Poraďte autosedačku-vajíčko. Vzít Tako nebo jiné?

handule
17. únor 2013

Ahoj maminky, prosím o radu při výběru autosedačky vajíčka. Budeme kupovat kočárek nejspíš Tako Ballila a rozhoduji se, zda k němu pořídit autosedačku Tako nebo vybrat jinou, např. Cybex Aton, na kterou jsou dobré reference. Připevnění autosedačky na podvozek kočárku nevyužijeme. Jezdit budeme spíš častěji - bydlíme na vesnici, tzn. čekají nás autem veškeré nákupy, cesty k lékaři a k babičkám atd. Dalši varianta, kterou máme, je použití vajíčka od přibuzných - dostali jsme ho zdarma, ale je již po 4 dětech, tak mám trochu strach o "životnost" takové autosedačky. Je to maxi cosi.
Díky za rady.

kimby
18. únor 2013

ja nedam dopustit na Maxi Cosi, nyni mame 3.kategorii cerstve. ma zkusenost s Cybex vajickem byla velmi spatna(mozna spatny kus,ale mohlo dojit k urazu dcerky,proto me uz pro tuto znacku nepresvedci nikdo), ale sedacku jsme vzdy kupovali novou. Nevim,jak je stara vam darovana MC,v jakem je stavu(potah se vypere,takz spise jak drzi madlo,neni nekde nalomena,otlucena),tak bych se ji nebala,jezdit v nem bude ditka cco 8mes(dle velikosti ditete)

dri
18. únor 2013

ahoj,máme kočárek Tako Aucustic 2012 i s vajíčkem.jsme spokojeni. Sice píšeš,že autosedačku na kočárek přidělávat nebudete,ale my to sem tam použijeme a jsme rádi,že to jde. Všechny kočárky a autosedačky musí splňovat normy a prošly testy.takže bych se toho nebála.

olusenka
18. únor 2013

my máme trojkombinaci Tako Warrior plast. Součástí toho je samozřejmě autosedačka 0-9kg, to "vajíčko". Myslím, že bude u všech těchto kočárků Tako asi stejná. Používali jsme ji bez pár týdnů téměř rok a to byl syn dlouhý (na roce 80cm). Nebyl s ní nejmenší problém, do auta se dávala dobře, jezdili jsme s ní hodně, i na dlouhé cesty po republice. Nám stačila. Adaptér pro připevnění na podvozek jsme měli taky, využili jsme ho za rok pouze 2x.

paaajuska
18. únor 2013

Ahojky, měli jsme Maxi Cosi a kočárek Dorjan, ke kterému byly redukce na autosedačku.
Autosedačka výborná, chtěli jsme nějakou pohodlnou a bezpečnou...jezdíme hodně autem.
Jen to ,,vycvakávání" vájíčka z kočárku pro mě byla dost posilovna:D Šlo to dost těžko, takže jsem spíš složila kočárek do kufru a autosedačka byla v autě🙂

mirusak1
18. únor 2013

Ja bych volila dle testu bezpecnosti, tzn cybex, maxi cosi, romer... My mame cybex aton a max. spokojenost, dalsi budeme vybirat opet z techto znacek.
@dri Normy sice splnovat musi, ale videla jsem crash testy nekterych sedacek 😅 Proto vybirame jen z tech, ktere dopadly nejlepe...

lieverd
19. únor 2013

Holky, nevite, jestli Tako autosedacky jdou do auta po smeru i proti smeru?

dri
19. únor 2013

no vajíčko musí být vždy proti směru jízdy, v ostatních sedačkách se zatím nevyznám 🙂 ještě jsem nezkoumala 🙂