa @reynocek @breberka @eicul82 @anke @musko @ygreen @dnada @shaula @iloha ... a další :slight_smile: .
2. zář 2014 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, potřebuji radu ohledně autesedačky...syn 2 a půl roku ale 18 kg a 98 cm....
jakou vybrat? 9-25 nebo 9-36 nebo 15-36 kg?????
děkuji
27. dub 2015 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedině izofix a sedačku máme concord, ale typ si nevzpomenu
29. dub 2015 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nemám auto na izofix
30. dub 2015 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vyrubka Za mne 15-36 kg, ale značka Roemer, anebo Cybex. Mají spoustu různých typů. Synek je celkem macíček, asi bych ho vzala do obchodu na vyzkoušení. Jinak tyto 2 značky jsou spíše dražší, ale velice kvalitní. A ta sedačka jim vydrží takto do cca. 11-ti let. Takže investice na hodně dlouhou dobu.
30. dub 2015 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme cybex pallas 2 a spokojenost nejvyšší...sedačka se nehne ani dítě v ní...v zimě jsme chytli hodiny a zapadli do příkopu a malej se ani nevzbudil takže zkušenost mluví za vše..je tuším do 36kg,a je sice dražší ale na tady tom by stejně spousta rodičů určitě nešetřilo.. :wink: akorát kdo má kratší pás v autě,je to docela fuška zapnout...
30. dub 2015 v 07:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.
@veronikaka Souhlasím, já mám zkušenost s autosedačkami Römer, a taky jsme spokojení. Je to prostě kvalita :wink: Kromě vajíčka jsme ji měli ve všech váhových kategoriích. I když jsou trošku dražší, za ten "klid" stojí, a vždycky jsme navíc počítali s tím, že ji využije i naše další dítě :slight_smile:
30. kvě 2015 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky všem za narozy....asi koupime romerku, nejde mi o peníze ale o bezpečí dítěte :slight_smile:
31. kvě 2015 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Upozornění
Uživatel je nedůvěryhodný. Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o účet vytvořený za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.
@hojda Uf, tak jsem táda, že aspoň podle tohoto testu nakupujeme dobře :slight_smile: Autosedačky Römer tam vychází fakt dobře.
27. čer 2015 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda Díky moc :slight_smile:
21. říj 2015 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, matky :wink: ,
jako otec-řidič vím, jaký problém je vybrat vhodnou autosedačku pro prcka. Náš prcek má v poměru k tělu menší hlavičku, museli jsme už kupovat větší sedačku, ale hlavička se mu v ní trochu naklání, dá se toto řešit polštářkem navíc? Z toho mála, co jsem objevil na netu, jsem pochopil, že klasický cestovní polštář ve tvaru U není příliš vhodný. Nemáte zkušenost s tímto - http://www.innuichi.com/cestovni-polstarky-pro-deti/cestovni-polstarky-pro-deti-0-3-let/? Měl by být řešený jiný způsobem - vzadu na zátylku není ničím vyplněný a proto hlavičku nevytlačuje dopředu.

Léto a první dovolená u moře se blíží, tak bych to rád vyřešil,
Honza

Díky za rady
31. kvě 2016 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někdo máte výsledky Dtestu 2015 x 2016? Děkuju! Už to nejde přes SMS..
15. zář 2016 v 15:45  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mignona našla jste, prosím, nějaké výsledky testů?
29. říj 2016 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dinka272 Nenašla, a už jsem to pak ani nehledala, koupili jsme Maxi Cosi Pebble.
29. říj 2016 v 11:17  •  čeká miminko, termín má v únoru 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, ahoj:slight_smile:, obnovuji částečně diskuzi. Sháním sedačku (jak jinak). Rozhodně chci nakoupit dle testů adacu (https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900), jednu z těch pluskových, nicméně chybí mi možnost vyhledání "sedačka umožňuje jak připnutí na isofix, tak bez isofixu" a také možnost "přidělání jak po směru, tak protisměru jízdy" (to už je teda spíš taková "třešnička na dortu" - hlavně mi jde o ten isofix).
Když kouknete na ty "pluskové" (ze kterých budu vybírat, hodila jsem je do přílohy), nemáte prosím někdo doma, některou z nich abyste mi napsali: "jo, u týhle je možný připnutí jak na isofix, tak na pásy" a "jak po směru, tak protisměru"? (Máme v rodině starší i novější auta a kupovat 2 autosedačky nebudem :slight_smile:. Moc děkuji za informace, spokk
Včera ve 23:48  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spokk no ty isofix základny se dost často prodávají zvlášť a myslím že by každá isofix autosedačka měla jít použít i bez základny na pásy. a po nebo proti směru jízdy pokud se pletu ať mě nekdo opraví :slight_smile: ale myslím že děti do 15 měsíců by měli být v autě proti směru jízdy
Dnes v 00:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2017 (29. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
V souvislosti s tím mě ještě napadá, kdo máte protijízdnou sedačku (ať už s možností otočit ji po směru jízdy či ne), jak to zvládají, co se týče obsahu žaludkůO:slight_smile:, Vaše starší (třeba 3 leté) děti? :wink: Nevadí jim to? A co přechod pak na tu sedačku "po směru jízdy" až takhle v pozdějším věku? Co na to jejich "rovnovážný centra" v mozku? Zvládají to?
Jako rodič bych byla nejradši, aby dítě jezdilo co nejdéle v protisměru, ale nechci jí zase zadělat zbytečně "na problém" (i když tuším, že tyhle věci budou silně individuální jako to, že někdo může v buse číst a jiný si ani číst nemusí a nedopadá to dobře...)
Dnes v 00:15  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek