Nejlepší autosedačka pro děti 9+ kg

nikolaamiminko
1. lis 2018

Chci koupit autosedacku, ale v tom mnozstvi moznosti se moc nevyznam :(, malej ma 9,5 kg a vajicko uz je mu male. Chtela bych co nejbezpecnejsi a zaroven pohodlnou autosedacku, cenu neresim. Nasla jsem dobre hodnoceni na Britax Römer Safefix Plus, ale ta je pouze pro upevneni po smeru jizdy - a ja bych idealne chtela aby sla proti i po smeru, nebo to nevadi? Ze je pouze po smeru? Jake autosedacky byste doporucily?

makronka222
1. lis 2018

Ja mam Cybex s pultikem. Pokud chces proti smeru tak Cybex sirona. Me by do toho ale dite nevlezlo, kdyby nevidelo

aktakd
1. lis 2018

@nikolaamiminko Ja osobne bych sla urcite do protismerne, jsou nejbezpecnejsi. Zkus kouknout na protismeru.cz jsou tam tipy na vhodne sedacky. Hodne taky bude zalezet na typu auta, ne vsechny sedacky jsou vhodne do vsech aut.

priefi
1. lis 2018

@nikolaamiminko my mame romer king II a spokojenost

muhehehe
1. lis 2018

Taky máme romer (těch typů je více.. prostě romer 9-18 s isofixem, ani z hlavy nevím, jak přesně se jmenuje, asi taky King 🙂 ) a podle mne ok, dobré výsledky v testech... dá se celkem slušně polohovat takže i ten malý prcek co byl zvyklý si třeba pospat ve vajíčku, se tam celkem pohodlně schrupne a nepadá mu dopředu hlava. Po směru vs. v protisměru.... za mne jedině po směru, protože v protisměru by se mi ty větší děti prostě zbláznily a nebylo by s nimi k vydržení. Protisměrná může být teoreticky o něco bezpečnější, resp je; ale jestli něco já osobně považuji při cestování s dítětem za nejnebezpečnější věc na světě, tak je to řvoucí dítě. Pokud je dítě ve větší nepohodě, mám opravdu problém plně se věnovat řízení a dělám chyby. U nás by na 100% byla protisměrná sedačka nebezpečnější, než ta po směru, protože děti by nebyly v klidu a řidič by byl nervózní. Po směru mi děti koukají z okýnka, vidí na mně, můžu přibrzdit u kraje a otočit se za nimi, něco podat, cokoliv... takže bych při výběru zvážila určitě i tohle. Nevím, jak disciplinovaný protisměrný cestovatel je zrovna tvoje dítě 🙂 🙂 Ale co mám zkušenost i z okolí, tak po směru je to všeobecně víc v klidu.

rebe
1. lis 2018

Tak do tří let minimálně, pokud ti opravdu záleží především na bezpečnosti, tak jedině protisměrnou. Takhle malé dítě má v poměru k tělu opravdu velkou a těžkou hlavu, takže v případě nárazu je jeho hlava, krk a páteř v posměrné ve velkém ohrožení. Mně v ní dcera jezdila skoro do pěti let. Slyšela jsem spoustu řečí o tom, jak děti nechtějí jezdit proti směru, moje zkušenost s oběma dětmi je absolutně opačná. Ve vajíčku řvaly ne proto, že jely proti směru, ale protože neviděly ven. Ve velké sedačce najednou viděly ven a z cestování se stala radost, a že jsme ze Švýcarska, kde jsme žili, najezdili tisíce kilometrů. Výhoda je i v tom, že krajina za okny neubíhá tak rychle, takže se dětem méně dělá špatně, a máš je hned za sedadlem, takže když se něco stane, velmi snadno na ně dosáhneš. Podle mě je top značka Be Safe, takže pro obě starší děti máme právě tuhle značku, ale dnes už se dá vybírat i mezi ostatními značkami (Britax, Joie, atd.) Většinou lze mít ale dítě proti směru jen do 18 kg, pak je sedačku potřeba vyměnit za větší, nebo otočit. Je to proto, že sedačky nejsou konstruované na to, aby s větší hmotností dítěte byly dostatečně bezpečné v případě nárazu.

muhehehe
2. lis 2018

jinak ještě vsuvka, když už to tady taky přímo padlo - v případě nárazu tvého auta je jednoznačně lepší mít sedačku v protisměru a ty crash testy se dělají právě takto... ale když tě někdo napálí zezadu, tak letí hlava pro změnu v té protisměrné...

ada22
21. únor 2019

Vím, že diskuze je jiz starší, ale kdyby na ni někdo narazil, tak pár zkušenosti ohledně protisměru. Většina dětí přechází do protisměru z vajíčka. Z větší sedačky pak lépe vidí. Dcery jsou od malička zvyklé jezdit v zadu. Nikdy nám nešel vypnout airbag. V protisměru maji zrcátko, takže na nás vidí . Na výběr je i hodně sedaček , které se poutají pásem auta ne na Isofix a mají nosnost na pětibodové pasy do 25 kg. Většina posmernych sedaček je jen do 18 kg na pětibodový pás. To ocení hlavně maminky velkých děti, které váhove již překročily 18 kg. Rozměry mohou v pohodě použít kategorii 15-36, ale rozum na to, aby v klidu sedely ješte nemají . Častý argument proti, že kam si chudáci dají nohy? U většiny sedaček je místo na nohy do čtyř let v pohodě. Přikládám fotku 3,5 dcery. Sedačku lze v případě potřeby ještě odsunout od zadního sedáku. Asi jediný důvod proč v protisměru nejezdit je blinkajici dítě. S tím osobní zkušenost nemám . Na internetu je pár rad jak blinkani zlepšit. Zakrytí okynka., Homeopatika .