Sedačka 15-36 kg - Römer Kid nebo Cybex Solution x?

barnie
17. únor 2015

Dobrý den, maminky, prosím o radu...vybírám sedačku pro starší dcerku v kategorii 15-36 a nemohu se rozhodnout. Kterou vybrat - jde mi především o bezpečnost, máme starší auto, dcerka je drobná, přitom docela vysoká (15 kg, 108 cm) váhám mezi výše uvedenými sedačkami - za každý názor budu vděčná.
Moc děkuji.

sara84
17. únor 2015

Mame Romer Adventure, jezdi v ni syn 3,5 r 100cm a 14 kg a je spokojeny a prilezitostne i starsi 135 cm a 26 kg a taky se mu dobre sedi, ten, starsi jezdi hlavne dlouhou trasu (250 km) od maminky k nam a zpet a dobre!

berenika39
17. únor 2015

Romer. Máme tři roky, nula opotřebení a jezdíme denně desítky km, dojíždíme za prací a školkou plus v létě dlouhé cesty manžel sport. Materiál potahu super, jde nastavit i pro drobnější dítě, a ted má prcek za chvíli sedm roků a 25kg a sedačka stále s rezervou. Bude v ní až do 150cm.
Cybex měl - v době, kdy jsme vybírali - krátký sed - prostě mu nepadla.
Doporučuji vyzkoušet, pokud to jde - kombinaci dítě, sedačka, auto. Nezdá se to, ale je to důležitý.

elana
17. únor 2015

dlouho jsem vybírala, nakonec jsem zvolila Römer Kidfix XP SICT, spokojenost maximální. Syn je taky dlouhý a hubený. Ale upřímně z těchto dvou je to asi jedno, já vybrala Römer víceméně jen proto, že v kategorii 9-18kg máme Cybex Junofix a chtěla jsem dát R. šanci 🙂 a pak mi bylo sympatické, že je vyráběný v Německu. Jinak bezpečnost je srovnatelná.