Nejbezpečnější autosedačka. Máte odkaz na testy?

janette.j
3. lis 2009

Zná někdo prosím nějaký odkaz na testy autosedaček? 😉 Děkuji

ygreen
10. lis 2009

dnada - já to nemyslela zle 🤐 snad jsi to tak nepochopila, to bych nerada ☹ já jen, že v těch testech projde většina sedaček a někomu stačí že prošla jako vyhovující. A někdo se pídí dál po té "nejlepší". Ale každému vyhovuje samozřejmě jiná - velikost, montáž, cena, dostupnost vyzkoušení, apod. A u těch sedaček se kvalita né vždy váže s cenou, jak jsem si všimla - takže to nejdražší není nutně to nejlepší 😉
mmch tu kiddy mají i v jiných kategoriích - 9-18, 9-36 mají 2 druhy myslím. A cenově je rozdíl i v potazích a v ročnících.
A taky né všechny sedačky si vezmou ADAC a spol na mušku.

Ale stejně je to divný, já si předtím myslela, že když zadám do googlu nejbezpečnější autosedačka, tak že mi prostě vyjede nějaká recenze a články a bude jasné že je na trhu třeba jedna úúúúžasný, mrtě bezpečná a děsně drahá, ale že stojí za to. I kdyby se neprodávala v ČR. Ale ona taková fakt není 😖 já třeba nechápu že taková firma jako Chicco vyrábí novinky, které jsou mrtě nevyhovující jako třeba nový Neptun, nebo Zenith.

dnada
10. lis 2009

ygreen - no vyznělo to trochu blbě a nebo sem to prostě blbě pochopila 😒 No ale už sme si to vysvětlily a sme chytřejší. A máš pravdu,vyhovujících autosedaček je spousta. Třeba i ta Kiddy nemá výsledky velmi dobré,''jen dobré'' a to i přesto že přímo na jejich stránkách se píše,že mají ty nejlepší výsledky(http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...)

A taky sem teda nenašla na stránkách Kiddy ceník,cena je uvedená jen na stránkách ADAC u testu. Jo a anjít všeobecně něco,co je nejlepší na trhu je dost obtížné,ať už člověk hledá cokoli. Spousta firem má zavádějící informace a nebo jsou jen částečné. Jak říkám,zajedem do Plzně a uvidí se,jestli vůbec Kiddy prodávají,doufám že ano,jsou uvedeni jako zástupci a prodejci a jsem hlavně zvědavá na cenu

iloha
11. lis 2009

a co takhle deka místo bundy? Do auto jde samozřejmě v bundě, tu sundáme a přikrejeme dekou 🙂

dnada
11. lis 2009

iloha - tak malýho můžu přikrýt dekou jen když spí,jinak hned letí a radši bude mrznout,trumbera 😀 To bych ji musela k němu přilepit 😀 Já prostě musim auto trochu vytopit a pak sundat bundu nebo když jedu kousek nakoupit a tak,bundu má zapnutou a v autě prostě netopím 😎

ygreen
11. lis 2009

dnada - majíí tam gut, no 😀 ale testy dělají i jiné společnosti a mají i jejich známky, ale to už neřeším. Ono v těch testech ADAC získá víc jak jedno + sakra málo sedaček a žádná v kategorii 15-36kg. Na vlastních stránkách si výrobci vychválej i úplný šmejdy - že jim není hanba když jde o dětskou bezpečnost 😖

ygreen
11. lis 2009

dnada: hele doporučuju KIKU - sjeď se tam mrknout, nebo tam zavolej, ale možná to bude kupodivu terno - u nás mají v KICE většinu nejznámějších sedaček včetně Kiddy 🙂

dnada
12. lis 2009

ygreen- díky,zkusím,za to nic nedám,to je jasný 🙂 Kikka je i na Zličíně,že?

safron1
12. lis 2009

Doporucuji pro kategorii 9-18 kg autosedacku Maxi Cosi Priorifix (s isofixem). Jsme s ni moc spokojeni, ma nohu, kterou se opre do podlahy a sedacka se ani nehne. Mista je v ni spoustu a polohovani je skvele na spani.

dzej
12. lis 2009

Kim ten pultík se posunuje s dítětem, takže si myslím, že by se ti tam tvůj malej vešel. Je to přece do 36kg. a od 15kg už tam ten pultík mít nemusí, jen pás. Každopádně já bundu sundávám a topím. 😉

dzej
12. lis 2009

ještě jsem chtěla říct, že na léto je to super udělaný, že se dítko vůbec nezapotí. Když jsme někam jeli tak děti v jiných sedajdách měly mokrý záda, nožky a Sabula nic..ta sedačka má hodně dobrý odvětrávání 😉

dnada
14. lis 2009

yegreen - tak sem včera byla omrknout autosedačky a jela sem tedy s tím úmyslem,že vyzkouším prcka,jak mu budou sedět,no a ten mě převezl...usnul 😀 No ale aspoň sem si prohlídla a zjistila ovládání a funkčnost a tak a hlavně se ptala v obchodech,co mi doporučí.Byla sem ve 3,které se specializují na prodej autosedaček a všude mi bylo doporučeno Römer King plus(ta je krásná,ale strašně široká,malej by v ní lítal jak hadr na holi,takže ta nepadá v úvahu),pak STM Ströchemühler Starhling SP(ta se mi líbí už dlouho,má tu zmenšovací vložku,což je pro takový hubeňourky super) a pak Recaro Yung Sport( ta se mi líbí ještě víc,jelikož má i nehořlavé potahy)JInak tedy pro přesné info Recaro a STM jsou jedna a tatáž firma,jen STM je v německu a Recaro je v Rakousku a dělají si své vlastní testování autosedaček a do prodejen dávají podrobné výsledky a hlavně všechny parametry které testují a díky tomu,že v německu je neomezená rychlost na dálnici tak výsledky daleko převyšují naše nároky při rychlosti 130km\hod. Ptala sem se i na tu Kiddy,no a jak sem si tedy myslela,tak to i je,ta nemá své vlastní pásy, dítě je připoutáno jen pásem od auta které je vedeno přes sedačku a ten pultík má dítě přímo na bříšku,takže i při obyčejném brždění se namačkává na ten pultík a nehledě na to,že pod pásem ta sedačka cestuje i s dítětem,tedy dle mého selského názoru nic moc pro takové špuntíky.(vůbec mi není jasný,jak může takováhle autosedačka být bezpečnější než autosedačka s 5tibodovým pásem 😖 ) Takže tu sem už zavrhla. KOupím s největší pravděpodobností tu Recare,ty nehořlavé potahy se totiž i dobře udržují(čistí). JInak je tedy krásně měkká,má všude vzduchové polštáře(ty hlavně brzí náraz ale je zároveň i prodyšná). Takže už sem se rozhodla a jak se mi bude líbit i po delším užívání,to se uvidí. Ale i tak děkuji za pomoc 😉

shaula
14. lis 2009

Dnada - naši kluci jsou stejně staří jako tvůj, jsou to spíš drobci, mají 8,5 kg, a nezdálo se mi, že by jim King Plus byl velký... 😕

ygreen
14. lis 2009

dnada: na první stránce je odkaz na stránky Kiddy a je tam video, tak si ho pusť 😉 ta sedačka je super díky tomu že není připevněna k autu - vždyť ty od kilo taky ne 😀 však na co, když jsou upoutány normálním pásem. Ty co mají pětibodový pás musí být upevněny ještě autem. Naopak já vidím větší riziko v tom, že někdo třeba neupevní sedačku v autě dobře. A ten pultík zachytí i při prudkém zabrždění, takže dítě sebou necukne jako v pětibodovejch. Ale ten pult mu břicho nezmáčkne jestli ti jde o to. Ten pult má jen určitou pohyblivost směrem k dítěti. No, koukni na video a uvidíš. Jinak testy na STM SP jsem dávala na druhé straně - žádnej zázrak.

Ten Romer King je stopro nejlepší ve své kategorii. A děti teď hodně rychle rostou. Ta Kiddy je perfektní pro toho, kdo má velké postavou ale věkem malé dítě 😉

anke
8. pro 2009

tak holky, jak jsem psala, ze mame BeSafe Izi Combi, tak je sice fajne,ze do 18ti kg, ale maly nam z toho vybiha do vysky ☹

takze nas ceka nova, ale ma teprve 20 mesicu a 13kg, ale uz 90cm ... tak poradte, jaka je nejlepsi? ja uz v tom mam heges ... dik za tipy

musko
8. pro 2009

anke, ber Britax Evolva plus 123, alebo Recaro ( STM) 9 - 36 kg - tá je skor pre štíhlejšie deti.

anke
8. pro 2009

musko, a mas nekterou z nich? na Evolvu jsem slysela docela kritiku ... ackoliv Britax by mela byt dobra firma

eicul82
24. bře 2012

Chtěla bych obnovit tuto diskuzi. ráda si přečtu vaše názory 🙂

breberka
11. dub 2012

@eicul82 my máme Starlight SP od roku 2009 a jsme spokojení, jen mě trochu točí, když synovi utahuju tráky, tak někdy nemam na ně sílu, protože nám jupadl na konci toho utahováku takový plastový "hajzlíček", za který se to drželo, aby to neklouzalo. Jinak spokojenost.....
teď vybíráme novou pro druhého syna, tak buď koupíme zase tuto nebo má někdo info o nových testech a tak?.....

reynocek
15. dub 2012

Ahoj, tak my máme, stejně jako breberka, STM Starlight SP. Je to teda ta "druhá" autosedačka 9 - 36 kg. První jsme kupovali taky v roce 2009 a pro dceru jsme kupovali minulý rok tu samou značku a jsme (zatím) moc spokojeni. U té první nám také občas upadne ta plastová sponka z pásu na utahování, jak píše breberka, ale zase nasadím a pohod. U té druhé sedačky pro dceru už je pár "zlepšováků", ale jinak vesměs stejná. Takže u nás vyhovují.

kackaaaa
15. dub 2012

Taky máme STM Starlight a jsme také spokojeni. Ale ono ta naše "spokojenost" je nepodstatná, důležitá je ochrana v případě "nehody" a to "zaplaťpánbůh" nemáme zkušenost. Jinak ohledně obsluhy a pohodlí jsme moc spokojení. Cena byla přijatelná. Taky nám vyhovuje, snadné vyndání sedačky z auta i se spícím dítětem. To je k nezaplacení, když malá usne a nemusíte ji budit, prostě ji přeneseme i se sedačkou a necháme dochrupnout 🙂.

donnald
17. srp 2012

Děvčta prosím o radu-..... naše malá má teď 10měsíců, 80cm a 10kg. Poradíte nějakou bezpečnou a zároveň velkou autosedačku kategorie 9-36kg? Díky!!!!!!!!!!

pindriste
28. črc 2014

Zdravím! Potřebujeme koupit autosedačku kategorie 18-36 kb, malý váží 17 kg, ale postavou je poměrně velký, ráda bych už mu sedačku vyměnila. Děkuji za tipy.

curdibilka
28. črc 2014

@pindriste Cybex Solution X2 Fix, Maxi cosi Rodifix, Römer Kidfix SICT a přidávám i odkaz, myslím, že bezpečnější autosedačky v téhle kategorii nejsou. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=jM1wWhtMbLM
blondynka400
28. črc 2014

@pindriste
@curdibilka souhlas. Jen je lepší Romer Kidfix XP SICT. A Maxi cosi bych zařadila až za Romer a Cybex

pindriste
28. črc 2014

ještě dodám, že nemáme možnost isofixu ...
@blondynka400
@curdibilka

blondynka400
28. črc 2014

@pindriste tak obě jak Cybex tak Romer dělají i verze bez isofixu (stejná sedačka, ale isofix chybí).

pindriste
28. črc 2014

ok, tak děkuji, ukážu manželovi a jednu z nich vybereme. My teď máme Römer King plus a u ní se nám zlomil polystyren plus to, co má dítě mezi nožičkama. Polystyren se vyměnil. Ještě mi vadí, že potah polstru byl po opocení se dítěte těmi solemi "odbarven" a nemají na to potahy ke koupi nové, čímž je autosedačka skoro neprodejná.

blondynka400
28. črc 2014

@pindriste jaký jste měli potah? Trend a classic jsou podle mne o ničem, taky záleží na barvě... Nejlepší je highline a nebo pak bellybuton. U té Cybex taky nejsem moc s materiálem spokojená, to mi přijde i ten trend u Romer skoro přijemnější (v trendu mám safefix pro mladší). Ale dcera má tedy ráda obě stejně, cybex se jí líbí víc barevně. (mám obě značky, každou v jednom autě)

pindriste
28. črc 2014

to nevím z hlavy