Poraďte nějakou dobrou autosedačku pro 9-18 kg

misanaty
7. črc 2012

Pokukujeme po autosedačkách pro naší dcerku, je ji 8 měsíců a z vajíčka ji už vykukují pomalu nožky.. 🙂

mrsblack
7. črc 2012

@misanaty My jsme pořídili Romer Safefix Plus TT s isofixem, v testech vychází výborně a zatím jsme moc spokojeni. Vybrala jsem potah Organic Nature, který je z organické bavlny a bambusového vlákna, je prodyšný, příjemný na dotek a vhodný pro alergiky a exematiky (což my bohužel jsme). Původně jsem chtěla Safefix plus, který má tu opěrnou nohu, ale nakonec jsme uznali, že je to vlastně zbytečné a že to jen zabírá místo na podlaze. Ale zase se dá přidělat jak na isofix, tak klasicky pásy. Ta TT už se dá přidělat jen isofixem, na pásy to nejde. Ale my máme všechna auta v široké rodině s isofixem, tak jsem to neřešila. Cenově se pohybuje kolem 6-7 tisíc - není to málo, ale u autosedaček jsme se rozhodli nešetřit. 😉

petaskrdla
7. črc 2012

My máme Maxi Cosi Priori a jsme velmi spokojení. Vychází dobře v crash testech, vajíčko jsme měli také maxi cosi a byli jsme s ním spokojeni tak jsme navázali. Má 3 polohy, je to fajn, když v ní usne je opravdu hodně položená.

jmisa
7. črc 2012

@misanaty že přesahujhí nohy je jednom, podstatná je hlava, nesmí být výš než 2 cm pod okraj. Čím déle dítě vydrží proti směru jízdy, tím je to bezpečnější.

My kupujeme Römer sedačky a jsme spokojení, nejlépe s isofixem, to je ještě bezpečnější, jinak i značky Maxi Cosi a Cybex jsou kvalitní a bezpečné. Pokud v autě je, tak doporučuju isofixové typy. Sice je to dražší, ale bezpečnější a případně sedačka vydrží na další dítě nebo se dá prodat..

misanaty
autor
7. črc 2012

@jmisa hlavička Natálce zatím nepřesahuje, to má ještě tak 10 centimetrů rezervu,
Bohužel v autě isofix nemáme, takže musíme vybrat nějakou sedačku, která se dá přidělat pásem..
Na autosedačku Romer jsem koukala, chci aby byla i polohovací...

majatob
7. črc 2012

my mame Maxi Cosi Priori a su spokojena 🙂 mnohem vic nez treba s Britax Evolvou 123 (9-36kg). Znovu bych sla uz zase jenom do M-C.

misanaty
autor
7. črc 2012

@mrsblack to mi právě v autě isofix nemáme, takže musíme vybrat sedačku, která se dá přidělat pásem..
A je polohovací tato sedačka jak píšeš? 😉

lulii
7. črc 2012

@misanaty A nebo maxi cosi tobi, ta je ještě o třídu výš jak ta priori 😉

mrsblack
7. črc 2012

@misanaty je polohovací - myslím, že má dvě nebo tři polohy. Já jsem zatím využila jen tu nejvíc na sezení a tu opačnou na spaní, ty mezi jsem zatím jen přeskakovala 😉 Kdybych měla vybírat bez isofixu, asi koupím Romer King Plus. Kamarádka chtěla Cybex, ale když si to kupovala, napadlo ji vyzkoušet to přímo v autě a zjistila, že má krátké pásy a sedačka jí nejde připoutat. Takže taky doporučuju vyzkoušet v autě.

jmisa
7. črc 2012

@misanaty tak to máš ještě dost času na řešení, zatím klidně voz ve vajíčku.

olusenka
12. črc 2012

@misanaty Pokud koukají nohy, nevadí. Hlava nesmí.

Taky koukáme po sedačkách 9-18kg. Nebo spíš naši. Ti ji budou kupovat. A já si nějak neumím vybrat. Spousta je jich dobrých. Takže asi prostě nějakou koupí a postaví mě před hotovou věc.

Máme v autě ISOFIX, ale nevíme, jak to pořádně funguje. Navíc, aby sedačku někdo neukrad (a že se teď jejich krádeže začaly množit), tak to chce sedačku z auta nosit domů a nevím, jak se to dělá s isofixem, jak je těžké to odmontovat... Víte někdo? Máte zkušenosti? Takže přemýšlíme jen o úchytu pásy.
Koukali jsme na Maxi Cosi nebo Roemer. U Roemera ale prý jsou občas problémy s polstry, brzy odejdou.
Táta mi vyhlédl Roemer King Plus Trend Line, mám ji v albu. Ale nevím, jestli fakt tu.

olusenka
12. črc 2012

@mrsblack
@jmisa Prosím, jak je to s tím isofixem, viz. můj příspěvek výše? Jak těžké a rychlé nebo pomalé je dostat tu sedačku z auta, když je spojená s isofixem? Kvůli krádeži... Díky za odpověď.

mrsblack
12. črc 2012

@olusenka isofix je na přidělání do auta mnohem lepší - rychlejší a pohodlnější než pásy (a taky bezpečnější, protože sedačka je přichycena ke konstrukci auta). Vzadu na sedačce jsou takové kovové pacičky, ty se jen zaklapnou do isofixu a je hotovo - trvá to pár vteřin. A když to chceš sundat, tak zase zmačkneš na sedačce páčku, ty pacičky se rozevřou a ty sedačku vyndáš - opět záležitost na pár vteřin (když víš, kde co zmáčknout).
Ten isofix jsou vlastně dvě oka v zadním sedadle - v té díře mezi sedadlem a opěradlem, když tam zajedeš rukou, tak ty oka nahmatáš.
Z hlediska krádeže je to ale asi jedno - když ti ji někdo bude chtít ukrást, tak ti ji kradne, ať to máš přidělané isofixem nebo pásy - isofix je odepnutý do 10 vteřin max., pásy tak do půl minuty, záleží na zručnosti. Takže tohle bych asi neřešila, spíš bych koukala na tu bezpečnost.

jarkalada
12. črc 2012

@olusenka taky na tyhle koukáme, tak by mě taky zajímalo, jak jsou s tím lidi spokojený. Podle testů sice dopadá výborně, ale zkušenosti mohou být jiné, tak to tu budu sledovat, jestli někdo přispěje 😎

olusenka
12. črc 2012

@mrsblack díky moc. Ano, o těch okách v autě víme, ale nevěděli jsme, jak se to složitě nebo nesložitě upíná. bezpečnost řešíme především, to ano, ale jde nám i o to, že tu sedačku nechceme v autě nechávat, aby se nám někdo nevlámal do auta a neukradl ji, proto jsem chtěla vědět, jak dlouho to trvá oddělat ji, aby na ten isofix nebylo potřeba nějaké nářadí, prostě že je isofix tak složitý na přidělání, že je lepší nechávat sedačku v autě, než ji pokaždé vyndavat. jo?

olusenka
12. črc 2012

@jarkalada Taky jsem zvědavá. Táta našel někde v diskuzích, že si lidi u Roemera stěžovali na polstrování, že brzo odejde, tak nevím.

jmisa
12. črc 2012

@olusenka isofix se oddělá hned, zmačkneš dva čudlíky a vytáhneš autosedačku. rozhodně drží v autě lépe než jen poutaná pásem.
My teda sedačku v autě necháváme, nedovedu si představit tahat ji stále domů a zpátky několikrát v týdnu, no prakticky každý den, zase tak lehká není a ne vždy se podaří zaparkovat u vchodu.

jmisa
12. črc 2012

Romer máme druhou sedajdu, je zkoušená tím pobytem neustále venku v autě a nic nikde neodchází.

olusenka
13. črc 2012

Ještě se zeptám, je možné, aby měla sedačka oba způsoby uchycení (isofix i pásy) dohromady? nebo je vždy na každé jen jedna možnost? Po tom, co jste mi vysvětlily isofix, bych radši ten do našeho auta, ale jezdíme často autem i s našima a ti ho nemají, pokud vím.

jmisa
13. črc 2012

@olusenka některé ano a některé ne. Třeba Römer duo plus jde na oba způsoby.
např.
http://www.kvalitniautosedacky.cz/zbozi/produkt...

adrika84
21. črc 2012

a co říkate na ferrari?