Sedačka 15-36 kg. Zkušenosti?

andrasce
13. srp 2020

Vybíráme pro dceru 3,5let autosedačku. Včera jsem byli v obchodě a doporučili nám tyto 4 autosedačky máte s některou z nich zkušenosti..jsou to tyto autosedačky BRITAX RÖMER Autosedačka Kidfix 2 S, Cybex 2020 Solution S-Fix Joie i-Traver - autosedačka a Nuna AACE autosedačka..Jde nám o bezpečnost, ale i pohodlí dcerušky. Nebo byste doporučili jinou?
Děkuji za doporučení

pe_tu_ss_ka
13. srp 2020

@andrasce myslím, že stojí za zvážení i protisměr... Nevím proporce malé, ale jsou protisměrky do 25kg (Axkid minikid/one, Klippan century), nebo do 18kg protisměr (besafe, Klippan triofix ten je od 18kg posmerny)..

andrasce
autor
13. srp 2020

@pe_tu_ss_ka protisměr jsme zavrhli, malá je již zvyklá jezdit po směru a hlavně když byla v protisměru plakala nám v autě, teď když je poměru je klidná, takže ji neplanujeme dávat zpátky...malá měří 102cm a váží 17kg..

pe_tu_ss_ka
13. srp 2020

@andrasce tak se zkuste podívat na sedačky, které rostou do výšky a šířky zároveň.. Axkid grow, Klippan wego a jim podobné.. Například Klippan má kovový rám a zaručuje 10 letou životnost, ostatní sedačky pak pouze 6 let.. 🙂

dashyyy
13. srp 2020

Máme starší modely zmiňované Cybex a naprostá spokojenost 🙂 malá má 120cm, 20kg a vejde se krásně, starší 128cm, 22kg a též v pohodě.. sedačka nijak nevrže, je na isofixu, takže drží krásně, dobře se poutá.. naše 5letá se poutá sama 🙂

tervi
13. srp 2020

@dashyyy Mám stejný problém jako zakladatelka, mohu se zeptat, jak děti snášely přechod z 5tibodu na 3bod? Já mám strach, že se z toho pásu ten náš had dostane. Má 104cm a 15 kg.

dashyyy
13. srp 2020

@tervi úplně v pohodě.. oni se z toho dostanou jako prd, ale já jsem teda vysvětlila, že jestli to budou dělat, nikam nebudeme jezdit a fakt jsme s tím nikdy neměli problém 🙂

fyii
13. srp 2020

@tervi a to my teda problem s pripoutavanim meli velky, porad z toho lezl, takze jsem asi za 700 koupila jeste nejaky přídavný pas, ktery se upevni na popruh tim padem je upoután jakoby do krize a od te doby klid.Je to normalne atestovane. zkusim pohledat odkaz https://www.mall.cz/autosedacky-prislusenstvi/k...

tervi
13. srp 2020

@fyii Moc děkuji, to bude u nás také nutnost!

tervi
13. srp 2020

@dashyyy Zřejmě rozumné děti, to neznám.🙄 Děkuji.

zelenaesmolda
13. srp 2020

Hlavne proboha nekupujte pultikovku.Jinak doporucuju zajet do centra autosedacek.

nezvalova
17. srp 2020

Mi kupovali autosedacku před cca 2 měsíci. Nejprve jsem okoukla net, pak byla v Malviku, kouknout na ně v reálu a postupně vyřazovala. Nakonec jsem zvolila Cybex solution. Po příchodu do kamenné prodejny, ( jiné než Malvik) však bylo vše jinak. Synovi Cybex sedačka neseděla a vlastně žádná jiná, pouze Klippan Wego. Vyzkoušel asi 5 značek a u všech měl pás hodně blízko krku, některé dokonce přímo na krku, což je špatně, bo hrozí při prudkém brzdění, poranění krku. Přirozeně jsme o tomhle neměli ponětí a až paní v centru nás nato upozornila a vysvětlila. Takže určitě doporučuji zajít někam, kde poradí.