Od kolika let stačí dítěti v autě podsedák?

nikol60
21. říj 2021

Ahoj chtěla bych se s vámi poradi mam 2 synové jeden má 6let a váží 18kg druhej má 8let a váží 17kg. Můžu jim dát do auta podsedák? Máme už třetího syna je mu 1 měsíc a máme menší auto tak se tam mačkáme tak bych jim už chtěla dát ten podsedák. Předem děkuji za rady 😊

bara88
21. říj 2021

tak můžeš ale bezpečné to moc není a navíc si nemyslím že jim pás nepůjde přes krk

bara88
21. říj 2021

nebo když už tak aspon podsedáky s isofixem,pokud teda máš v autě isofix

zelenaesmolda
21. říj 2021

@nikol60
podsedak neni bezpecny v zadnem veku

martt
21. říj 2021

@nikol60 Hodně záleží jak jsou velký, jak jim přijde pás. Starsi nyn má podsedák od 8 let a to měl 130 cm.

mdch91
21. říj 2021

Podsedak jim neochrani hlavu. Jestli se mackate, ale vejdete, tak se mackejte dal.

konidana
21. říj 2021

Nejstarsi by mohl na prostredku mezi sedackama na podsedaku , nebo bez s pasem jen pres bricho ( aby mu to neslo pres krk) Technicky je podsedak myslim od 15kg, ale sedacka je rozhodne bezpecnejsi. Koukam ze to jsou jeste tintitka 17 a18 kg v 8 a 6 letech.

bara88
21. říj 2021

@konidana ježiš,fuj .mě pás jen přes břicho teda uplně děsí ,na takové místo bych dítě neposadila vůbec

cuuza
21. říj 2021

Vzhledem k váze to musí být drobci, takže fakt bych to nedělala....

te_reza
21. říj 2021

Holka má 20 kilo a asi 116 cm. Jezdí v autosedačce a jenom výjimečně na podsedáku.

andelka
21. říj 2021

A kolik měří? Vypadají jako drobci. Pokud to jde, jakkoliv,nechala bych sedačku.

zelenaesmolda
21. říj 2021

@konidana
pas jenom pres bricho je ti uplne k nicemu

konidana
21. říj 2021

@zelenaesmolda my treba na střední sedacce jinej nemame. Jen brisak.

zelenaesmolda
21. říj 2021

@konidana
tak tam dite nema co delat,neni to bezpecne.

dixi86
21. říj 2021

Já tedy nevim, ale můj syn v 5letech má cca 120cm, 23 kg, je štíhlý a já se vždy děsím jen jeho už větší autosedačky, natož podsedáku. Neurychlovala bych to ani náhodou. Máme Romera do 12let, což tam asi určitě nebude, ale v autě já mám tedy respekt největší. Mladší jí chce též, ale naštěstí má pořád málo kg. Zkusila bych hledat sedačku tak, aby se vešli všechny tři, případně jedno dítě na místo spolujezdce.

konidana
21. říj 2021

@zelenaesmolda a to ho mam vezt na strese?🤣

zelenaesmolda
21. říj 2021

@konidana
neee,voz ho v podstate nepripoutaneho,vsak pohoda ne?

prezdivka
22. říj 2021

Můžeš jim dát podsedák. Můžeš dělat, co chceš. Ale bezpečný to neni ani trochu a já osobně bych byla strachy bez sebe.

bara88
22. říj 2021

@konidana máš si koupit bezpečné auto a nebo si nedělat tolik děti a nebo ho tam voz ale přeji ti aby sis to jednou nemusela vyčítat

loylii
22. říj 2021

@nikol60 úplně mimo tema, napsala jste správně ty váhy? Moje tříleté dcery mají 17 a 18kg😊 a vás dotaz jsem si rozklikla, taky mě to zajímá.. Ale my uvažujeme o koupi sedaček od 18kg.

konidana
22. říj 2021

@bara88 VW je bezpecne auto. Deti mame dve, ale predstav si, ze obcas vozime i babicku nebo kamarady.

mdch91
22. říj 2021

@loylii tak ono jak se dostanou nad 18 kilo, tak neni moc vyber. Bud koupis sedacku 15-36, ktera se uz pouta ale pasem auta a v tom se mi nelibej ani nasi skorko sedmileti. Nad 18 kilo maji 5bodovy pas jen reemy fix a joie bold (pokud mate isofix a toptether) a nebo pasovy protismerny sedacky do 25 kilo.... Jako poutat 3lety dite jen pasem auta si fakt promyslete, podle me je to nebezpecny.

ee.liska
22. říj 2021

Určitě ještě nechat sedačky. 🙂

krisstina93
22. říj 2021

Ani jednomu bych ho nedala, syn má 6 let, 22 kilo a je na to malý, pás mu jde přes krk. Spíš než na váze záleží na výšce, ale při 17kg bych neřekla že budou dost vysocí, aby jim pás šel jak má.

kakba
22. říj 2021

Ve svem aute mam plnohodne sedacky, v manzelove je jedna sedacka a jeden podsedak a predstavte si, jezdi i vepredu. 🤣🤣🤣🤣

angelinie
22. říj 2021

@nikol60 Ahoj, nase starsi deti meli autosedacku oba cca do 10 let a to nejsou zadni drobci 🙂 Taky nemame buhvi jak velke auto, ale ty 3 sedacky jsme tam nejak vmackli 🙂 Podsedak je uplna nouzovka, rozhodne ne na denni vozeni ;)

mdch91
22. říj 2021

@kakba a rict tim chces co? Predstav si, jsou treba lidi, co deti vozi bez sedacek a bez pasu. A?

ee.liska
22. říj 2021

Jinak starší děti 9,5 a 11 roků jezdí bez sedaček až teď, už se do sedačky nevešly. Ale oba mají 150 cm a 34 a 36 kg. Po vajíčku měly tenkrát posměr, ale to jsem o protisměru nevěděla vůbec nic. Nejmladší má už protisměr.

ee.liska
22. říj 2021

@kakba a to ti máme zatleskat? Každý je odpovědný za své děti …

kakba
22. říj 2021

@mdch91
@ee.liska netleskejte. Ale debata je zplne k prdu. Jedna si to dela tak a druha tak. Nicmene stale se tu najde tataz osoba, co ryje do vseho a do vsech🤣🤣🤣🤣

mdch91
22. říj 2021

@kakba stale nechapu, co chces rict, tak snad ti, co to pochopili, to vyhodnotili na srandu na 4 smichy placici smajliky