Nejbezpečnější autosedačka. Máte odkaz na testy?

janette.j
3. lis 2009

Zná někdo prosím nějaký odkaz na testy autosedaček? 😉 Děkuji

blondynka400
28. črc 2014

@pindriste tak to je trend. A ta látka je fakt nic moc, bohužel... Hlavně mi přidje že ty novější sedačky ho mají horší, než ten starý.
Bohužel v té highline není moc výběr, akorát toto: http://www.slunatko.cz/detail/4960562/autosedac.... A to tohle je ještě ta isofixová, ten kid jsem takto narychlo v highline ani nenašla... Jestli se dělá netuším, nikdy jsme nehledala.

curdibilka
28. črc 2014

@pindriste Isofix se dá normálně dodělat prakticky do každého auta. 🙂 Vyjde to tak na 1000Kč, ale jinak jak už bylo zmíněno, tak jsou tyto sedajdy i bezisofixové. My jsme vybírali mezi tou Cybexkou a Römerkou, nakonec jsme vybrali Cybex a jsme velmi spokojení. 🙂

ined77
2. zář 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Autosedačky Storchenmühle https://www.modrykonik.cz/autosedacky-storchenm....
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku času a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i další maminky, které třeba zrovna v těchto dnech plánují pořídit novou autosedačku a váhají, kterou značku zvolit. Vaše zkušenosti jim jistě mnoho pomohou v nelehkém rozhodování.
Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti.

Krásný den všem a ještě jednou velký dík 🙂 ,
Denisa.

@pindriste @blondynka400 @curdibilka @donnald @kackaaaa @reynocek @breberka @eicul82 @anke @musko @ygreen @dnada @shaula @iloha ... a další 🙂 .

vyrubka
27. dub 2015

ahoj, potřebuji radu ohledně autesedačky...syn 2 a půl roku ale 18 kg a 98 cm....
jakou vybrat? 9-25 nebo 9-36 nebo 15-36 kg?????
děkuji

axelis
29. dub 2015

Jedině izofix a sedačku máme concord, ale typ si nevzpomenu

vyrubka
30. dub 2015

no nemám auto na izofix

veronikaka
30. dub 2015

@vyrubka Za mne 15-36 kg, ale značka Roemer, anebo Cybex. Mají spoustu různých typů. Synek je celkem macíček, asi bych ho vzala do obchodu na vyzkoušení. Jinak tyto 2 značky jsou spíše dražší, ale velice kvalitní. A ta sedačka jim vydrží takto do cca. 11-ti let. Takže investice na hodně dlouhou dobu.

misar91
30. dub 2015

my máme cybex pallas 2 a spokojenost nejvyšší...sedačka se nehne ani dítě v ní...v zimě jsme chytli hodiny a zapadli do příkopu a malej se ani nevzbudil takže zkušenost mluví za vše..je tuším do 36kg,a je sice dražší ale na tady tom by stejně spousta rodičů určitě nešetřilo.. 😉 akorát kdo má kratší pás v autě,je to docela fuška zapnout...

anetpierowska
30. dub 2015

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1469-...
http://www.auto.cz/vysledky-testu-28-detskych-a...

My mame Cybex. Naprosta spokojenost. Je az do 36kg.🙂 mame ji uz 3,5roku.

ema_s
30. kvě 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@veronikaka Souhlasím, já mám zkušenost s autosedačkami Römer, a taky jsme spokojení. Je to prostě kvalita 😉 Kromě vajíčka jsme ji měli ve všech váhových kategoriích. I když jsou trošku dražší, za ten "klid" stojí, a vždycky jsme navíc počítali s tím, že ji využije i naše další dítě 🙂

hojda
30. kvě 2015

Srovnání různých modelů autosedaček ADAC
https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersic...

vyrubka
31. kvě 2015

holky díky všem za narozy....asi koupime romerku, nejde mi o peníze ale o bezpečí dítěte 🙂

ema_s
27. čer 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

@hojda Uf, tak jsem táda, že aspoň podle tohoto testu nakupujeme dobře 🙂 Autosedačky Römer tam vychází fakt dobře.

duracell79
21. říj 2015

@hojda Díky moc 🙂

janpanda
31. kvě 2016

Dobrý den, matky 😉 ,
jako otec-řidič vím, jaký problém je vybrat vhodnou autosedačku pro prcka. Náš prcek má v poměru k tělu menší hlavičku, museli jsme už kupovat větší sedačku, ale hlavička se mu v ní trochu naklání, dá se toto řešit polštářkem navíc? Z toho mála, co jsem objevil na netu, jsem pochopil, že klasický cestovní polštář ve tvaru U není příliš vhodný. Nemáte zkušenost s tímto - http://www.innuichi.com/cestovni-polstarky-pro-... Měl by být řešený jiný způsobem - vzadu na zátylku není ničím vyplněný a proto hlavičku nevytlačuje dopředu.

Léto a první dovolená u moře se blíží, tak bych to rád vyřešil,
Honza

Díky za rady

mignona
15. zář 2016

Někdo máte výsledky Dtestu 2015 x 2016? Děkuju! Už to nejde přes SMS..

dinka272
29. říj 2016

@mignona našla jste, prosím, nějaké výsledky testů?

mignona
29. říj 2016

@dinka272 Nenašla, a už jsem to pak ani nehledala, koupili jsme Maxi Cosi Pebble.

spokk
18. únor 2017

Dobrý den, ahoj🙂, obnovuji částečně diskuzi. Sháním sedačku (jak jinak). Rozhodně chci nakoupit dle testů adacu (https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersic...), jednu z těch pluskových, nicméně chybí mi možnost vyhledání "sedačka umožňuje jak připnutí na isofix, tak bez isofixu" a také možnost "přidělání jak po směru, tak protisměru jízdy" (to už je teda spíš taková "třešnička na dortu" - hlavně mi jde o ten isofix).
Když kouknete na ty "pluskové" (ze kterých budu vybírat, hodila jsem je do přílohy), nemáte prosím někdo doma, některou z nich abyste mi napsali: "jo, u týhle je možný připnutí jak na isofix, tak na pásy" a "jak po směru, tak protisměru"? (Máme v rodině starší i novější auta a kupovat 2 autosedačky nebudem 🙂. Moc děkuji za informace, spokk

tsafarikova
18. únor 2017

@spokk no ty isofix základny se dost často prodávají zvlášť a myslím že by každá isofix autosedačka měla jít použít i bez základny na pásy. a po nebo proti směru jízdy pokud se pletu ať mě nekdo opraví 🙂 ale myslím že děti do 15 měsíců by měli být v autě proti směru jízdy

spokk
18. únor 2017

V souvislosti s tím mě ještě napadá, kdo máte protijízdnou sedačku (ať už s možností otočit ji po směru jízdy či ne), jak to zvládají, co se týče obsahu žaludkůO🙂, Vaše starší (třeba 3 leté) děti? 😉 Nevadí jim to? A co přechod pak na tu sedačku "po směru jízdy" až takhle v pozdějším věku? Co na to jejich "rovnovážný centra" v mozku? Zvládají to?
Jako rodič bych byla nejradši, aby dítě jezdilo co nejdéle v protisměru, ale nechci jí zase zadělat zbytečně "na problém" (i když tuším, že tyhle věci budou silně individuální jako to, že někdo může v buse číst a jiný si ani číst nemusí a nedopadá to dobře...)

babyrenka
20. únor 2017

@tsafarikova : ty isofix základny se obecně prodávají pro autosedačky kategorie 0+, tedy pro sedačky od narození do cca 13 až 14 kg a používaná autosedačka by měla být s touto bází kompatibilní. Autosedačky v kategorii 1, tedy 9 - 18 kg, již obvykle vlastní isofixovou základnu mají, aby se na ní mohly i polohovat a vytvořit tak vhodnou polohu převáženého dítěte od plně sedící po polohu relaxační, vhodnou pro spaní. Nebývá zatím až tak obvyklé, aby bylo možné sedačky v této kategorii používat po i proti směru jízdy. To je dané také hlavně prostorovými možnostmi v používaném autě, ne vždy je totiž před sedačkou, umístěnou na zadním sedadle, dostatek místa za opěradlem předního sedadla. Je zde totiž nutné počítat nejen s objemem vlastní autosedačky, ale dítě v ní přepravované potřebuje také mít možnost si dát nohy do prostoru mezi autosedačkou a opěradlem zadního sedadla, na kterém je autosedačka nainstalována. Pokud se týká možnosti používat sedačku jak s isofixovou základnou, tak i upoutat jí pouze pásy v autě, tak je to určitě možné, u řady sedaček v kategorii 9 - 18 kg je však dost obtížné protáhnout pásy pro upoutání samotné sedačky mezi sedačkou a a základnou, protože tam nemusí být pro ruku s pásy dost místa. Když je pak potřebné střídat pro přepravu dětí auta s isofixem a bez isofixu, je určitě snadnější používat sedačku bez isofixu, například sedačky Römer King Plus a jejich varianty s možností vyklopení sedačky ze základny a následného dotažení pásu skeletem sedačky při zaklapnutí zpět do základny, představují v tomto případě ideální kompromis, tedy maximální pohodlí při přepravě dítěte i při manipulaci se sedačkou bez omezení nároků na maximální bezpečnost.

spokk
21. únor 2017

@babyrenka A mohla byste prosím uvést konkrétní značky, pokud víte? Jak píšete, že není obvyklé používat tyto sedačky pro i proti směru jízdy (=které značky to tedy umožňují), pokud máte přehled? Nároky na prostor i délku pásů chápu.
Co se týče isofixu, paní v jiné diskuzi mi psaly, že u většiny Cybex lze isofix použít a nebo taky ne. Nezkoumala jsem to tak do hloubky, ale laicky jsem si představila, že v jednom novějším autě budu mít isofix základnu, která tam stabilně zůstane a na kterou sedačku "nacvaknu", a pokud pojedu jiným autem, jen tam sedačku přenesu a připnu ji pouze pásy. Takže takhle to standartně nefunguje?

helga20
23. říj 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

mamky jakou autosedacku doporucujete?

ajja87
23. říj 2017

@helga20 my mame cybex pallas,zatim spokojenost, báli jsmr se pultíku,ale prcek to snáší úplně senzačně, přestože v tom vypadá,jak kdyby mělo letět na Mars 😀😀 Sedačka ma i výborné bezpecnostni testy, přestože jsem někde četla diskuzi nějaké maminky, že bezpečná není, že dítě při autonehodě vypadlo z toho pultiku,ale podle mě ho museli mit špatně upevněny.Pultik funguje jako airbag a manžel,ktery jako policista nebo dobrovolný hasič, vyjíždí k nehodám dost často,byl pro pultík všemi deseti.

blondynka400
23. říj 2017

@helga20 jakou kategorii? .-) Já mám všeobecně nejlepší zkušenosti s Romer. I holky je mají nejradši....

bayt
23. říj 2017

Jednak vždy s isofixem a jinak nejlepší asi ty Romer nebo Maxi Cosi...máme Maxi Cosi

zmrz_lina
23. říj 2017

V jaké kategorii? Pro staršího máme Klippan Triofix Recline (9-36), do 18 kg protisměrná. Pro druhátko teď vybíráme vajíčko a buď to bude Romer nebo BeSafe. Maxi-Cosi jsme vyřadili, protože má jen tříbodový pás (Romer i BeSafe mají pětibodový). V autě nemáme isofix, takže podmínkou byla možnost poutat autosedačku pásem; případně připoutat pásem základnu, na kterou se autosedačka cvakne (to umožňuje Romer).

helga20
24. říj 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

mamky mame uplného mimináčka, takže tu nejmenší. Romer? Na tu značku jsem koukala, zatím ale jen na netu. Je kvalitní?