Poraďte autosedačku pro synka. Cybex Isis 2011?

caarolkaa
16. srp 2011

Milé maminky jaké máte autosedačky pro svá mrňata? Zrovna řeším koupi nové a nemůžu nějak vybrat. Synkovi je 8 měsíců a má přes 13 kg. Máte některá zkušenost třeba s autosedačkou Isis 2011 autosedačka Cybex?

verusinek
16. srp 2011

Ahojda, bohužel s Cybex zkušenost nemáme, ale máme v jednom autě RÖMER DUO plus a v druhém Maxi cosi priorifix a s obouma velká spokojenost 🙂 .

stvura
16. srp 2011

ahoj, no pred tyzdnom som objednala obom svojim detom Cybex Palace a som spokojna, i ked musim povedat, ze troska menej je spokojna moja dcerka /syn je uplne v pohode s novou autosedackou/, nakolko doteraz mala vajicko a teda velku volnost v nej. Teraz je "priputana" pultikom a tym padom si nemoze volne sermovat rukami a nohami. Co do bezpecnosti je sedacka super, vizazovo tiez vyborna...akurat ako pisem, to obmedzenie pohybu. Neviem ako je na tom tvoj syncek, ved uvaz, da sa kupit i bez toho pultika, tak potom zvol radsej tu Cybexku (moje dievcatko ma 10,5m a 8kg).

caarolkaa
autor
16. srp 2011

Ahoj většinou mi maminky radí jen právě RÖMER. My jezdíme autem jednou týdně a někdy ani to ne . Nejvíc se bojím toho že koupím drahou a dobrou ale syn brzo v ní nebude moci být. Ještě mu není 8 měsíců a má skoro 14 kg a starší měl 17 kg na roce tak abych za půl roku nemusela kupovat zase. Navíc jsem koukala na cenu a RÖMER jsem našla od ceny 5000 skoro a jako samoživitelka bohužel musím koukat na cenu ☹

kaia
16. srp 2011

My mame dve auta a dve autosedacky. Romer a Maxi Cosi. Odporucam Maxi Cosi pre jej jednoduchu manipulaciu (v porovnani s Romerom). Pisat o tom, ze su obidve v bezpecnostnych testoch super, nebudem, to je jasne 😎

dariakeriova
16. srp 2011

My máme v oboch autách Concord. Dajú aj sklápať, takže malá môže pohodlne spinkať v aute. Boli síce drahé, ale využijeme ich podľa mňa maximálne, pretože sa dajú rozložiť a v budúcnosti používať ako podsedák, ktorý deti musia do 12-ich rokov používať.
Skús si prečítať recenzie na autosedačky, najmä ako dopadli pri testovaní. U mňa to veľmi zavážilo, pretože som bola zamerana na Chicco sedačku a po prečítaní testovacích recenzií som veľmi rýchlo zmenila názor.
🙂

sisaha
16. srp 2011

@caarolkaa my mame tiez Romer, ale ked je pre teba nova autosedacka draha, skus sa poobzerat v bazariku po nejakej "ojazdenej", alebo potom najst nejaku lacnejsiu znacku, pripadne si nechat doviezt zo zahranicia.. 😉

andara
16. srp 2011

Mame CybexPallas 2010 a spokojenost nejvetsi 😉

katrinka8
16. srp 2011

My sme kupili 4 Baby Weelmo - skusali sme najskor v predajni, dcerke sa v nej uz tam pacilo. Lahko sa s nou manipuluje, ma dost hlboke tie bocne opierky na hlavicku a tiez je tam taka vlozka, ci vankusik alebo ako to nazvat, na podopretie hlavy. Vyzera byt pevna a bezpecna. Pisem, ze vyzera, pretoze sme nenasli, ze by ju niekde specialne testovali. Akurat splna vsetky potrebne bezpecnostne kriteria podla noriem. My sme s nou vsak velmi spokojni, zda sa, ze aj mala 😉 Absolvovali sme s nou uz dlhu trasu a v pohode sa tam aj vyspala, hlavicka jej nelietala, nepadala, pekne bola opreta.
Tie testy autosedaciek su sice fajn, ale vadi mi na tom to, ze vlastne je kazdy rok testovanych len par kusov sedaciek a tie, co nie su testovane potom vyzeraju ako nebezpecne. V podstate do testov daju tie najdrahsie, a potom obvykle tie najlacnejsie, prip. podsedaky a tie porovnaju 😠 Nakoniec este napisu, ze si clovek nema kupit sedacku z bazaru, pretoze je riziko znizenej funkcnosti alebo toho, ze mohla byt poskodena. Cize ako keby davali skrytu reklamu drahym sedackam 😢

veronch
19. únor 2012

@caarolkaa Ahoj caarolkaa, v auguste si zháňala info o cybex isis.... máš ju? Teraz by som potrebovala ja poradiť... 🙂 🙂 🙂

stastickooo
5. čer 2012

@veronch ahoj, pozeram, že si sa na nu pýtala, aj si sa pre nu rozhodla? dakujem. 🙂

veronch
5. čer 2012

@stastickooo Nie nerozhodla, nikde som ju nedokázala vidieť naživo, tak som to neriskla.... bála som sa trochu, aby nebola taká uzučká ako sedačky Kiddy....🙂

lamaze
22. srp 2012

ahoj tak dnes jsme koupily malé cybex pallas fix a spokojenost...malá má 13kg,94cm a 3,5 roku....

marmatu
2. zář 2012

@dariakeriova ahoj, je to už sice rok a neviem či tu ešte chodiš, ale zaujimalo by ma aku presne concord maš a ako si s nimi po čase spokojná - po všetkých stránkach/manipulacia, polohovanie, potah.../. Ak by to bolo možné pošli prosim aj foto, resp. link na taku istu.dik

tarra27
2. zář 2012

my máme tuto a max spokojenost

http://www.babygoods.cz/autosedacky/autosedacky...

budeme ji kupovat později i pro druhou cácorku... 🙂 sice je dražší, ale podle mě superní, hlavně bezpečná, chráněná z boku.....pevná, kvalitní.....a sehnali jsme ji na netu tuším levněji.....

dariakeriova
2. zář 2012

@marmatu ahoj 🙂 chodím sem ešte stále 🙂 My máme v o boch autách sedačku Concord trimax.Spokojná som v plnej miere. Polohovať sa dá dostatočne k tomu, aby dieťa mohlo spinkať. Manipulácia je veľmi jednoduchá. Poťahy sa dajú zvliecť dole a prať v pračke. Nemám ich odfotené, ale isto si takú "vygúgliš" 🙂 alebo sa choď rovno pozrieť do obchodu "PRE DETI", lebo my sme ich tam kupovali. pa

marmatu
3. zář 2012

@dariakeriova ide o to, že na nete som našla dva druhy concord trimax, ktoré sa momentálne predávajú za rovnakú akciovú výpredajovú cenu, popis je totožný, ale vyzerajú inak, preto som sa pýtala akú presne máš. Ale poslala som otázku aj na predajcu, že aký je vlastne v nich rozdiel. Dik za tip na ochod "PRE DETI" aj tam ich maju za taku cenu, u nas nie je taký obchod, ale skočíme do PO ak ich tam budú mať, lebo najradšej by som ju videla a vyskúšala "naživo"
http://www.predeti.sk/autosedacka-trimax--graph...
http://www.predeti.sk/autosedacka-trimax-9-36-k...

dariakeriova
3. zář 2012

@marmatu ahoj. Takze ja mam v aute tu druhu Cherry X-line a manzel ma taku istu len v inych farbach, taka okrovo-oranzova kombinacia. Predtym, ako sme kupovali autosedacku, som si pokukala na nete rozne testovacie recenzie. Mne sa pacila jedna od Chicco, no ked som videla, ze pri testoch sa rozlomila na polovicu, hned som zacala patrat po niecom bezpecnejsom. A s Concord znackou som bola spokojna aj na zaklade testov, aj na zaklade skusenosti od znamych a v predajni som sa sama presvedcila, ze sme si dobre vybrali 🙂 Vela stastia prajem pri kupe autosedacky 🙂

marmatu
3. zář 2012

Ahoj, dik, ja som tiež pokukovala po Chicco Xpace a Cybex Isis, ale už som rozhodnuta pre Concord Trimax, už len typ a farbu. V PRE DETI v PO maju pumpkin a deep ocean, tak pojdem kuknut. A vraj rozdiel medzi tymi typmi je v tom,že tie ako maš i ty maju na bokoch take sietky=vetranie a su farebnejsie. Este raz dakujem.