Römer King II nebo Maxi-Cosi Tobi, co doporučujete?

lennab
12. kvě 2016

Prosím o radu zda doporučujete více Maxi-Cosi Tobi nebo Romer King II? Jaké jsou přednosti, jak uspěly v testech. Hledám a hledám a pořád se nemůžu rozhodnout. Obě mi přijdou v testech srovnatelné.
Máte někdo zkušenost? A jak velká dítka se vám do těchto autosedaček vejdou?
Děkuji

blecha94
12. kvě 2016

Taky jsem se rozhodovala mezi Tobi a King II, nakonec jsem zvolila Romerku. Jsem s ní spokojená, dcera je v ní od 9 měsíců, rovněž spokojená. Příjemně se s ní zachází, lehce se instaluje. Na druhou stranu si ale myslím, že s Tobi bych nakonec byla spokojená taky. Přijdou mi obě natolik stejné, že v nich asi nebude zásadní rozdíl.

lennab
autor
12. kvě 2016

Blecha94 Kolik je prosím dceři teď? Nám ji na prodejně nedoporučili, že se nám do ní malá nevejde. A to je jí 20 měsíců a má 83 cm.

blecha94
12. kvě 2016

Dceři je 14 měsíců, má 13 kilo a 83 cm a rozhodně nemám pocit, že by se tam nevešla. Naopak. I kdyby rostla stejným (rychlým 😀) tempem, tak minimálně do příštího léta nám sedačka ještě poslouží.

viridie
12. kvě 2016

@lennab Ahoj,já také zvažovala Tobi,ale problém je,že je opravdu těsnà a tudíž pro menší děti ,18kg habán se tam.asi jiz nenacpe.Takže.máme Romer,opravdu je prostornější ☺

lennab
autor
12. kvě 2016

Blecha94 máme 12 kg a prodavačka nám ji nedoporučila, že bychom ji měli na tři měsíce.
Viridie Do Romera nám ji upoutala a že prý při své výšce má už pásy pod rameny a že je jí výškově malá. Já to opravdu nechápu. Jsme sice trošku vyšší, ale nemyslím si, že až tak moc. JJ Tobi je užší, ale zase vyšší.
Asi zkusím i jiné prodejce. Co mi řeknou. Přijde mi divné, že se nevejdeme, když jsou to sedačky minimálně do tří let.

blecha94
12. kvě 2016

@lennab Upřímně si myslím, že Vaše dítě během těch 3 měsíců víc jak 1 kilo nenabere, už není v období největšího růstu. A když se moje dcera - stejně dlouhá a o kilo větší - do Romerky vejde normálně, s rezervou, tak nevím, proč by se tam Vaše dítě mělo mačkat. ;) A pokud máte obavy, tak nehledejte v kategorii 9-18 kg, ale třeba v kategorii 9-36. Nicméně myslím si, že 9-18 by měla vydžtet dítěti minimálně do 3 let bez problémů. Obecně tahle skupina deklaruje věk až do 4 let.

lennab
autor
12. kvě 2016

@blecha94 Mluvíte mi z duše.
No my jsem nakonec vybrali autosedačku 9-36 kg. Protože malá už novou nutně potřebovala, ale pořád jsem zklamaná a nevím, zda jsme udělali dobře. Je sice pohodlná, má velké bočnice proti bočnímu nárazu a testech dobrá, ale nemůžu se zbavit pocitu, že nás prodávající tlačila do koupě zrovna této. Je to Storchenmuhle Starlight SP.

blecha94
12. kvě 2016

@lennab Bohužel, možná z prodeje zrovna téhle sedačky koukla nějaká provize...

lennab
autor
12. kvě 2016

@blecha94 Také mě to tak přišlo. Jako sedačka to nebude špatná, ale ten pocit z toho nemám dobrý. A hlavně jsem pak chtěla použít pro druhé mimi, proto jsem chtěla do 18 kg.
Také jsem limitování, že nemáme Isofix.

venny83
30. čer 2016

spis bych slo do Romeru

jitkavm
5. říj 2017

Ahoj, také zvažuji, zda koupit Maxi cosi tobi nebo Britax romer king. Nemáte někdo nové zkušenosti s těmito autosedačkami? Díky😉

zuzinka6
30. lis 2017

Taky se rozhoduju mezi temato dvouma. Syn ma 9kg a 77cm v 7 mesicich. Ma hodne dlouhej trup, ze ho v MC PEBBLE vajicku tlaci popruhy do ramen. Obe jdou sklopit na spani stejne? On prave nesedi. Jenom leze a stoji, tak abych ho drzela spis vic vleze zatim.

babyrenka
2. pro 2017

@zuzinka6 : měli jsme pro vnuka Tobi a pro vnučku máme King II, takže je můžeme porovnat mezi sebou. Za nás je lepší King II, protože je prostornější, než Tobi a má i lépe vyřešený způsob vedení upevňovacího pásu, protože skelet sedačky se ze základny vyklopí vpřed a uvolní cestu pro zavlečení pásu na instalační místa. Díky tomu základna sedačky spotřebuje pro upevnění i mnohem kratší délku pásů, než Tobi. Navíc díky přepákování skelet sedačky při návratu do základny již rukou utažený pás ještě více dotáhne, takže sedačka na sedadle dobře sedí. Příznivější pro dítě je i tvarování boků hlavové opěrky, nepotřebovali jsme žádné dodatečné polštářky na opření hlavy pro spící dítě

zuzinka6
4. pro 2017

@babyrenka děkuju moc!!

keplici
14. srp 2021

@babyrenka sice po delší době otevírá tuto diskuzi. Ale chci se zeptat zda jde Britax dát i protisměru jízdy? Děkuji ☺️