Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?

sorathia
30. lis 2006

Zavinovat nebo nezavinovat?
Z jakeho materiálu zavinovačka?
Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?
Zkušené maminky poraďte, co koupit?

dosa
22. dub 2009

nevesaj hlavu, zavinovacku urcite vyuzijes, mozno na noc, alebo do kocika na vecer. ktovie ake bude pocasie, tiez by som to potrebovala vediet 😉

ak pojdete z porodnice autom, urcite nedas babo v zavinovacke do autosedacky, ale su take zavinovacky robene do autosedaciek a robia ich aj v letnej verzii - pozri si napr. zavinovacky emitex alebo ivema baby. a pokial bude teplo, mozno by stacilo dat babo do overalku a prikryt lahkou dekou.

dahlia23
20. srp 2009

mne sa zapáčila zavinovačka s náplňou s ovčej vlny, lenže na SK som ju nikde nenašla. ☹ mám aj nejaké zavinovačky po prvej dcérke, ale tá ovčina sa mi fakt pozdáva. nemáte s tým niektorá skúsenosť?

catyka
17. led 2010

Ahojte dievcata. Mate niektora rychlozavinovacku s kokosovou vlozkou? Je to lepsie pre manipulaciu s dietatkom ako len klasicka bavlnena rychlozavinovacka, resp. rychlozavinovačka so pevňujúcou vložkou - ta mi pripadala ako ze na zadnej strane je taky tensi molitan asi 1 cm hruby? Vaham, ktoru si mam kupit. Chcem ju hlavne na manipulaciu s babatkom v prvych tyzdnoch, kym ziskam nejaku "prax". Vyhoda tej s kokosovou vlozkou sa mi zda v tom, ze vlozka sa da vybrat a bude to vlastne ako normalna bavlnena rychlozavinovacka, resp. da sa pouzit ako deka na hranie, na lezanie pre babatko.
Ake mate skusenosti?

annie13
17. led 2010

ja nedam dopustit na klasiku stvorcovu zavinovacku
mala som aj s kokosovou vlozkou a to maly len kopol a bol suchy zips prec, nikdy viac by som to nechcela
takze len klasika je v tom pevne a hlavne sa nebojim manipulacie, teraz mam uz len tie pre druhe babo
rychlozavinovacky atd isli do aukcie 😀

anya01
17. led 2010

najlepšie sú klasické štvorcové zavinovačky s mašlami, babatko je lepšie fixované- nevykope sa, cíti sa ako v brušku.

catyka
17. led 2010

ja som chcela kupit rychlozavinovacku, co ma suchy zips a aj maslu. Klasicke, tym myslite take tie krajkove? ci su uz aj nejake modernejsie na viac zavazovani? Lebo tie krajkove sa mi velmi nepacia

catyka
17. led 2010

Taketo nieco som mala na mysli, ze by som chcela
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
len neviem co s tou vyplnou.

annie13 a ta kokosova vlozka bola dobra aspon na to podopretie? Nebolo to moc tvrde alebo makke? Tento jeden typ som este v ruke nedrzala, len videla v e-shopoch tak si to celkom neviem predstavit.

catyka
17. led 2010

a este ma napadlo, co sa tyka hrubky, je perinka rovnako hruba ako rychlozavinovacka? Nech v tom mam jasnejsie. Dakujem za rady.

anya01
17. led 2010

tie s maslou su najlepsie. dostat kupiť aj farebne obliečky na tie klasicke perinky

mizulienka
17. led 2010

catyka...aj ja mam velku dilemu so zavinovackou...ostatne mam uz skoro nachystane, ale zavinovacku stale hladam...nasla so aj tie, co si dala link, tiez sa mi zdaju celkom ok...ja som nasla este tieto:

http://www.vitek-odevy.cz/obchod/zavinovacka-bi...

catyka
17. led 2010

asi som sa uz ciastocne rozhodla, tento tyzden pojdem pohladat do obchodov u nas v meste, mozno budem mat stastie. Chcem zavinovacku na suchy zips a na mašlu/dve mašle a s kokovosou vlozkou, co sa da vybrat, cize po vybrati to moze byt aj deka alebo prikrývka pre malé. A na nete som videla aj s dvomi mašlami, ale neviem ci bude aj s tou kokosovou vlozkou, ci najdem taku kombinaciu. Ak nenajdem, uvidime 😉

mizulienka
17. led 2010
lizatko1009
17. led 2010

najlepsia zavinovacka je jednoznacne s kokosovou vyplnou, je najlepsia pre chrbatik babatka, nie iba tie s takou penou a v nej je cele pokrutene.

mizulienka
17. led 2010

ale uz som sa asi rozhodla pre tuto:

http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

annie13
18. led 2010

catyka ano na chrbatik je to dobre, ja som to kupila u nas v detskom obchode, stala cez 30 eur vtedy, mali sme ju len na krste a z pôrodnice domov a tak ju pouzijem aj pri malej
ja som proste za tu klasiku, aj tie su uz teraz ake len chces, farebne, prezdobene ale tiez su ceny okolo 30 eur
napr. mne bol syn v zavinovacke len 1,5 mesiaca lebo mal uz pri narodeni 56 cm a trcal z toho

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5665265
tieto su vraj dobre

xxksena
20. led 2010

Doporučuju tuhle - http://www.babystyle.cz/fusaky-lodger-a-aesthet...
Skvely material, krasne. Teplejsi, hlavne do kocarku, muze byt deka.

zzuzinda
23. únor 2010

Zdravím všechny, my máme kluka, narodil se v červnu 2008. Pořídila jsem mu asi 3 klasické čtvercové zavinovačky a užili jsme je hodně. Adámek byl klasické zamotávací dítě. Čím víc byl zamotaný, tím byl spokojenější. V zavinovačce spal do 7 měsíců, nahoře mu čouhala hlava a dole nohy, ale uprostřed byl stažený a byl spokojený. Pak jsme přešli ke spacím pytlíkům a spí v nich doteď (20měsíců).
Co se týká zapínání, ty suché zipy jsou na nic, po pár použítích a vypráních už tak moc nelepí a když prcek kopne, rozlepí je. Já přes zavinovačku zavazovala plenu slouženou "na kravatu". Dělali jsme to tak i v porodnici na novorozeneckém oddělení. Mímo pěkně drží a nehne se.
Adam v zavinovačce spal v postýlce a i v kočárku je měl pořád. Když chtěl spát, zamotala jsem ho, když usnul a bylo teplo, rozmotala jsem ho a on si hověl.
A když jsme někam přišli, rozložila jsem zavinovačku a Adama na ní položila a byl na svém a na čistém.

lilly21
23. únor 2010

ahojte..
tak my sme mali zavinovacky...aj kokosovu aj s maslou...maslovu sme pouzivali viac, bola krajsia 😀 - kupovala som ich v polsku - kokos za 8 eur, obycka (suprava s postielkou) - asi 10-12 ... v nasich obchodoch (all toys, znackove detske butiky) som ich videla za 25-32 €, tie iste, rovnaky vyrobca...akoze vrchol, co si nadhadzuju nasi predajcovia...
ale vyuzivali sme asi mesiac,hlavne v kociari, zo zaciatku aj v postielke, spavala v nich do 6 tyzdnov...

nikollette
26. únor 2010

My sme mali 3 zavinovakčky. Jednu na suchý zips, a dve na zavazovanie s mašlou.
Dve sme mali kúpené, jednu požičanú.
Lilly pravda, dosť za to pýtajú 😒

cara.m
7. srp 2010

Máte někdo zkušenosti se zavinovačkami Little Angel Dity? Přemýšlím, že bych vzala od nich ale nevím jestli obyč nebo s outlastem?

domika007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miska31
11. kvě 2011

Ahojte, potrebovala by som surne vasu pomoc, maly sa mi narodil koncom marca, velm sme si zvykli na perinku. Potrebuje byt zviazany a vzdy sa schuli do perinky ako krtko, proste ako v mamkinom brusku. Kedze ide teplo, a niekedy je to neznesitelne, poradte mi ako mam nahradit perinku niecim inym aby nam nebolo tak teplo. Lebo zacinam mat pocit, ze sa zacina budit kvoli tomu, ze mu je v penke teplo. Zavinovacka je prilis volna a tam nemoze kopkat nozickami a schulit sa. dakujem

kaja73
11. kvě 2011

@miska31 ja som maleho zavinovala do osušky-je to taka vačšia plienka-zložila som ju do tvaru trojuholnika zavinula do nej a pomocou tenkeho salu som ju zviazala-spal takto skoro cele minule leto-,jemu vadili ruky,ked sa mu mykali,musel ich mat zviazane pri tele-až do 7m.

miska31
11. kvě 2011

@kaja73 a ta osuska to bola teda plienka alebo osuska? Bolo to z bavlny ako plienka alebo ako frote uterak? Ake velke to asi bolo? Dakujem za radu

kaja73
11. kvě 2011

@miska31 je to material ako plienka-tenka bavlna a velkost niečo cez 80cm jedna strana.Ma to tvar stvorca.Ja som si to pytala ako tenku bavlnenu osušku.Mam este aj po staršom synovi a tie mali rozmer až 90 cm-jedna strana-ta bolo najlepsia na toto zavinovanie,ale da sa to aj tou 80cm.

miska31
11. kvě 2011

@kaja73 super dakujem skusim a dam vediet

frlka
7. pro 2011

super vec do autosedacky + dobra cena:
http://www.huncutik.sk/hacurik/eshop/22-1-Akcio...

zoriazz
31. črc 2012

Máme v nabídce kabátky do autosedačky pro miminka 0-4 měsíce, když chcete dítě přebalit, nemusíte ho celé vyslékat - spodní díl je odepínatelný. Jsou fleecové s bavlněnou podšívkou. Pro více informací pište do IP 🙂

sblanch
18. únor 2013

Mela bych jeden dotaz - kvuli bezpecnosti. Chci do autosedacky davat novorozence v klasicke zavince (s maslemi), ale nevim, jak ho tam poutat, kdyz zavinovacka nema dolni prostrih pro pas. Poutani je asi nutne, ne? Jedine ze by se ten spodni pas dal protahnout a dal by se okolo spodku zavinovacky. Nemate prosim nekdo zkusenosti??? Je to takhle bezpecne? Nechce se mi na tech par mesicu kupovat dalsi zavinovacka specialne do autosedacky. Klasicke zavinovacky jsou pry pro novouse nejlepsi...

marecek4
18. únor 2013

@sblanch bez průstřihů nebo tvarování pro nožičky to asi nepůjde,tak si uprav tu co máš,nebo pořiď nějakou za pár kaček v bazárku,podle mě bezpečí prcka stojí za každou korunu,koukám,že čekáte v dubnu-tak si pořiď tenkou flízovku u vietnamců a ušij,vyjde i na dvojitou třebas na sepnutí,bude za pár korun a teplu i bezpečnosti učiníš zadost-ono v té sedačce o nic jinýho nejde a parádu můžeš nahonit pěknou dečkou navrch-pár dní,v dubnu už bývá celkem teplo a nedej se zmást,v sedačce je prcek pěkně v klubíčku,tak mu zavinovačka nechybí