Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?

sorathia
30. lis 2006

Zavinovat nebo nezavinovat?
Z jakeho materiálu zavinovačka?
Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?
Zkušené maminky poraďte, co koupit?

samuelko
30. lis 2006

hankah to sa ti len zdá,že je to nadutejšie ,lebo vtom je aj malí vankúšik,inak to je tenučké.Je to na suchý zips a perinky sa zavezujú na mašličky.

sorathia
autor
30. lis 2006

samuelko takze tu vlozku s perim nebo dutym vlaknem ma miminko pod zadickama?

samuelko
30. lis 2006

áno má 🙂 ak chcete možem vám to celé pofotiť a vložiť do albumu aj tie vložky a aj tie poťahy,ale len večer lebo zachvíľu pojdem preč.

katulilinka
30. lis 2006

samuelko
ja budem moc rada...hlavne pod kazdu foto napis, co je co 🙂

protea
30. lis 2006

Vložila jsem do albíka tu starou klasickou zavinovačku a pak i tu peřinku, která se tam může dát ale taky nemusí.

wladka
30. lis 2006

hihihi.. 😀

tazko, tazko..

raculka
30. lis 2006

Já taky na zavinku nedám dopustit.Naše mimi je poměrně neklidné a tak ho zavinka zklidní a slouží u nás i k uspávání a to mu už byly 4 měsíce.Jen se za chvilku do žádné nevejde a zrovna velké moc nedělají 😅
Máme jednu klasickou rychlozavinku a pak takovou moc fajn měkkoučkou a teploučkou,něco na způsob fleecu.Ta je opravdu super do kočárku.
Takže určitě doporučuju pořídit nějakou zavinovačku. 😉

mori
30. lis 2006

My máme takovou:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Na části, kde miminko leží má pevnější molitan, který lze i vyndat. Je to pevnější a miminko se vám i lépe nosí a je mu trochu tepleji. Taky kvůli neudržení hlavičky to je dobré.

mracik
30. lis 2006

Keď sme mali cviká z ortopédie, tak nám ukazovali štatistiky, podľa ktorých Československo a Maďarsko mali v minulom satoročí najväčší výskyt vykĺbení bedrových kĺbov na svete. Bolo to vďaka zvyku novorodeniatka pevne zavinovať do vankúšika z vystretými nožičkami. Teraz je to už irevelantné vďaka sono diagnostike a baleniu na široko. Ale aj tak, ak už detičky zavinujete, je lepšie im zohnúť nožičky v bedrových kĺbikoch aj v kolienkach.
Ja som inak staršieho syna zavinovala, ale mladšieho už nie - vlastne sa do vankúša ani nezmestil, lebo bol veľmi veľký. Len na noc som ho dala do vankúšika, ale previazala som ho len v strede, nožičky mu trčali - to preto, lebo spával s nami a zdal sa mi v posteli taký stratený...

viamka
30. lis 2006

ja som nezavinovala ani jedno a rodina bola z toho jemne povedane na prasky... pouzivala so tzv. vrece, alebo spaci vak, hned od nar. mracik to tu fundovane popisala, ide o to ze babo si pokopka, popdka atd.

nezavijane deti maju silnejsie brusne a chrbtove svaly. maju skor schopnost pretocit sa, i ked ja tvrdim, ze nie je sutaz, co a kedy dokazu nase deti.

na kojenie som pouzivala vankus

renca3
1. pro 2006

Ani ja som deti nezavinovala a nepouzivam nic. Maly stale kope nozickami a rozhadzuje ruckami. Urcite by mu to prekazalo, keby bol zaviazany.

rova
1. pro 2006

Zavinovačka - jsem pro. Pomohla mi úplně na začátku, když jsem se docela bála toho malinkatého miminka a v té zavinovačce jsem si připadala v té "manipulaci" 😀 jistější. No a samozřejmě miminku to dává ten pocit bezpečí.. 😉

zuzula
1. pro 2006

Ja zijem v UK a zatial som sa so zavinovackami vobec nestretla...presne ako pisu baby predomnou, babo si ma volne kopkat, pomaha mu to na vetry a lepsie travenie a posiluje svaly.
Su take deky do ktorych sa babo zabali aby sa upokojilo, ale nie je to nadlhodobe pouzivanie...skor len na ukludnenie...na psanie sa pouzivaju spacie vaky, kde si babo takisto moze hybat nozkami ako sa mu chce. 🙂
Klasicke biele cipkovane perinky tu neexistuju a pravdupovediac, mne sa to ani nepaci...

katrin
1. pro 2006

ja som za klasickú zavinovačku - perinku. Mám do nich vložky z antialergického materiálu, sú doma šité, nie je to nič zložité, sú teplejšie. Moje detičky sú veľmi spokojné, hovorí sa, že v perinke majú pocit bezpečia a hlavne to udržiava teplo. Hlavne, pre nedonosené deti je to dobré, pretože nemajú ešte termoreguláciu 😉 a musia byť v teple.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
funny
1. pro 2006

ja som to v nemecku tiez este nevidela, ale na moje prekvapenie mi povedala porodna babica, ze vsetky deti sa balia v porodnici do perinky - zavinovacky, nieco z toho.
myslim, ze uvod na to prejdem aj ja, lebo si neviem predstavit s takym drobatkom, hlavne v noci pri kojeni, manipulovat. no a potom casom ten spaci vak, ked babo trochu spevnie.

na slovensku sa vobec robi ovela viac kontrol a bali sa nasiroko pausalne, ak som spravne pochopila a az casom sa prestava. v nemecku sa s tym tolko nehraju, ani s vysetreniami v tehotenstve, ani s babom. ked bude naozaj zle, zacnu riesit. tak neviem, nakolko su tie statistiky objektivne a kolko deticiek ma ozaj problemy s klbami. zato umele klby v dospelosti tu su na beznom poriadku.

zuzula
1. pro 2006

Funny, tu sa tiez nebali nasiroko, apson teda doteraz som o tom v ziadnej knihe ani casaku necitala... 😒

liska
1. pro 2006

zuzula,funny,ja som to tu na fore uz velakrat rozoberala,zijem v CH a este v tehotenstve som si u znamych zistovala balenie nasiroko,nielen tu,aj v Taliansku a Francuzsku,lebo som z toho bola jelen,tak vsade na mna cumeli,o com to tocim...postupne som zistila,ze to vlastne funguje len vo vychodnej Europe (aj to si nie som ista,ci vsade)...mracik vysvetlila,preco...
so zavinovackami je to tu tiez tak,ako pisete-neexistuju,v porodnici nam ukazali,ze niektore deticky maju problem adaptovat sa v zrazu takom volnom priestranstve a na ich upokojenie (teda nie 24 hodin denne) sa babo zavinie do pevnejsej deky...ja som to nikdy nepouzila,moj sa adaptoval az prirychlo 😀 narodil sa relativne malicky (2990g a 49cm),ale tym,ze uz v porodnici som si musela zvyknut na manipulaciu s nim,nebol to ziadny problem 😉

liska
1. pro 2006

a to,co pise viamka o silnejsich svaloch nezavijanych deti,moze byt celkom pravda-moj si v porovnani s kamoskinymi detmi zo Slovenska zacal podstatne skor drzat hlavicku,pretacat sa,tahat do sedu atd.,aj ked je pravda,ze v istych okamihoch je prave to nevyhoda 😉 😀

zuzula
1. pro 2006

Liska diky, info z prvej ruky..takze aj ja si budem zvykat na vrtiaci sa balicek v rukach, deku kupim keby cosi ale perinku nie, nech babky na Slovensku maju nad cim zalamovat rukami 😉 A nad balenim nasiroko nebudem meditovat, budem robit to co mi moja dokina povie. 🙂

liska
1. pro 2006

zuzula,mne mamina perinku aj doniesla,ale nevsimla si,ze do nej kupila vypln pre zavinovacky,ktora sa tam,samozrejme,nezmestila 😅 este v tehotenstve som planovala pouzivat to aspon zo zaciatku a iba doma,no nepodarilo sa a potom som uz aj bola rada...a nasiroko aj keby som chcela balit,vhodne plienky tu nekupim,nehovoriac o tom,ze by na mna vsade cumeli,ci som spadla z Marsu (bolo leto) 😀

renca3
1. pro 2006

Ako som vyssie pisala, deti som neviazala, ale neviem, ci to ma nieco spolocne s tym pretacanim sa a drzanim hlavicky. Boli dost velki a teda trosku "lenivi". Mladsi ma 2,5 mesiaca a asi 6700 g. Mensie deticky su v tomto sikovnejsie aj ked to nie je pravidlo.

rova
2. pro 2006

No, myslím, že každý si zvyká na manipulaci s dítkem od porodnice, ne?? Ale když nemá někdo s miminkem moc zkušeností, radši ho má na začátku v té zavinovačce (moje babička i starší ségra jí odmítli bez zavinovačky chovat, že se bojí a to malá nebyla nijak maličká - 3 600g, 50cm)

liska
2. pro 2006

rova,ja som to myslela tak,ze u nas uz aj v porodnici su babatka v perinke-aspon co vidim na fotkach,tu nie,preto ta "manipulacia s babatkom"...moja mama sa tiez zo zaciatku bala chytit maleho len tak,ved aj ja,ja som s detmi nemala ani najmensie skusenosti,ale priroda je priroda a tieto veci sa ucia velmi rychlo...inak,v porodnici nam hned po porode povedali jednu vec,ktora mi pomohla zbavit sa strachu chytit vlastne dietatko:nebojte sa,ony tie babatka nie su az take slabucke a zranitelne ako si vsetci myslime 🙂 a je to fakt,ved uz len aku silu musia ukazat pri prichode na tento svet 😉

rova
9. pro 2006

Liska: No tak to nám sice taky říkali, že nejsou tak krehounké, ale já se jí nazačátku bála, jako by byla z porcelánu!🙂 A prvních pár dní při koupání jsem se z nervů vždycky zpotila jak blázen! 😉

andrea.m
9. pro 2006

Ja osobne som rozhodne za,aby sa bábo balilo do perinky(zavinovačky)aspoň prvé 2 mesiace.Mám na mysli tie klasicke perinky aké používali ešte naše mamky.Nachystané mám 4 obliečky,ktoré budem meniť podľa potreby a k nim jednu hrubú vankušovú vložku a jednu tenšiu flisovu.Tú hrubšiu využijem k lekárke a na prechádzku,tú tenšiu po byte.Kúpila som si aj jednu rýchlozavinovačku na suchý zips s vankúšikom,ale viac menej z rozmaru,lebo v čase ked bol Filipko malinky ešte rýchlozavinovačky na trhu neboli,alebo som ja o nich nevedela.Aj to je dosť možné.Myslím,že tu rýchlozavinovačku využijem viac v lete ako súpravu do kočíka.Tá perinka sa mi vidí pevnejšia a celkovo pohodlnejšia na narábanie s dieťatkom.

kivsy
15. pro 2006

muzete mi nekdo doporucit nejake webtsranky na pekne rychlozavinovacky? chtela bych bez krajek ciste bilou, muze na ni byt neco malinko vysite (ruzova, zelena nebo zluta vysivka) Moc dik!!!

leama
16. pro 2006

Kivsy,vím že rychlozavinovačky šije na www.mimibazar.cz paní Kamila Šímová.Ale šije celé komplety do postýlek,tak by ses musela domluvit,jestli ti ji ušije samotnou.Jo a ještě jedna věc,nejsou jednobarevné,ale s dětskými motivy.Tak nevím,jestli jsem ti pomohla 🙂

tamarka
17. pro 2006

pri starsej dcere som dala na rady inych a pouzivali sme perinku, ale tiez len asi 3 tyzdne, dcera bola divoch uz vtedy a potrebovala kopat a mrvit sa. mladsiu sme davali len do zavinovacky, a to len na spanie. co sa tyka manipulacie s babatkom, zda sa mi ovela jednoduchsia bez zavinovacky ci perinky. a tiez je ovela prijemnejsie babatko citit bez niecoho "vypchateho"., co sa tyka pevnejsieho svalstva, asi na tom nieco je. Baby sa skoro pretacali, skoro sedeli, starsia sice malo stvornozkovala, ale chodila ked mala 9 a pol a mladsu ale to je asi aj o noseni deti. vsetko spolu suvisi.

tamarka
17. pro 2006

deti maju rychle ruky.... a mladsia stvornozkuje od 7 a pol mesiaca .... pokr. hore 😀 😀 😀