Pultík v autosedačce Cybex. Zvykly si vaše děti?

fidalka
16. únor 2015

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti s pultíkem u autosedaček Cybex. Chceme koupit Cybex Pallas 2 fix (9-36 kg). Dcera má nyní 18 měs. a 10 kg, je drobnější. Při zkoušce v obchodě se ji za pultíkem nelíbilo a plakala. Jaké jsou v tomto vaše zkušenosti? Zvykly si vaše děti na pultík? Nebo stalo se někomu, že si dítě na pultík nezvyklo a jak jste to pak řešily? Díky.

alcar
17. únor 2015

@vamilka je tam vyskove nastavitelna operka. 😉

vamilka
17. únor 2015

@alcar jj, to jsem viděla, jde mi spíš o šířku toho sedáku....

petrusew
17. únor 2015

Máme a v pohodě. Zdá se mi lepší, než nepultíková, ale uvidíme, co vybereme příště Jinak už jezdíme bez pultíku, malá má tři a naprosto v pohodě.

alisek
17. únor 2015

@fidalka nezkoušeli jsme pultovou, nelíbilo se nám jak je v tom to dítě jakoby "zmáčklé" ale to nechci komentovat nemám vlastní zkušenost, spíš jsem ti chtěla doporučit koupit sedačku vhodnou k váze vašeho drobka. Mám synka je 21m. a váží necelých 10kg a když seděl v sedačce 6-35kg tak tam prostě "plaval" a o bezpečnosti nemluvím. SEDČKY 9-36KG JSOU PROSTĚ ALTERNATIVA, JAK UŠETŘIT A NEKUPOVAT O JEDNU SEDAČKU NAVÍC.

elana
17. únor 2015

my jakožto rodiče i syn (dcera je zatím ve vajíčku) jsme preferovali Cybex Junofix s pultíkem, v jiném autě byl v této kategorii Römer King Plus bez pultíku a bylo to akorát k vzteku, syn vyndaval ruce z pásů a byl tak úplně nechráněný, nepomáhalo po dobrém, po zlém. Pokud by odpoutal Cybexku, auto to hned napráská. Navíc je ten Junofix proti Kingovi mnohem víc polstrovaný, pohodlnější, měkčí, o tom že je podstatně lehčí a do auta snadněji zasaditelný ani nemluvě.

teď už má kategorii 15-36kg, koupili jsme Römer XP SICT, ale Junofix nechávám samozřejmě pro malou.

když jsme ji kupovali, líbilo se mu v ní už v obchodě, bylo to něco nového. Pak měl chvilku období, kdy si lehce semtam pořval, ale nic hroznýho, zvykl si, naučil se na pultíku hrát si, spát.

scvrcek
17. únor 2015

@alisek pultove sedacky kategorie 9-36kg jsou na prvnicj prickach bezpecnostnich testu... Bez pultiku naopak na konci. Ale pultikove opravdu nejsou levnou nahrazkou...

lenkavd
17. únor 2015

@scvrcek pokuď vím, tak se sedačky vždy testují pro danou kategorii. Tedy ne třeba 9-36 s kategorii 9-18. A já souhlasím s @alisek je to prostě jenom alternativa a už principu ty sedačky nemůžou tak dobré a pohodlné jaké pro jednotlivou kategorii, je to prostě o kompromisu. Už když si to vemeš selským rozumem a na ty sedačky se podíváš, není přeci reálné, aby byla jedna sedačka pro dítě co měří 100cm nebo 150cm. Takže vždy to bude na koncích rozmezí kompromis. A je úplně jedno, jestli pultíková nebo ne. Já nejsem přímým zastáncem ani jednoho způsobu poutání, každé má své výhody a nevýhody. Ale co mi upřímně vadí je to, jak se někteří jedinci snaží vnutit to, jak jsou putlíkové mnohem bezpečnější než klasické, když to tak není. A co je úplně nejlepší, jsou ty videa, kde na crashtestech srovnávají kvalitní pultíkovou sedačku versus nekvalitní pásovou, kde je dítě ještě blbě uplé 😝

alcar
17. únor 2015

@scvrcek presne tak. Ano sedacky 9-36 jsou alternativou, ale urcite ne ty s pultem. Smele je muzeme zaradit mezi top vyrobky. 🙂

alcar
17. únor 2015

@lenkavd realne to je. Napr. Pallas ma siroke nastaveni a diky tomu ji lze uplatnit v rozsahle vahove kategorii. Pro dite, ktere ma napr. dva roky, je vysoke, ale hubene bude urcite lepsi, nez kdyby sedelo v sdacce urcene pro rocni dite, byt by odpovidalo vahove kategorii.

lenkavd
17. únor 2015

@alcar váha je u sedaček pouze orientační. Zrovna Pallas za mne nemá ideální ochranu při nárazu z boku pro takto malé děti.
Fakt nevím, v čem by mělo být lepší pro 2 leté vysoké a hubené dítě v Pallasu než třeba v Romer Safefix, to by mne fakt zajímalo 😀

scvrcek
17. únor 2015

@lenkavd ja koukam na nemecke testy adac, kde jsou testy jak pro jednotlive kategorie, tak pro kategorii 9-36kg, a v kazde jsou pultove sedacky na prednich mistech... To je fakt, nikomu nevnucuju zadny nazor 😉

lenkavd
17. únor 2015

@scvrcek já nepopírám, že dle testů jsou na předních místech. Ale když se koukneš jenom na hodnotu bezpečnosti, najdeš stejně hodnocené pásové a pultíkové.
Já to myslela jinak, bezpečnost sedačky 9-36 versus 9-18 je třeba pro 18m staré dítě prostě někdě jinde. A je jedno, jaký je to typ. Testo hodnotí pořadí sedaček v dané kategorii, ne dohromady.
A už jsem to tu psala, dětí po nehodách vídám v práci hodně. A rozhodně na tom pultíkovíé sedačky nejsou lépe. Jen ty děti jsou pomlácené maličko jinak..

scvrcek
17. únor 2015

@lenkavd myslim ze Kiddy pultikove maji nastaveni i sirky i vysky... Je fakt, ze ja mam dite poreza, takze nemam zkusenosti, jak v nich vypada hubene dite...nas tam rozhodne na deviti mesicich neplaval😄
Jde i o to, ze malokdo spravne utahjue pasy ri kazdem poutani...

evik19
17. únor 2015

My máme Cybex Pallas 2 a musím říct, že aˇč náš malý nesnáší jakékoliv omezení pohybu, tak ten pultík se nějak naučil tolerovat. Bylo období, kdy byl boj ho do té sedačky nasoukat, ale to bylo stejné i s vajíčkem, prostě mu vadilo, že se nemůže hýbat. Teď bych řekla, že pultík má výhody i nevýhody - v zimní bundě je tam poměrně dost namáčknutej, ale asi mu to nevadí, jinak by jisto jistě řval🙂 Výhoda je naopak ta, že se mu na pultíku spí pohodlněji, než kdyby měl jen spadnutou hlavu k rameni, navíc když nespí, jezdí si třeba na pultíku autíčkama. Co se týče bezpečnosti, to nedokážu posoudit, ale musím říct, že tak nějak opticky mi to s tím pultíkem přece jen připadá bezpečnější - prostě mu z té sedačky koukají jen nohy a ruce. To podstatné - hlava, hrudník a břicho, jsou schované. Je tam docela masivní opěrka hlavy (s velkými přesahy po stranách), takže bych se divila, kdyby měla zrovna tahle sedačka mít nějaké velké problémy oproti pásovým co se týče nárazu z boku. Na druhou stranu třeba v létě, když není navlčený, tak si i dokážu představit, že by při velkém nárazu mohl vylétnou vrchem, na druhou stranu když by byl stočený kolem toho pultíku, tak nevím, jestli je taková představa reálná.

lenkavd
17. únor 2015

@scvrcek ale to já vůbec nerozporuji a souhlasím.... Byl to třeba případ mého manžela, věčně jsme spolu měli v tomto ohledu spory, pásy utahoval tak napůl, prý je to musí škrtit..
Já mám třeba holky hubené a vysoké a prostě jim podobné sedačky nesedí... Navíc ta starší i pultík totálně odmítala a já neviděla důvod v tom jí to nutit a že si zvykne... Budu se opakovat, vše má své výhody a nevýhody. Ale nemám ráda fanatiky, že pultík je jediný nejlepší na světě a všechno ostatní je špatné. Protože kdyby to tak bylo, už by se nic jiného než pultík nevyrábělo, stejně jako to třeba tak bylo s isofixem.

antoinet
17. únor 2015

Komu nejsou pultíky sympatické, doporučuju Maxi cosi tobi, v testech vychází srovnatelně a má indikátor správného utažení pasů. @scvrcek
Náš syn si v autě hodně hraje, teď mu budeme k narozeninám kupovat hrací volant a ten se s pultem kombinovat nedá, ale jinak myslím, že to není otázka buď a nebo, pultíkové jsou kvalitní stejně jako bez nich (tedy ne všechny) a hlavní je správné upevnění a bezpečná jízda.

cacenka_d
17. únor 2015

@fidalka Zkouseli jste treba Kiddy? Neni tak desne masini co cybex, ale pokud v tom rve nelamejte to pres koleno nekdo si zvykne nekdo ne. Mladsi jsem zkousela skoro tydena nevydrzi v tom proste. A jestli se dote rozepne vyvlikne z pasu je chytry a pomalymi pohyby vytahne i pultik a bud ho podleze a nebo odhodi 🙂

mysonek
17. únor 2015

Já teda souhlasím s tím, že je pro roční dítě lepší koupit sedačku kategorie 9-18, než rovnou 9-36. I když Cybex pallas je top sedačka, tak přeci jen se jedná o určitý kompromis. A navíc teda nevím jak je to u jiných značek, ale u Cybexu se moc neušetří. Cybex Pallas s isofixem je o hodně dražší než Cybex Juno-fix. Minimálně o 2 tisíce, možná o víc a to už je cena za kterou se dá skoro koupit sedačka té vyšší kategorie. Takže my nakonec zvolili Cybex juno-fix a rozhodně toho nelituji.

hladovky
17. únor 2015

Ahoj, my koupili tyto sedacky pro nase dvojcata a jsou bezvadne. Na pultik si zvykly hned, dokonce upozornuji, ze maji uz rucicky nahore, at jim ho uz nasadim 🙂 Barca si na nej poklada hlavicku, maji na nem rucky, jezdi jak starostky. Pultik je psany do 18kg, budu ho davat, dokud se za nej holky vejdou..Kupovali jsme kdyz bylo dvojkam 15 mes. tusim, kdyz zacaly poradne chodit, ted jim budou 3. Skvele se se sedackami manipuluje, jsou lehke a prendat je do jineho auta neni zadny problem.

lenkavd
17. únor 2015

@evik19 bohužel to že dítě vylétne hore, je reálné a stává se to. Ale ono není až tolik nehod, kdy jde auto přes střechu, při současném stavu elektorinky v autech.
A nejde o opěrku hlavy, ale to pod tím a to je opravu pro malé děti nedostatečné. Ono jak to vypadá opticky a jaká je skutečnost je rozdíl....

adinasofie
27. únor 2020

Dcera 2 roky, sedacka do 18kg, si vrchni pas umi prehodit pod krk a tim se ji uvolni pultik a za jizdy visi za krk napul dolu ze sedacky.

duck09
27. únor 2020

@adinasofie tak tohle by s prominutím neudělalo ani jedno naše dítě. Naprosto pultík respektovaly a nic podobného je nikdy nenapadlo.

puhelin
27. únor 2020

@adinasofie Kdyz pominu, ze tato sedacka neni vubec bezpecna. Zakazali jste ji to opakovat?

alcar
27. únor 2020

Sedacka je bezpecna, ale tohle se mi jevi jako malo utazeny pas nebo prilis povoleny pultik. Ja kdyz pultiky utahnu, tak nadoraz, az si decka stezujou, ze se nemuzou hybat. Pas by takto nevytahly, vzdyt tam jsou ty zarazky a drazka, do ktere se pas dava. 🤔
Ale rozporovat to nebudu, u nekterych decek je vsechno mozne. To je fakt...

adinasofie
29. únor 2020

@alcar pas i pultik je velmi dobre utazeny, kdyz si ho pomalu rukou pritahne, nezasekne se a muze lehce odhaknout viz foto.

adinasofie
29. únor 2020

@puhelin zakazat neco diteti s ADHD je naprosto zbytecne. Nechape zakazy a prikazy. Puvodni sedacka byla tribodova a v ni mela krece, koupila jsem s pultikem a z ni si umi sundat pas.

adinasofie
29. únor 2020

@alcar zkuste sama pomalu potahnout pas tak aby se nezasekl. Uvidite, ze to jde velmi snadno. Prehodi si ho a pultik uz drzi jen na jednom a je tim padem uplne volny. Zjistila, ze to jde a uz to dela porad.

puhelin
29. únor 2020

@adinasofie Nechape zakazy a prikazy. Takze uz nikdy nebude jezdit v sedacce v aute?

alcar
29. únor 2020

@adinasofie ale jo, ja tomu verim. Decka jsou vynalezave. A jak mas nastaveny ten pultik? Mas ty bocni packy uz na maximum? Zkousela jsi dat mezi bricho a pultik ruku? Nema tam moc mista? A jak to chces resit? Ramenni pasy jsou v tomhle jeste rizikovejsi bych rekla. 😕

adinasofie
5. bře 2020

@alcar Pultik ma dobre upevneny. Je nedoreseny u teto sedacky pas. Za nic neni zachytly jako u te vetsi a mala si ho lehce vezne do ruky a potahne. Tim si uvolni pultik. Dela to hlavne na dalnici, kde neni mozne nikde rychle zastavit. Ona nerozezna, ze neco nema delat a vysvetleni nechápe. Ma svuj svet. V necem je jako rocni dite, ale vymysli ruzne finty, jak se ze sedacky dostat. Nejradeji pultik schvalne nekolikrat pozvraci cestou. To dela i v kocarku atd. Ted nemam reseni.

adinasofie
5. bře 2020

@puhelin asi nebude