Podle čeho vybíráte autosedačku 9-18 kg?

lucie.krajcarova
11. bře 2010

ahoj, máme drobné dítě, které se zatím vejde do vajíčka, i když mu bude 11 měs., má totiž jen 8 kg. přesto už musím uvažovat o koupi pořádné autosedačky. jasno mám zatím jen v tom, že bude do 18 kg, jinak nevím. Co je důležité? Pokud už nějakou autosedačku máte, co je dobré a co je nevýhoda? díky za vaše zkušenosti.

zlatouch
11. bře 2010

koukni na diskusi sedacky 9-18 X 9-36 (stejne te tam asi nasmeruji...), tam najdes vse. Rozhodne nejdulezitejsi jsou asi crash testy, my zrovna v nedeli koupili Romer King Plus (jeste zakrslejsi dite, doted jezdila ve vajicku, 8.6kg)

lucie.krajcarova
autor
12. bře 2010

Nikdo neporadí? fakt se mi nechce číst 50 stran diskuze, viz výše..

chalotka
13. bře 2010

Ahojky, tak my jsme vybrali také romer king plus. Řídili jsme se crash testy, pak jsme chtěli ať se dá polohovat - hodně využíváme při spaní, dále aby ten záhlavník byl taky posunovací - pří růstu dítěte a aby byl hlavně dost do stran, samozřejmě sundávací a prací potah, ale hlavně jak píše zlatouch ty crash testy. Tato sedačka je fakt jedna z nejlepších.

tymothy
14. bře 2010

Přesně tak jak píšou holky - nejdůležitější je se řídit bezpečností - na netu najdeš výsledky testů od ADACu, pak jsem ještě viděla testy polského automotoklubu (zkratku ani stránky už si bohužel evybavím) - ale u obou byly výsledky +/- stejné. Z těch testů nejlépe vychází Romer King Plus a maxi Cosi Tobi (pokud nechceš isofix), a úplně bezkonkurenčně vychází sedačka BeSafe izi combi - dítě v ní sedí až do 4 let proti směru jízdy jako ve vajíčku. (Ale bohužel se nevejde do všech aut 😒 )
Určitě je ale také dobré podívat se na upínání (každá sedačka se přivazuje trochu jinak) a znám pár lidí, kteří po koupi zjistili, že mají krátké pásy v autě a autosedačku tam nepřivážou.

jmisa
14. bře 2010

My jsme měli vybranou MC a nebo Romer. Rozhodli jsme při posazení malého do autosedajdy v prodejně. Takže máme doma Romer King Plus.
My tedy máme opačný "problém" - malý je dost douhý, takže ve vajíčku je teď akorát, má ty dva centimetry k okraji hlavičkou, takže kousek povyroste a musí do větší.

julie123
14. bře 2010

A s isofixem vychazi nejlip jaka? 🙂 Koukali jsme vcera na Romer Duo Plus...nemam ale moc cas prochazet obchody ☹
Dik 😵

lucie.krajcarova
autor
17. bře 2010

a nevíte, jak se dá zjistit, jestli mám v autě dostatečně dlouhé pásy?? U mně to vychází asi na tu maxi cosi tobi..

kutcher
17. bře 2010

A proc nejdes do kategorie 9-25? ja jsem teda spokojena a chvilku vydrzi

pajinkaa
17. bře 2010

ahoj, no, je to boj, vybrat to nejlepší.
My se rozhodovali mezi Romerem Kingem, Recarem a MC Tobi. Nakonec vyhrála Tobi, i vajíčko jsme měli od MC a byli jsme s ním moc spokojení! 🙂
Romer není špatnej, ale nelíbily se mi materiály potahů. Tobi se možná zdá o něco menší, ale má super pásání a vypadá fakt bezpečně a kvalitně. Zatím teda malého ještě vozíme ve vajíčku, doku do něj vleze, je to nejbezpečnějí a pohodlný, že ho kamkoliv přenesem - i spícího.