Sedačka 15-36 kg. Jak má vaše dítě v sedačce nožičky?

katherine88
30. bře 2023

Mám otázku, chci pro syna sedačku Britax Römer Kidfix III M, ale když si do ní sedne tak mu nožičky nevisí ze sedačky dolů, ale kolena a lýtka má opřená o podsedák sedačky. Takže mu nožičky jakoby trčí dopředu. Syn splňuje minimální požadavky na výšku i váhu pro danou sedačku. Chci vědět jestli je to velký problém. Děkuji

krisstina93
30. bře 2023

Nebude to pro nej pohodlné, vyzkousej si nejakou dobu sedět v poloze, kdy budeš mít podlozenou polovinu lytek. Syn taky splňuje výšku i váhu sedačky 15-36, ale reálně je do toho proste maly. Každý má jiné proporce.

janule0123
30. bře 2023

@katherine88 ta sedačka má celkem velkej rozptyl.. takže tam možná bude plavat … je fakt dobrý sedacku zkusit s někým kdo tomu rozumí… u těch sedaček kdy dite drží už pasy z auta, ze je nutný je vyzkoušet; jestli vede dobře pás.. každý dite má jinou konstituci, takže muže sednout něco jinyho… já mám zatím jen teorii… u zatím se vleze do sedacky do 18 a 23kg, tak jezdí tam 😃mám lepší pocit z těch pasu autosedačky .. než z tribodu…

jolana24
3. dub 2023

@katherine88 a jaký má míry? Kidfix moc není pro ty děti na spodní hranici

katherine88
autor
3. dub 2023

@jolana24 je na spodní hranici, má 16 kg a něco přes 100 cm, přesně nevím. Teď má Britax Römer King II, ale potřeboval by tu hlavovou opěrku výš, jenže už nejde. Proto hledám nejakou další sedačku.

jolana24
3. dub 2023

@katherine88 hlava může přesahovat do výše očí/horní okraj uší

katherine88
autor
3. dub 2023

@jolana24 on se nevejde jakoby ramenama, ta sedacka ma takove to "účko" kolem hlavy, a zespodu se o něj opírají ramena. Nevím jak to popsat 🙂 je do ní už vysoký.
Tak mě zajímá jestli je to teda u té větší sedačky problém, že by měl nejakou dobu opřené ty nohy o podsedák než doroste.

jolana24
3. dub 2023

@katherine88 Tak problém s tím bude mít hlavně dítě. Nebude to pohodlný.
Koukla bych na jinou sedačku. Třeba Nuna Aace má prodlužovací sedák do 3 pozic

katherine88
autor
5. dub 2023

@jolana24 děkuji, podívám se na ni.