• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Römer Safefix plus TT vs. Römer Safefix plus. Názory?

17. října 2011 
Přeji hezký den...

Mám na vás dotaz, chci koupit dceři autosedačku Römer SAFEFIX plus 9-18kg, s isofixem, a váhám mezi řadou Trendline a TT Highline...

Rozdíl mezi nimi je hlavně v systému isofix, Trendline má klasický isofix, co se zapíná pod sedák a má přídavnou opěrnou nohu, kterou zapřu v autě o podlahu, kdežto Highline má isofix, který se připíná jen pod sedák a má nějaký přídavný zadní pás, který nevím kam se upíná a nemá tedy tu přídavnou opěrnou nohu...

Máte některá zkušenost s typem sedačky Highline? (dělá se jen v kravičkové barvě a v biobavlně)

Vadí něčemu, že tam není ta přídavná opěrná noha? Všude řadu Highline vyzdvihují výše než je řada Trendline, předpokládám tedy, že má být v něčem lepší a rozdíl hlavní je tady v tom isofixu, jiný zásadní rozdíl jsem tam nenašla, budu ráda za každou zkušenost, chci ji objednat co nejdříve a právě se mi líbí nejvíc ta kravičková, jen nemáme zkušenost s tímto typem isofixu, máme u vajíčka ten klasický...

Díky za reakce...
17. říj 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nikdo nic? tyhle sedačky mi přijdou jedny z nejprodávanějších, fakt se nenajde nikdo se zkušeností? :unamused:
17. říj 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivett Já teda objednávám Romera King plus. Highline, Trendline a Clasicline jsou druhy potahu, to se systémem upevnění nemá nic společného.
Co se týče systému upevnění v autě, tak to je něco jiného. Jeden je jen na pás, jeden jen na izofix a pak jsou různě kombinované a pod. Tomu už nerozumím. Máme neizofixové auto, takže kupujeme King plus, ale výše uvedené potahy tam máme všechny.
17. říj 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mooncaa aha, tak díky za upřesnění, to já třeba vůbec nevěděla, já to psala jak jsem to našla podle názvu, co se s čím rozlišuje jsem nevěděla...

a king plus je teda stejná jako ty ostatní? mám v tom zmatky...máme taky isofixové auto, ale kravičkovou jsem našla jen s tím beznohovým isofixem, jdu kouknout na tu king plus...

každopádně díky, zas jsem o něco chytřejší :grinning:
17. říj 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak to je právě to, neisofixovou nechci a ta v kravičkové je, jsem se přehlídla a četla, že máte isofixové auto, tak že je kravička bez isofixu vím, ale s isofixem je jen s tím beznohovým a o tom právě chci nějaké info :grinning:

king plus je tedy sedačka na pásy
safefix plus je sedačka na isofix a pak je právě řada trendline - mnoho barev a isofix s opěrnou nohou a řada TT high line a ta je jen ve dvou provedeních (kravička a biobavlna) a má isofix bez opěrné nohy...takže ty dvě a rozdíly mezi něma + zkušenosti mě zajímají...
17. říj 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Römer King Plus je na upevnění do auta jen pomocí pásů.
Römer Duo Plus se dá upevnit isofixem nebo pomocí pásů.
Römer Safefix Plus se dá upevnit pomocí isofixu a opěrné nohy nebo pomocí pásů a opěrné nohy
Römer Safefix Plus TT se upevňuje pomocí isofixu a přídavného pásu. Tato sedačka nejde upevnit v autě, které nemá isofix (tj. jen pomocí pásů)

Ta poslední je prý bezpečnější a lepší než ta 3. s nohou, bo ta s nohou se třeba nedá použít v každěm autě, např. na prostředních sedadlech, které mají pod nohama "tunel". Ale nevýhoda té poslední je nemožnost použití v autě bez isofixu, je potřeba zjistit jaké auto mají babičky, či jiní příbuzní, kteří budou také vozit dítě v autě.

koukni sem, tu mají všechny kombinace:
http://www.spuntik.cz/autosedacky/autosedacky-9-18-kg/?vyrobce[]=48
17. říj 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mooncaa jééé, tak super, takhle jsi mi to krásně rozepsala, díky moc, tak takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela...
co se auta týče, my isofix máme a vždycky předpokládám mít budeme, ostatní v rodině zatím isofix nemají, ale nevyučuju, že si nebudou kupovat jiná auta a hlavně, není nikdy problém nechat jim naše auto i se sedačkou a isofixem :grinning: ale je to k zamyšlení, je fakt, že když to jde na obě varianty, tzn. i na pásy i na isofix, je to praktičtější, zase to ale nedám v autě všude...
ono není problém koupit pak jinou k babičkám do auta, ale to teď nehodlám řešit, málokdy s dcerou jede děda s babičkou sami, většinou vždcky s náma a jak říkám, nemám problém jim dát svoje nebo manželovo auto...

každopádně díky moc, už v tom mám trochu jasno...večer budu tlumočit manželovi :grinning:
17. říj 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. říj 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mooncaa ježiš ty jsi zlatá, no tak paráda...
17. říj 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivett Tak to jsem ráda, že jsem pomohla.
17. říj 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek