Sedačka pro dítě 9-18kg, které samo nesedí. Doporučte

zlatik1
16. led 2015

Ahoj holky, mám takovou otázku....vyrostli jsme z vajíčka a sháníme pro malého sedačku do auta. Malý je dlouhý a široký a už má v 8 měsících přes 10 kg. A byli jsme se podívat na autosedačky a nějak se nemůžeme rozhodnou. Máte zkušenosti s firmou Storchenmúhle? Máme vybraný typ starlight... nebo jakou byste doporučily vy? Moc děkuji za každou radu 🙂 do téhle ale musí sám sedět a on sedí jen když ho posadíme.

somalicats
16. led 2015

@zlatik1 Existují autosedačky, které lze naklápět. Moje ségra takovou měla. Byla hodně podobná této:
http://www.spuntik.cz/romer-king-ii-ls-trend-li...

evab.
16. led 2015

Kamarádka má taky velkou dceru a má tuto sedačku a chválí si ji, ale je taky fakt, že ona ji tam dávala až když seděla. Jiná kamarádka to má podobné co vy a koupila Chicco Eleta. V tomto těžko radit, nejlepší je vyzkoušet a vzít nějakou co má velký náklon lehu

lrg
17. led 2015

Dcera začala sedět až ve 14 měs a taky už vyrostla z vajíčka. Koupili jsme Römer safe plus, který se dá naklopit, i když ne zas tolik, ale byla v tom spokojená a nijak jí to nenarušilo 🙂

leniczka23
17. led 2015

@zlatik1 Pokud nesedí nemá v sedačce 9-18 co dělat..Buď počkat dokud si nesedne-pokud už mu kouká hlavička,tak by jste měli koupit sedačku 0-18 která se dá vozit proti směru jízdy i po směru jízdy,takže dokud nebude sedět vozí se proti směru a až si sedne dá se otočit jako klasická 9-18.Řešila jsem to samé,syn měl na 8 měsících taky 10 kilo a 76cm..naštěstí během 14 dnů začal sedět,takže to vyřešil za nás..

sonja01
17. led 2015

@zlatik1 Máme taky Römer King. Ptala jsem se na to na Vojtově metodě. kterou jsme tehdy cvičili a terapeutka mi odpověděla, že co nadělám, když se mi do vajíčka nevejde. Römer je polohovatelná, takže je v ní trochu nakloněný jako ve vajíčku a má podepřená záda, což je důležité. Teď už sice sám sedí, ale i tak v autosedačce dává přednost té nakloněnější verzi..prostě má rád pohodlí 🙂

kacenka1979
17. led 2015

Zasadne cybex mame a supr konec koncu koukni na test sedacek pac papir o bezpecnosti dostane kazda i bohužel ta co se pri narazu urvala ....kzpodivu nejhure je na tom od chicco a ta tvoje taky zadna pecka ...ja mam cybex jde polohovat je od 9 kg do 20 kg rostouci po odstraneni slouzi jako podsedak pouta se pasem pri narazu jde i s dítětem dopredu takze nehrozi zlomeni vazu coz se bohuzel klasickych říct nedá

ivca_ch
28. led 2015

@kacenka1979 Ahoj, co máš prosím za sedačku?

kacenka1979
30. led 2015

@ivca_ch cybex pallas 2 fix ale koukni na YouTube na videa je vice druhu .....tam mas jak predvadecky tak testy....jinak vysla 2 roky po sobe jako vitez ....oni trosku působí že ma dite malo mista ale ve skutečnosti ho má dostatek. ..nenasla jsem minus vyzkouseno 23 hod na ceste s 5 pauzami a vubec nebyl rozlamanej. ...pouta se pasem pripevnit se da ke karoserii tudiz se neurve pri narazu...je od 9 kg od 70 cm myslim vydrzi az do 13 let. ....cena ruzna ale da se koupit uz i za 5500...

kacenka1979
30. led 2015

@ivca_ch malemu bylo 10 měsíců a mel to akorát

ivca_ch
30. led 2015

@kacenka1979 Kači, děkuju moc za informace. Už od včera jsem téměř rozhodnutá pro Cybex Pallas, tys mi to jen potvrdila. Ještě jsem se rozhodovala mezi Cybex Juno, ale není polohovací a nejsem si jistá, jak dlouho by nám vydržela, protože píďa má osm měsíců, deset kilo, 75 cm...

jessika
30. led 2015

Dítě nesmí sedět po směru, dokud samo pevně nesedí. A je úplně fuk, jestli má v takové či makové sedačce dobře podepřená záda a je sklopené. Není jeho tělo totiž nereaguje v případě nároze adekvátně a je to pro něj nebezpečné.
Pokud už ve vajíčku být nemůže, je nutné vybrat sedačku kategirie 0-18 a prozatím ho nechat jezdit proti směru jízdy.
Jinak se uvádí tři podmínky pro přechod do sedačky 9-18: devět kilo, devět měsíců a pevný sed. Splněny musí být všechny.

ivca_ch
30. led 2015

Sedíme pevně už měsíc, počkám ještě, až dokončí devátý měsíc (to bude za tři týdny) a devět kilo už má. Děkuji za rady a porady!

polaks
30. led 2015

Autosedačka MAXI-COSI TOBI,je výborná,polohovacia,deti v nej boli veľmi spokojné..

polaks
30. led 2015

@jessika Môžete mi prosím napísať,kde ste zistili,že dieťa musí samo sedieť,aby mohlo byť v sedačke po smere jazdy? Ja som teda nikde nič také nenašla,u sedačiek sú vždy napísané pre ich používanie len výška a váha...o pevnom sedení sa nikde nepíše!nikde som nenašla,že by bolo napísané,že pokiaľ dieťa samo nesedí,tak nesmie byť otočené po smere jazdy..tu je stránka o správnom výbere autosedačky a ani tam sa nič o samostatnom sedení nepíše.. http://www.detska-autosedacka.cz/jak-vybrat-det...
.

lenkavd
30. led 2015

@polaks já tedy neznám podmínku 9 měsíců (věk 9m je poute orientační) , ta není nutná, to samé 9kg ( @jessika ). Ale samostatný pevný sed je základ. Jinak hrozí nap.ř poranění krční pateře a pod a ty rizika v případě nehody jsou neúměrná. Samostaně sedící dítě je na tom se svaly úplně jinak než nesedící. A to vůbec neřeším to že žádná ze sedaček z kategorie 9-18 nejde vyloženě do lehu, vše to jsou spíš sedy a jsou tedy nevhodné pro další psychomotorický vývoj.

januchovic
30. led 2015

my mame https://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-0... jezdime proti smeru jizdy, ma isofix, absolutni spokojenost

polaks
30. led 2015

@lenkavd na žiadnej autosedačke nieje uvedený pevný sed..ešte som to na žiadnej nevidela a že som ich pár mala..na každej je uvedená váhová kategória,ktorá je smerodatná. A aj na týchto stránkach je napísané,že smerodatná je váha http://www.maxi-cosi.bibik.cz/?gclid=CLiA9PTavM...
doporučujú používať čo najdlhie autosedačku proti smeru jazdy,ale ani tak sa tam nepíše nič o sedení,ale len o váhe.
konkrétne je tam napísane : Nejdůležitější ovšem věk a váha dítěte. Podle těchto parametrů se pak správná autosedačka hledá jedna radost.
A aby sedačka ovplyvnila vývoj dieťaťa,muselo by v nej tráviiť denne niekoľko hodín...čo asi nepredpokladám,že vozíte deti denne 5-6 hodín niekam v aute...

jessika
30. led 2015

@polaks neni to nikde v zakone, jak by to asi silnicni kontrola zjistovala. Nicmene to je dooruceni vyrobcu, lekaru a odborniku. Duvod vyse popsala @lenkavd
Ja sama tytp informace mam z diskusi, clanku a poraden na internetu.
To, ze to neni na autosedacce uvedene jeste neznamena, ze to neni pravda a takova autosedacka dite v pripade narazu neohrozuje.

polaks
31. led 2015

To som si myslela...

lenkavd
31. led 2015

@polaks jasně, že to není uvedené. Ale ono ani váha ani věk není dle zákona. Ale podle něčeho se ty sedačky musí rozdělovat. Když tě zastaví policajti je jedno, jestli má dítě 8 nebo 9 kg a kolik mu je...
Navíc toto jsou orientační hodnoty. Těch 9 měsíců určitě, tedy kdy průměrné dítě je připraveno na užtí této sedačky. Ale to je jenom průměr, některé může být v 7m a nětkeré nemusí být ani v roce. Ty kila opravdu tak důležitá nejsou, jako jasně, třeba 6kg je málo, ale výška je důležitější. Taky dle nova nemají být sedačka už značené váhou, ale výškou.
Co je nejdůležitější je svalová vyspělost dítěte a celková mohutnost těla.
Ad to ovlivnění dítěte v autosedačce, to jsem se pobavila snad ze všeho nejvíc... I hodinka denně v nevhodné sedačce je pro dítě totální šílenost. Nejde o to, že by ho třeba zpomalila ve vývoji (i to je možné), ale dochází tím ke stejnému přetěžování jako třeba u pasivního sedu. A neberu v potaz možnost autonehody a možných následků. Už jsem pár dětí po autonehodách viděla a věř mi víc o čem mluvím ☹

kacenka1979
2. únor 2015

@ivca_ch pallas je lepší! To polohování je dulezite