Rozdíly mezi sedačkami Cybex. Jaké?

terka228
26. říj 2019

Prosím, víte někdo, jaký je rozdíl mezi autosedačkou Cybex Pallas M Fix, Cybex Pallas S Fix a mezi Cybex Palls Fix ? Moc děkuji.

bera28
26. říj 2019

@terka228 tak nejlepší je si najít sedačky v e-shopu a dát si je do porovnávače, ne?

terka228
autor
26. říj 2019

@bera28 Aha, děkuji.

astyna88
26. říj 2019

Jen si nekupuj a tim pultikem, deti se v pripade nehod spatne pote z auta vytahuji....a hlavne zvaz i velikost auta a vyzkousej,zda se tam vejde.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@terka228
doporucuju centrum autosedacek,pokud chces kvatlitni sedacku tak fb skupinu deti proti smeru.pultikove sedacky bych urcite neporizovala,nejsou bezpecne.
nejbezpecnejsi jsou protismerne sedacky,dite by melo byt v protismeru do 4 let idealne protoze v posmerce je daleko vyssi riziko poraneni patere.

terka228
autor
26. říj 2019

@zelenaesmolda Děkuji za rady 🙂

terka228
autor
26. říj 2019

Tak protisměrnou se mi už asi dát nepovede. Syn jezdí po směru, druhý taky a dcerka už taky. Jen ta sedačka už je hodně stará, tak ji chci vyměnit právě. Dcera teď jezdí v MaxiCosi Tobi, ale furt mi vylézá z těch pásů, takže je vlastně připoutaná jen v pase...vždy tam tak cvičí, že se ty pásy prostě povolí.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@terka228
proc by se ti nepovedla dat protismerka?vzdyt se delaji do 25kg...kazde auto je jine,je treba sedacku vyzkouset v aute.Jak velke mas deti?
Jeste nejake info pro doplneni
Rear facing car seats are up to five times safer than forward facing ones. The risk of serious injury in a high-impact crash is reduced from 40% in a forward facing seat to just 8% in a rear facing one. Rear facing seats reduce the impact on the neck from 300kg (forward facing) to 50kg in a 30mph crash.

https://www.youtube.com/watch?v=tuZFVPv3Rpk
astyna88
26. říj 2019

@terka228

mě syn hrozně v protisměrné brečel, nedivím se, já nedokážu jezdit ani v buse v protismeru, dělá se mi i špatně. Moji synové jezdí také po směru, už jsme měli i bohužel zkušenost s velkým brzděním, pán nám nedal přednost, a teda sedačky fungovaly, jak měly. Ale my máme nějaké Naniu a Caretero (staré vykopávky a plánujeme nové).

terka228
autor
26. říj 2019

@zelenaesmolda No, už je zvyklá jezdit čelem vpřed a komentuje, co vidí vpředu, takže ji asi jen tak nedonutím, dívat se na zadní sedadlo každý den, několikrát denně. Tak proto. Jinak nejstarší už jezdí vepředu-12 let, ml.- 5 let v Cybex Pallas vzadu vedle Aničky . A Aničce jsou 2 roky.

terka228
autor
26. říj 2019

@astyna88 No, malou už to právě taky vzadu v protisměru nebavilo. Přijde mi, že jak jde vývoj dítěte vpřed, tak už je nebaví koukat jen na sedadlo, ale chtějí vidět víc....My jezdíme denně cca 80-100km a malá spí už jen cestou zpět a to chvilku.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@terka228
tak dite ani nevi,ze se da jezdit posmeru kdyz od mimina jezdi v protismeru

astyna88
26. říj 2019

@zelenaesmolda

To nevim, ja mam dite ve sportaku po smeru taky, vc jizdy v buse,autobuse,metru..max dite ve vajicku, ae nedokazu si predstavit dat 3lete s vyhledem na sedacku za sebe. A za sebe,kdyz sedim proti smeru treba v buse a ten prudce zabrzdi,tak mi hlava smykne vic,nez kdyz jedu naopak a jen me to vic do sedacky zabori. Nehlede na to,ze s tim nepocitam,protoze dopredu nevidim.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@astyna88
existuji zpetna zrcatka,navic vidi z okynka

astyna88
26. říj 2019

@zelenaesmolda

To bavi tak dite do roku, nam posmerna zachranila nervy. Nevim,zda je lepsi ujecene dite a nervozni ridic,ale sedacka protismerna 😀 nam ze zadniho moc nevidi,kdyz je to plny hacaperci 😀 a na bocni by si vykroutil krk.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@astyna88
tak zalezi jake mas auto a sedacku,nam mala krasne z okynka kouka

terka228
autor
26. říj 2019

@zelenaesmolda Ano, když jezdí vzadu samo a nikdo ho čelem vpřed neposadí, tak ano.

zelenaesmolda
26. říj 2019

@terka228
my mame protismerku,obcas uz se stalo ze jela v taxiku v posmerce,jeden kocar po a druhy protismer,v tom posmernem ted jezdila mesic a pak nemela vubec zadny problem jit zpet do protismeru.

makronka222
27. říj 2019

@astyna88 to je blbost! Dite musis odpoutat at ma pult nebo petibodovy pas. Takze je to uplne fuk. Naopak s petibodovym pasem je nevyhoda v tom, ze si deti vyvlekaji ruce z pasu a to je uz uplne o nicem. Naopak ty s pultem od Cybex maji dost dobry hodnoceni. Takze tenhle blud neris, kdyz nemas nejaky dukazy/studie

svatuse
27. říj 2019

@terka228 Tady jsou rozdily celkem dobre vysvetlene 🙂
https://www.autosedacky-cybex.cz/show-free.htm?...

svatuse
27. říj 2019

@terka228 a v obchode s autosedackami mi pani rekla, ze S fix ma lepsi material na potah..

barchen
27. říj 2019

@terka228 M Fix a S Fix mají v dtestu naprosto stejné celkové hodnocení, 68%, jestli ti tohle třeba pomůže. S Fix prý má o trochu lepší ergonomii, M Fix zase snazší instalaci.

zelenaesmolda
27. říj 2019

@makronka222
kde maji dobre hodnoceni?v adac testu?plus testem by v zadnem pripade zadna pultikova sedacka neprosla

terka228
autor
27. říj 2019

@svatuse Děkuji moc, to je super🙂

astyna88
28. říj 2019

@makronka222
Pisu ze zkusenosti hasicu,kteri tezko vytahuji dite zpod pultiku, pasy odrezou,neodpoutavaji. Navic v testech fakt nic moc,plus na fb skupince psaly holky,ze se jim deti z toho odpoutavaji,protoze tam neni blbopojistka (jako treba na nasi nanii,kde je prave detska pojistka,abye dite neodpoutalo samo).

zelenaesmolda
28. říj 2019

@astyna88
tak nania neni rozhodne kvalitni sedacka,je to typicku supermarketovy sunt. a ta pojistka je to nejmensi,ta se da dokoupit.