Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?

sorathia
30. lis 2006

Zavinovat nebo nezavinovat?
Z jakeho materiálu zavinovačka?
Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?
Zkušené maminky poraďte, co koupit?

deina
3. lis 2007

Ozivim tuto temu - ake skusenosti mate s perinkou? Je vobec potrebna? Na jednej strane pocujem, ze su dobre na chrbatik babetka, na druhej strane ten pohyb mu nechyba? Zas na upokojenie su vraj tiez dobre... vyuzivali ste ich? Videla som v obchode klasicke pevne perinky, biele, cipkovane, ale pravdu povediac sa mi vsetky tie cipky ani nepacia, ale snad budu mat niekde aj necipkovane. Alebo su lepsie zavinovacky?

lilyk
3. lis 2007

my sme mali zavinovacku, ktorou som pevne maleho zaviazala,myslim si ze pohyb mu nechyba, prave naopak sa tam prvy mesiac citil taky safe,no neviem aky je nato slovensky vyraz 😅 jednoducho istejsi ako keby bol volne rozviazany,on sa totiz strasne vrtel,ruky a nohy mu skakali jedna radost a vsetok tento pohyb ho len rozculoval a rozptyloval.Napr.ked nemal ruky v rukavickach tak bol cely doskrabany,alebo ked zaspinkal a vyletela mu rucicka tak sa zobudil. Potom sme presli asi v 3 mesiaci na fusak,( to uz mu tie rucicky a nozicky nelietali)ale bola to fuska 😝 on si zvykol byt zaviazany a potom mu to vadilo. Trvalo to asi tyzden ale teraz uz je to super. Ak je ta perinka na uviazanie, tak potom je to asi jedno ci budete mat zavinovacku alebo perinku, tot moj nazor 😉

lilyk
3. lis 2007

jo a zabudla som dadat, preto fusak lebo maly kope o 106,cely by sa vykopkal,
a perinka by nam bola akurat ako decoration 😀 do postielky,vo fusaku je cely aj ked kope 😉

angua27
3. lis 2007

ja mám zase opačnú skúsenosť ako lilyk. v pernike bol môj malý iba prvé dva týždne. on zase od začiatku potreboval mať voľné ruky. akonáhle som ho zviazala, tak bol nervózny. teraz sme už úplne bez ničoho. spávame pod paplónikom, prípadne v spacom vaku. do perinky ho dávam iba keď niekto príde na návštevu a nie je si istý ako ho má držať, tak je to vtedy lepšie.
ale zase ja som za zavinovanie. neviem, či je to dobré na chrbticu, ale vraj je to dobré na bederné kĺbiky. ale hold, nám sa v perinke nepáčilo, tak sme ho nechceli trápiť. 😉

vesi
3. lis 2007

moja staršia v perinke dosť dlho spávala, tá mladšia ju neznášala, ja som ju naozaj používala iba minimálne...naša dr. sesterke povedala aby malého do perinky nedávala, že sa chce hýbať. podľa mňa je to individuálne...

marty78
3. lis 2007

Zavinovacka praveze nie je dobra pre vyvoj bedernych klbov, pretoze brani dietatu drzat si nozky "nasiroko". Mne maly nebol v zavinovacke vobec.

bihan
3. lis 2007

Osobne som veľou zástankyňou nezavinovania presne kôli tomu, čo hovorí Marty.. Žijem vo Francúzsku a tu nie sú ani zavinovačky ani široké balenie.
Navyše moja Sára je od začiatku živá, vkuse rozhadzuje ručičkami a kope ako o život. Keď som ju zabalila do rýchlozavinovačky do autosedačky (nič pevné), tak sa zlostila ak keby som ju z kože drala...
No a od narodenia spáva spokojne "roztiahnutá" po celej postieľke 😀

deina
3. lis 2007

No ale deti sa tam snad nedaju tak, aby mali nohy rovno, nie az tak napevno, ci nie? Ale aj tak sa mi nezda to, ze nemaju pohyb a nemozu kopat a hybat sa... asi je to u kazdeho dietata ine. 🙂

deina
3. lis 2007
valsik
3. lis 2007

ahoj holky, já jsem zavinovačku na Týnku používala ze začátku hodně (asi 2měsíce). Hlavně kvůli sobě, dobře se mi v ní nosila. Ne rychlozavinovačku (tu jsem zbytečně kupovala), ale takovou tu klasickou se šňůrkama. Měla jsem jistotu, že mi z ní nevypadne.

I v ní spinkala....

Teď ale řeším jinou věc. Koupila jsem na MMB zavinovačku do autosedačky v domění, že to bude super věc a mě se tam s ní dítě nevejde! No prča. To jsem nedomyslela, že nám v zimě bude už 6m. Takže ji můžu použít akorát tak do kočárku nebo si jí píchnout za zeď a dívat se na ni 🙂

eps
3. lis 2007

Já používám rychlozavinky (mám 3) a jsem fakt spokojená. Ze začátku i na kojejí, byla jsem si jistejsi, ze mi nevypadne, ted ji mam jen na uspavani )houpu v nauci) a pak ji v ni polozim do postýlky, kde ji rozbalim (ale leží na ní) a zakryju už klasickou dekou.

Každé dítě to vnímá jinak, kamarádka vázala do klasické zavinovačky (peřinka) a napevno, aby se malá nevrtěla a nebudila se právě těma pohybama... Já jsem ji měla docela navolno, jen se mi ten "uzlíček" líp bral do ruk.

Zavinovačka do sedajdy mi přijde jako úplně zbytečná, pokud je chladno, přikryju malou dekou (teplá, fleece, menší rozměr), takže na to ještě nasadím takový pevný potah co je součástí sedajdy. A jinak je malá oblečená jak na ven (do auta), protože nejezdím nikam daleko nebo holt tolik nezatopím, a venku ji vozím právě jen na sedačce (ve městě), takže ta deka už je potřeba.

kasis
3. lis 2007

Deina, podla mna vsetko zavisi od babetka. S take co si vyzaduju citit sa ako v brusku a take co chcu byt volne. ja som nakupila zavinovacky a mali sme iba jednu , aj to iba na krste, ktory cely prereval, ale pre spokojnost starych mam sme to odtrpeli ☹ a potom som si to mesiac vycitala, ze som ho trapila. Ja som to zistila uz v porodnici, ze malemu je najlepsie na volno ked som ho rozbalila bol ticho a ked zabalila okamzite spustil, aj som si dost vypocula od sestriciek, ze preco ho mam rozbaleneho 😒

emjee
17. kvě 2008

trpezliva • 1d • Dnes o 20:37
Ahojte. Chcem sa podelit o nasu skusenost s touto zavinovackou, kedze nam zachranuje spanok uz od kedy sa Lili narodila. Je to super vec, ja som ju dostala od sestry z USA, ale objavila som ju aj u nas na Slovensku. My spime jedine v nej, staci ju do nej dat a hned sa ukludni, ked nesibrinkuje rukami (mame k tomu aj DVD). Neviem si predstavit, ako by sme uspavali bez nej. Nasa je velmi aktivna, hlavne co sa tych ruk tyka...ako keby "plavala" alebo "boxovala". Tu je ten link na tu zavinovacku, som zvedava, ci ich pouzivate aj vy. 🙂
http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=177

anmary • 1d • Dnes o 20:50
Ahoj.
Moja malá sa narodila v lete, tak som jej do zavinovačky (nie do tej, čo máš ty, ale do klasickej, tam sa tiež dajú rúčky dobre zabaliť), nebalila rúčky. Moja sesternica, ktorá má tiež obyčajnú zavinovačku, balila aj rúčky. Jej bábätko nevedelo vôbec zaspať, keď nemalo utiahnuté rúčky. Lenže on rástol a rástol. Začali mu vytŕčať nožičky, ale ona mu musela stále zabaliť rúčky. Keď mal päť mesiacov, tak to vyzeralo tak smiešne - nožičky trčali, hlavička trčala, ale hlavná vec, že mal ruky zabalené. 😉
Ale každé bábätko je iné! 😀

blumka • 1d • Dnes o 21:05
no my sme balili nasu Terezku do zavinovacky od narodenia tak, ze ruky mala uplne pri tele a balili sme ju tak az do vcera vecera...vcera si jednoducho ruky vytiahla a ani za ten svet ich nechcela mat tak ako predtym. Uvidime aka bude dnesna noc, co si vymysli Terezka teraz. A tiez jej uz z nej trcali nohy von 🙂 Ale v kazdom pripade zavinovacka na nu posobi ukludnujuco, vzdy ked je nervozna, alebo ked sa nedokaze poriadne najest a hadze zo sebou, tak ju len tak zaviniem a ona sa ukludni.

lyongirl • 1d • Dnes o 21:16
no vyzerá to fakt zaujímavo, určite sa dá dobre využiť pre detičky, čo to potrebujú, ale veru môj malý nebol ani v perinke, ani zavinovačke a ak, tak veľmi málo. Nepotreboval to, teda nevyžadoval a mne sa lepšie s ním manipulovalo, keď nebol v ničom 😉

beboo • 1d • Dnes o 21:20
ahoj trpezliva, ja som tu istu zavinovacku pouzivala tiez (tiez som ju dostala od sestry z USA 🙂 ) a som velmi rada ze ju je dostat uz aj u nas a vrelo ju odporucam. pouzivali sme ju az takmer do 6. mesiacov, teraz uz maly spi v pohode normalne ale dovtedy to bol horor s tymi rukami. je naozaj super.

theresa
18. kvě 2008

Jakou zavinovačku doporučujete, tu s tím suchým zipem nebo je lepší koupit nějakou jinou?

penelope10
18. kvě 2008

no.. ak ti pri rozhodovani omoze moj postreh... my sme uzivali zavinovacku s 1 suchym zipsom a ked mal mali cca 2 mes. tak si to nozickami dokazal sam rozopnut... tzn. zavinovacka ako taka prestala splnat svoj ucel 😀

potm som ho zacala davat do klasickej paperovej perinky, ta ma 3 snurovacky a som s nou veeelmi spokojna 🙂 😵 takze ja by som ti doporucila radsej kupit snurovaciu zavinovacku, tie suchy zipsy bohvie ako nedrzia 😒

theresa
18. kvě 2008

Prosím a kde by se dala šněrovací zavinovačka koupit? Na netu jsem žádnou nenašla jenom na suchý zip. I značka zavinovačky by mi pomohla.

jankando
30. kvě 2008

baby, tiez mi poradte, kde sa da kupit ta klasicka stara perinka...ta na tri viazania..zda sa mi najpevnejsia, i ked planujem i normlanu zavinku kupit, ale predsa...chcela by som velmi tu klasicku...sestru mam na sr, tak by mi ju kupila,len ja vobec neviem ci je este v predaji.. 😠

alami
30. kvě 2008

Hádam nechcete povedať, že to už nepredávajú. sa mi nechce veriť. Treba sa popýtať v detských obchodoch. Na ono sa kupuje osobitne náplň a osobitne obliečka. Ak vás odbili v jednom obchode, choďte do iného. Mne sa tak stalo pred 5mi rokmi - išla som malému pred pôrodom kúpiť bavlnené plienky a predavačka na mňa kukala, že veď to sa už nepoužíva, už sa to ani nepredáva...a ja v šoku....že som asi 100rokov za opicami - hlúpa, hlavne že sa predávajú dodnes.

Inak, obyčajné zavinovačky - tie na 3 šnúrky veľmi odporúčam. S tou rýchlozavinovačkou sa to nedá porovnať. Hoci, aj tá má svoje čaro, ale toto je oveľa pevnejšie a dieťa je uviazané až dohora, kým na rýchlozav. tak, ako sadne suchý zips - niekedy aj kus od tela ☹

pinco
31. kvě 2008

Kocky, ja som nasla nejake zavinovacky cez MMB - aj pouzivane, ale aj nove tam boli v ponuke, tak skuste pohladat. Myslim teraz tie klasicke "perinky" na zavazovanie. Asi si tiez jednu kupim aj takuto, lebo jednu na suchy zips mam, ale stale na nu pozeram, ze je dakasi velka ci co, ze to dieta z nej hadam chuda aj vypadne 😖 Tak si vravim, ze ju budem pouzivat asi skor ako taku decku v rozlozenom stave...

pinco
31. kvě 2008

Inak aj takato sa mi paci, len neviem, ci to drzi...

http://www.babetkoshop.sk/?c=detail&id=2303

pinco
31. kvě 2008

Tak tu su napriklad tie klasicke:

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=21190

jankando
31. kvě 2008

caute baby..no ja sa nenachadzam na slovensku a teda nemozem ist hladat a chodit po obchodoch, iked by som velmi rada a suhlasim, ze ta klasicka perinka sa i mne zda pevnejsia, hoci este nemam vyskusane, ale predsa..predsatava a cosi i od mamky mam...no chcela by som konktretne, mozno niektora z vas kupovala z nejakeho obchodu..segru mam a slovaci tak ze by som jej dala vediet a ona by mi kupila.. 😉

pinco
1. čer 2008

Jani, ved by ti mohla objednat cez ten mimibazar - ved to su nove perinky. Ci nepacia sa ti? Myslim, ze v obchode lepsi vyber nebude. Ja som sa v obchode stretla skor s tymi na suchy zips...

jankando
1. čer 2008

no ja som este nic neobjednavala cez ten mimibazar a ako mi to zaruci ze je to nove? nie je ten mimibazar na takej baze ako ebay?ja neviem..

jankando
1. čer 2008

no ja inak neivem vobec ako to tam funguje, to s postovnym a tak...myslis, ze by mi to i do anglicka mohli poslat?
ja som vazne este nic take cez ziadne stranky nekupovala, tak neviem, ...ak mas skusenost, tak daj radu.. 😉

xena22
1. čer 2008
xena22
1. čer 2008

Myslim,ze ich je tam aj viac...

jankando
2. čer 2008

no xeni, dakujem za stranku..takenieco hladam.. 😉

assimilate
28. srp 2008

Téma sa zvrtala kde kúpiť perinku, či zavinovačku, hoc bola nastolená iná. Tiež patrím ku generácii odchovanej v perinke, napriek tomu , že som bola zväzovaná, začala som chodiť bez pomoci pomerne skoro, koncom 9.mesiaca, čo je dosť včasne, teda svaly mali čas asi spevnieť po ukončení používania perinky... i tak ale nepatrím k fanúšikom periniek, zavinovačiek. Ako matka so zavinovaním skúsenosti ešte nemám, lebo bábo ešte len čakáme (30.tt). V zahraničí až také obľúbené nie sú, alebo ich nepoužívajú vôbec. Je pravda, že dieťa je počas prenatálneho vývoja zvyknuté na malý priestor, no okrem ukončeného vývoja nie je ten malý priestor dôvodom,prečo sa už narodiť? Toto sú len laické polemiky, viac by sa asi k tomu vyjadril fundovaný detský lekár, ortopéd, i keď sa asi tiež rozchádzajú v názoroch a ťažko určiť i krajinu, v ktorej je zdravotná starostlivosť bez chýb... asi záleží na dieťatku, či si vyberie radšej voľnosť, či mu ulahodí viac pevné zviazanie v perinke, no ja svoje dieťa oberať o pohyb od začiatku nemienim....

senja
22. dub 2009

Poradte prosim, jakou zavinovacku, kdyz cekame dite v cervnu? Koupila jsem klasickou perinkovou s umelym vlaknem na suchy zip s vyztuzenymi zady, ale trochu premyslim, zda malemu v tom nebude horko. Myslela jsem to tak, ze do te zavinovacky ho zabalim aspon na cestu z porodnice, jenze v cervnu? A take jak bych ho pripoutala do autosedacky? Ted si rikam, zda jsem tu rychlozavinovacku nekupovala zbytecne ☹