Nejbezpečnější autosedačka. Máte odkaz na testy?

janette.j
3. lis 2009

Zná někdo prosím nějaký odkaz na testy autosedaček? 😉 Děkuji

ygreen
7. lis 2009

sakra ty odkazy jsou špatně, ale když pojedete po šipkách, tak to uvidíte 😉

shaula
7. lis 2009

Evolva je dobrá sedačka, ne? 😕

shaula
7. lis 2009

Jinak dobré téma o autosedačkách je tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

musko
7. lis 2009

ygreen, ale Britax je tiež Romer :o)

ygreen
7. lis 2009

musko: tak nevím kde se stala chyba 😅 každopádně Britax vážně nedopadá v testech moc dobře a Evolva zvlášť

kim
7. lis 2009

Ygreen, díky moc!!!!!my se právě pídíme po značkách - Cybex, Romer, Kiddy, Maxi Cosi, Concord....ale nejdřív musíme vyřešit zda tu 9-36kg nbo 15-36kg.Mě se ten pás z auta vůbec nelíbí pro tak malé, ač vzrůstem veliké 😀 dítě.Manžel hartusí, že zase nebude za rok a půl kupovat další už 4. sedačku, protože ze všech rychle vyroste na výšku.Takže právě chce tu 15-36kg, že se dají vysunout záda.Musíme objet pár krámů a někdo nám prostě musí říct, zda ten pás z auta může nebo nemůže mít...
Daník měl v roce a půl taky 91cm, ale 15,5kg 😉

Shaula, díky za odkaz, hned to projedu 😉 😉 😉

kim
7. lis 2009

Tak jsem asi našla to, co bude pro náš super http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1... zatím by jezdil s pětibodovým pásem a později by se to sundalo a mohl by jezdit s pásem z auta 😉 holky díky za rady!!!!!

musko
7. lis 2009

kim, každopádne, choďte vyskúšať do obchodu s prckom, lebo je dobrá pre drobnejšie a štíhlejšie deti - vačšie dieťa je v tom strašne natesno.

kim
7. lis 2009

Musko, tos mě nepotěšila ☹ určitě jí vyzkoušíme, bez toho jí nekoupíme, ale jestli mu bude těsná, tak mě teda naštve(ta sedačka) 😀 😀 😀 😀

dnada
8. lis 2009

ahoj holky...tak to tu trochu pročítám a já tedy uvažuji o koupi Besafe IZI Combi X2 ,jen netuším,kde v krámu ji mají,abych ji mohla vyzkoušet do auta a malého do ní a jak dlouho mu vydrží. zase bych ji chtěla ,protože je jedinná,co prošla testy ADAC (výsledky jsou dobré) a dá se dát do protisměru. Pak ještě uvažuji o
STM - STORCHENMÜHLE Starlight SP (ta je 9-36kg),rostě s dítětem.(http://www.autoseating.cz/index.php?id=1031&lan...) ale pořád ještě hledám,co by bylo vhodnější

kubaka
8. lis 2009

Kupovala jsem auto zjara, malému 2 a kousek a sedačku rovnou tu 15-36 od Romera (/britax) krásně do ní pasoval a bude ji mít napořád. Je šikovná, malý v ní i spal, dost široká i pro starší. Autopopruh stačí. Jiné neznám, ale takhle je to bezva. Když je dítě těsně, tak tu 9-nevím přesně už nemá cenu kupovat. I když se mi zdála lepší s těmi víc popruhy. Dnes by se do ní už nevešel 😢
A je taky lepší pokud je v autě s Isofixem. Já ho ve Fiatu Panda nemám, sedačka trochu lítá v zatáčce, když ji říznu 😝 . Je to tím, jak má těžiště nahoře- opěrku. Tehnle typ je asi vždycky těžší nahoře než dole - má víc hmoty.

ygreen
9. lis 2009

kim, dnada: holky já myslím, že ty co jste vybraly nedopadly v testech dobře 😖 já mám totiž pocit, že v kategorii 9-36 dopadla hodně dobře jen ta kiddy.

dnanda: ta x2 nedopadla nejlépe! my máme x1 a ta vyšla dobře, ale nepotěším tě, malému ještě není 18 měsíců a má 91cm a musíme pomalu kupovat novou. Navíc sice může jezdit v protisměru a jehooodně polohovací, ale jak mají sedačky sklon, tak ta poloha není nic extra. A když má děco dlouhé nohy, tak se stejně brzy musí otočit. A Taky může vepředu pak sedět jen někdo malej, páč sedadlo spolujezdce musí být posunuté co nejvíc k čelnímu sklu.
A v obávám se že ji v krámu jen tak nenajdeš ☹ Tady bych ti poradila spíš Romera 9-18kg nebo tu Kiddy comfort pro.

ygreen
9. lis 2009

dnada: tady máš v kategorii do 18kg tu Besafe izi combi x2 http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

tady ta STM v kategorii 9-36kg http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

ygreen
9. lis 2009

dnada: Starlight SP http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

Tu Recaro young sport jsem nenašla, kouknu dojiných testů.

dnada
9. lis 2009

yegreen - tak malej má 80cm a 10 a půl kilo,takže žádnej obr není,aani do výšky ani do šířky. Díky za ty odkazy na testy. Ale pokud dobře vidím,tak Starlight SP nedopadla nejhůře,je to průměr bych řekla,ale doporučují ji. A ještě koukám,že test je jeden z roku 2006 a druhý 2007 na stejnou sedačku a liší se. No a je jasný.že s isofixem jsou bezpečnější,jenže já ho v autě nemám,tak musím koupit něco bez něj. A hlavně to,co seženu v krámu a můžu vyzkoušet,že 🙂

dnada
9. lis 2009

ygreen - jo a ještě sem zapomněla dodat,že s malým jezdím jen já,tak je mi celkem jedno,kolik mi u spolujezdce zbyde místa

ygreen
9. lis 2009

dnada - málo sedaček v těch testech neprojde. Však mají všechny v krámě certifikát. Ale já třeba chci to nejlepší co se týká bezpečnosti a tady tedy kompromis ve stylu "není špatná" pro mě neexistuje. Když se podíváš na ty testy ADAC a zkoukneš ty testovací videa.....tak to je síla, pak vidíš, teb rozdíl mezi kvalitní a ucházející autosedačkou☹ Pokud bysi kupovala sedačku od 9 do 18 kilo, nejlepší je Romer. Tu budou mít v obchodech všude. Je snad nejprodávanější. V kategorii 9-36 je nejlepší Kiddy comfort pro. V kategorii 15-36 je to Romer kid a Cybex solution X.

A isofix taky nemáme. Některé sedačky jsou dokonce lepší bez isofixu 😉

kim
10. lis 2009

Ygreen, moc díky za super rady a odkazy!!!!!!Včera jsme byli vyzkoušet sedajdy, nakonec teda kategorii 15-36kg, prodavačky tam s námi stály dvě a obě se shodly, že už Daník může mít pás z auta, že je dostatečně veliký a jde mu to krásně přes rameno, tak jako nám dospělým.Já jsem se teda tomu stále nějak bránila, ale jediná, co přišla v úvahu ještě s tím pětibodovým pásem, byla Chicco Neptun, ale teď jsem v těch testech od Tebe zjistila, že teda vychází úplně blbě 😖 😖 Takže nakonec zvítězí Maxi Cosi Rodi XR...nevíš prosím, jaký je rozdíl mezi Rodi XR a XS, ta XS v testech vychází velmi dobře, XR tam není ☹
Samozřejmě jsme zkoušeli i Romer, ale za chvíli by malýmu byla těsná, fakt je dělají na uzoučké děti, v zimní bundě bych ho tam vůbec nedostala ☹

dzej
10. lis 2009

Ahoj, tak my máme Kiddy comfort pro 9-36kg a jsme moc spokojení. Hledala jsem opravdu bezpečnou a kvalitní sedajdu a musím říct, že nelituju, že jsme do ní investovali. Kromě toho, že je bezpečná, tak se s ní perfektně a jednoduše manipuluje a pultík místo pásů je super, malá na něm má svačinku a baští si 😀 Fakt doporučuju!

kim
10. lis 2009

Tak jsem trochu zapátrala a našla jsem taky další testy, kde ta XR už je 😀 http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

Dzej, taky jsem na tu "vaší" sedajdu koukala, ale jak jsem viděla minimum místa mezi pultíkem a zádama sedajdy, tak jsem se ani nesnažila jí zkoušet na našeho sumo kluka 😀 do ní cpát 😀

iloha
10. lis 2009

Kim, ale jezdjt v zimní bundě my nepřijde zrovna dvakrát vhodné a mám pocit, že na stránkách ROmera, to dokonce v radách při výběru je zmiňováno.
.....viz třeba tady http://bodovy-system.blog.cz/0608/detske-autose..............
Ale samozřejmě záleží na vás 😉

kim
10. lis 2009

Iloha, fakt, to jsem ani nikde neslyšela teda 😕 a to v zimě necháte nastartovaný auto, aby se vyhřálo a pak teprve dáváte Terku do sedačky?? 😨

ygreen
10. lis 2009

Dítě má mít na sobě co nejméně vrztev, aby na nich pásy stabilně držely.

kim: ten pultík ale leží na nožičkách volněm dítě se nikam necpe. Posadíš dítě a položíš pultík na nohy (nezáleží na tom jak moc ty bočnice zajedou do prostoru v područkách).
A Cybex solution X jste zkoušeli?

dzej - tak to jsem ráda, že slyžím pozitivní ohlas přímo od někoho kdo ji má doma 😵

giorgina
10. lis 2009

najbezpecnejsi sedacka je umistena doma u kamen 😀

ygreen
10. lis 2009

vrztev - vrstev.
kim - jde o to, že třeba dítě v bundě, jí má rozepnutou, protože za chvíli se auto vytopí a ty pětibodové pásy z ramínek sjíždí po bundě. Ale to samé bude v bleděmodrym asi u trojbodovejch. A taky třeba záleží na látce - šusťák, apod klouže hodně, manžestr moc ne. Když jedeme jen kousek a nevytopili bychom, tak mu nechám bundu, ale má ji zapnutou. A pak třeba u enziny muji sundám.

kim
10. lis 2009

Giorgi 😀 😀 přesně tak 😉

Ygreen, Cybex jsme zkoušeli, ale je mu prostě taky těsná, myslím na šíři např.ramen, je v tom už teď tak namáčklý, že by to prostě nevydrželo až do 36kg...teď jsem znova na ty testy koukala a říkala jsem si, že ještě možná tu Cybex pojedeme znova vyzkoušet.-V té Maxi Cosi byl krásně, nebylo to těsné...

My teda žádný dálky nejezdíme, takže do krámu mu bundu určitě nesundavám.Když jedeme např.z Phy do Plzně za známýma, tak samo auto vytopíme a pak dáváme bez bundy, ale na 20.minutové popojížďky jsem to tak nikdy neřešila 😅

ygreen
10. lis 2009

giorgina: kéž by to šlo, zůstat pořád doma u kamen 😉

kim: ta Rodi vypadá podle testů dobře. Každopádně mi přijde divný, že by se tam malej nevlezl už teď. Stejně bych nepočítala, s tím že Danielek bude ve 36 kilo v sedačce 😀 já s tím u Tobíka taky nepočítám 😉 Myslím, že než bude mít 36 kilo, tak bude mnohem vyšší a širší než kdejaká sedačka, ale to he budoucnost a třeba se pak na trhu najde nějaká superčuper sedajda.
MMch ta kiddy se dá vytáhnout do šířky i délky. Proto do ní taky jdeme. Protože nejen že Tobík poroste, ale bude nutnost mu to v ramínkách rozšiřovat. A Daniel se tam nevleze přes ramena nebo celkově.?

dnada
10. lis 2009

ygreen - tak já kdybych nechtěla tu nejlepší,tak asi ani nezjišťuji a nehledám to co je nejlepší,ne? A na penězích nezáleží ,i když sem samoživitelka,zploditel neplatí a i kdybych měla chodit nahá,malému koupím to co je potřeba,i když to bude drahé. Po 3autonehodách co sem měla v těhu(za dvě sem nemohla,sejmuli mě na křižovatce,jednou sem stála na červené a zezadu to do mě napálila paní,co neviděla že stojím na červené a u druhé mi pán nedal přednost a sejmul mě, 3tí byl mikrospánek,ta byla nejhorší). No zajedu do Plzně a snad v krámě co sem našla na netu budou mít i tu Kiddy comfort pro,do Prahy se mi pro ní zrovna moc nechce. Jinak ročně najezdím cca 30tis km,takže najezdím si myslím dost,v autě sme pořád a jezdíme daleko. A ještě sem chtěla,tu od 15-36kg zatím malému dát nemůžu,má jen 10 a půl kilo

kim
10. lis 2009

Ygreen, Rodi je právě jediná, která je dobrá, do Cybexu se samozřejmě teď vleze, ale je mu těsná, je tam prostě napasovanej akorát, jak ramenama, tak prdkou, takže si myslím, že až ještě víc zmohutní, tak mu to nebude, to samé je u Romera...tak jsi mě ještě naholodala s tou Kiddy 😀 díky, ještě vyzkoušíme tu