Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?

sorathia
30. lis 2006

Zavinovat nebo nezavinovat?
Z jakeho materiálu zavinovačka?
Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?
Zkušené maminky poraďte, co koupit?

wladka
30. lis 2006

zavinovat, kvoli chrbtici..a radsej perinku, na zaciatok..

aj ja som bola taka, ze len zavinovacku, a perinku? no urcite! priznavam sa..ale fakt sa ti to zide, este take malinke, nema pevnu chrbticku, potrebuje perinku aspon 2 mesiace, my sme tak, a mozes nim,nou vselico, aj v noci, malo by spinkat oprete o postielku..je to lepsie,a ani nebude take vykrutene, ked mas malinke na rukach..a zavinovacku som pouzila ked sme sli k lekarovi, aj doteraz pouzivam uz ako deku..

floowy
30. lis 2006

Ahojky, já si myslím, že určitě zavinovat, zavinovačka byla první, co jsem si koupila, když jsem byla těhotná...Materiál jsem měla fleece, protože dcera je narozená v zimě, takže určitě teplý materiál, měla jsem klasický čtverec se suchými zipy a stačilo nám to i do auta...vždycky jsme trošku v autě zatopili. Ale každý si to rozhodne sám, podle svých potřeb...Já bych první tři měsíce bez zavinovačky a gym.míče nevydržela, pokaždé jsme musely uspávat, tak že malá byla na pevno utažená v zavinovačce a uskákat jí k spánku na míči...První měsíce jsme měly problémy se spaním a bolením bříška, tak nic jiného nezabíralo. Ale zavinovačku si myslím určitě, ty první měsíce to miminku připomíná stísněný prostor v bříšku, tak se cítí více v bezpečí...dávali jsme jí v zavinovačce i do postýlky a když jsme věděli, že spinká, tak jsme jí trošku povolili...myslím, že tento způsob jsem vyčetla z nějaké chytré literatury... 🙂

mitinka
30. lis 2006

ahojcek ja som davala oboje ale priznam sa ze je lepsie davat zo zaciatku perinku aj ked moja mala ma chrbticu v poriadku!!!!a do autosedacky bez perinky nebola by dobre priputana!!!!!!!!!!to mam tiez odskusane a doporucuje sa odviest si mimi z porodnice domov vo vajicku!!!!!!!!!

wladka
30. lis 2006

mitinka to je pravda.. ja som ju mala na rukach, a vo fusaku do 2 mesiacov..vo vajicku sa mi zdala taka utopena, vykrivena.. 😀 ..ale potom som ju zacala davat aj s perinkou do vajicka, a bolo po probleme 😎 ..

lucias1
30. lis 2006

Ahojky...
Mám dotaz...jakmyslíte tu peřinku?Já myslela že hned od začátku budu používat jen zavinovačku.Díky za odpověd´

samuelko
30. lis 2006

Ahoj,tak ako u floowy som aj ja prvú vec kúpila zavinovačku,lebo perinku mi požičala moja krsná.Ale mne lepšie vyhovovola perinka a to preto,lebo bola pevnejšia a zavinovačka bola voľná a veľká.Sú veľmi potrebné tieto veci hlavne na tú chrbticu.Ja perinky odporučujem 🙂

vero
30. lis 2006

Taky by mě zajímalo jako Lucias, co myslíte tou peřinkou. Jsem trochu mimo. 😕

samuelko
30. lis 2006

Nechápete čo je to perinka,alebo čomu nechápete?Perinka je niečo podobné ako zavinovačka,len je to pevnejšie,tiež to dostať v detských obchodíkoch.

vero
30. lis 2006

To je nějaký speciální slovenský název, ne? U nás seženu tak maximálně zavinovačku, rychlozavinovačku a spací pytel.

lucias1
30. lis 2006

Ahoj Vero...taky moc nechápu co je to ta peřinka?Asi to bude jen ten název ☹

samuelko
30. lis 2006

tak u vás to bude zavinovačka je to večšinou bielej farby a používali to ešte aj naše staré mami a rýchlozavinovačky tie su pestrofarebné a neskor sa dajú použiť ako prikrývky?

lucias1
30. lis 2006

Samuelko....máš ji někde v albíčku na fotce?

vero
30. lis 2006

Samuelko, asi tak to bude. 😀 Já plánuju rychlozavinovačku.

samuelko
30. lis 2006

Mám aj perinku aj rýchlozavinovačku, perinka je biela a rýchlozavinovačka žltá.Sú v prvom albume..

lucias1
30. lis 2006

Už jsem koukala,jde asi jen o název. 😉

samuelko
30. lis 2006

no tak super,som rada,že sme sa pochopili. 🙂

wladka
30. lis 2006

samuelko..ta cestina, co?..to poznam, ked som studovala v brne..

baby, to je klasicke zavinovani..co pouzivali este nase maminy.. 😀 ..esteze mame teba, samuelko..tie fotky dost pomozu v komunikacii..my cechom rozumieme, ale oni nam nie..a prazaci nerozumeju zas moravakom, a naopak..to bolo teda..ale nebanujem roky stravene tam, studiom.. 😎

sorathia
autor
30. lis 2006

ja bych spis rekla ach ta slovenstina... co to ma za logiku nazyvat perinkou neco co neobsahuje zadne peri? :P
Slovenky nic ve zlem ja mam slovencinu rada....

samuelko
30. lis 2006

sorathia - perinka obsahuje perie ,moja aspoň áno 🙂 unás sa zato volá perinka.Ani ja to nevravím v zlom 🙂

sorathia
autor
30. lis 2006

samuelko, tak to sme zas my cesky ztracene....ja uz zas nevim co tota perinka je 🙂) ach jo
No uz sem napsala manzelovi (on je Slovak) tak mi to snaaad nazorne vysvetli... ale jinak zubrienky, cucoriedky, paplony, olovranty a spol zvladam dobre ;))

hankah
30. lis 2006

holčiny, tak vás tu čtu, myslela jsem že v tommám celkem jasno, ale teď jsem z toho mimoň 😀 😀 a vůbec nevím kde jsem.. 😀

katulilinka
30. lis 2006

a to ta perinka, to je robene na sposob zavinovania tiez?
a toto je perinka ci zavinovacka? sak to vyzera, ze to ma perie vo vnutri nie?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lucias1
30. lis 2006

Pro nás češky to je rychlozavinovačka 😉

hankah
30. lis 2006

tak tohle bych brala jako zavinovačku, protože s emi to zdá takový naducanější a pevnější........... 😀

sorathia
autor
30. lis 2006

u mne to je rychlozavinovacka klasicka na suchac - podle mne rychlo = nic se tam nezavazuje na maslicky a funguje to cele na suchy zip.

musko
30. lis 2006

Ahojte!
Moja vlastna skusenosť a prediskutovaná s pediatrami a detskými sestrami, aj zahraničná literetúra - jednoznačne zavinovať do klasickej zavinovačky. Jednak novorodenec namá dobrú termoreguláciu a poterbuje svoju stálu mikroklímu, potom sa lepšie chytá a výborne sa v tom mimi nakojí, aj ja ako mamina som sa cítila istejšia. Malý lepšie spinkal a hlavne keď bol veľi nekľudný a uplakaný( čo bývalo málo), an bol napapaný a prebalený a nebolelo ho bruško, tak som mu zavinula aj ručky k telíčku a za chvíľočku bol kľud. Je to preto, lebo v maternici boli zvyknutí na maý priestor - teda pocit istoty a bezpečia a jednoducho si potom nevedia dať rady s tým veľkým priestorom okolo seba.
Rýchlozavinovačka sa mi neosvedčila, mala som 3 klasické na zaviazanie. A perinka je v podstate zavinovačka na viazanie, ale štvorcová.

lucias1
30. lis 2006

Přesně tak jak píšeš Soro...to je i má představa.

musko
30. lis 2006

Ešte som zabudla - rychlozavinovačky som mala 2, ale použila som ich cca 5x, sucháče sa rozopínajú, proste viazanie je lepšie - lepšie dieťatko fixuje.Malého som do zavinovačky dávala cca 3 mes., na kojenie a na noc aj dlhšie. Teraz máme 15 mes 😅

samuelko
30. lis 2006

Ano musko to som sa snažila vysvetliť aj ja 🙂 U nás perinka sa skladá z dvoch častí z vložky a z poťahu tak isto ako klasické paplóny,no a vtej vložke je perie. 🙂

musko
30. lis 2006

Ahojček. Presne tak, akurát je dnes problém s tou alergiou na perie - ale inak je to pevné a deťom je tam dobre 😀