Sháníme pohodlnou a bezpečnou autosedačku - kudy kam?

sebeann
1. črc 2014

Přeji krásný den.

Ráda bych využila vašich zkušeností a recenzí na autosedačky. Potřebovali bychom koupit nějakou autosedačku, která by nabídla miminku pohodlí a hlavně bezpečí a to i na vzdálenější trasy. Asi bychom rádi rovnou sedačku, která se dá polohovat. Tedy, že se v ní může vozit miminko od 0 do min. 3 let. Našla jsem tuto sedačku http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Chicco+ELETTA+a... , máte s ní někdo zkušenosti?
A nebo tuto sedačku? http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... , je rozdíl pouze cenový, nebo i co se týče kvality a bezpečnosti?

Děkuji za vaše názory
Seb

ada22
1. črc 2014

Nemáme teda ani jednu z těchto sedaček , ale máme tuto http://www.autosedacky-besafe.cz/izi_kidx3_isof... ,která je vlastně také s přídavnou vložkou určena pro děti od 0 .
Vozíme v ní malou od roka a pro miminko mi nepřijde zcela pohodlná. Myslím , že je pro miminka pohodlněji katekorie 0-13 i pro vás to bude pratičtější . Miminka často usnou cestou a sedačku jen vezmeš a přeneseš kam potřebuješ.

mooncaa
1. črc 2014

@sebeann Víš jak je velké 4-leté dítě a jak novorozeně? A ty chceš, aby jedna sedačka zvládala být bezpečná pro obě děti? Tyto sedačky pro více kategorií jsou určené pro nestandardní děti, co mají třeba v 8 měsících 13 kg a vajíčko už není pro ně bezpečné, ale nesedí a musí jezdit ještě v protisměru.
Doporučuji koupit vajíčko do 13 kg, nic nezkazíte značkou MaxiCosi nebo Romer. Jsou i další spolehlivé značky.

gepe
1. črc 2014

@sebeann doporucuju 0-13 kg Besafe iZi Sleep http://www.autosedacky-besafe.cz/izi_sleep.php. Velmi pohodlna - neni to ani typicke vajicko, polohovaci az do lehu, velmi bezpecna. Pak bych vybrala poradnou 9-36 kg, napr. Cybex.

klerysa
3. črc 2014

@sebeann Nejpohodlnější a nejbezpečnější sedačky: RECARO Profi Plus kategorie 0+ (0 až 13kg, cca 0-1rok dítěte) Crash-test výsledky: pro oblast hlavy je autosedačka RECARO Profi Plus o 63% bezpečnější, než vyžaduje norma, v oblasti trupu je to o 55% (ECE 44/04). A poté Recaro Sport Evolution kategorie 1-2-3 (9 až 36kg, cca 1-12 let dítěte) Crash-test výsledky: pro oblast hlavy je autosedačka RECARO Sport Evolution o 45 % bezpečnější, než vyžaduje norma, v oblasti trupu je to o 58 %.
Výrobci RECARO VĚŘÍM NEJVÍC. Dělají sportovní sedačky do závoďáku, sedačky do letadel...je to opravdu kvalita a pohodlí v jednom. Sedačky máme v závoďáku a neměnila bych. Autonehodu už jsem v nich kdysi zažila a to mně jen utvrdilo v tom, že pro děti pouze tyto autosedačky. A opravdu dnes máme pro malého vajíčko a pro větší Recaro young sport a jsem spokojena a vím, že děti jsou v bezpečí i kdyby se něco stalo. Sedačky jsou testovány i na boční nárazy a jsou vítězi i v DTestu.

sebeann
autor
5. črc 2014

Děkuji Vám za Vaše cenné názory a zkušenosti. Všechno pečlivě procházím a nacházím i informace, jak dlouho by mělo být (maximálně) dítě v autosedačce (vajíčko).
Čeká nás cesta (6 hodin), na internetu píší, že by miminko nemělo být ve vajíčku déle jak 2 hodiny. Proto jsem trochu rozpačitá a zvažuji koupi této RÖMER - Römer BABY-SAFE Sleeper 2014 , sice nám vydrží asi ještě jen tři měsíce, ale nenapadá mě, jakou jinou sedačku pořídit, aby byla pro dítě bezpečná, pohodlná a nebyla v poloze "vajíčko", což nabízená sedačka od besafe umožňuje pouze na adaptéru alá kočárek :(. Ještě projedu zde nabízenou firmu Recaro 🙂 .. další výběr sedačky bude jednodušší, ale najít teď takovou, která by splňovala podmínky je asi prozatím pouze ten Romer .. pokud se pletu, ráda se nechám poučit 🙂

lamarika
5. črc 2014

@sebeann @klerysa také màme Recaro a mám úplně stejný názor. Dokonce máme v autě vzadu všechny tři vedle sebe 🙂 Jsou snad jediné u kterých tohle jde v normálních autech 😉
Každý rok s nima jedeme do Chorvatska. Já bych na ty normy jak dlouho má být dítě v autosedačce až tak striktně nepohlížela. Myslím, že je to spíš myšleno jako každodenní ježdění a né jen sem tam jednou za čas 😉

vera_vila
5. črc 2014

@sebeann Máme také polohovací autosedačku kategorie 0-1 (0-18 kg), ale 18 kg dítě si v ní už představit nedokážu (cca 4 roky - první rok školky), každopádně starší syn v ní jezdil asi od 3 měs. (předtím jsme auto neměli a když bylo třeba, měla jsem půjčené vajíčko). Nevýhodou je akorát to, že není přenosná, takže za mě bych volila něco možná třeba i jako römer baby-safe plus 2, taky mi to nepřijde úplně vajíčkový typ a vydrží Vám až do toho 1 roku (zatímco v tom sleeperu je to opravdu jen na chvilinku a asi se to bude těžko prodávat - pokud to vyložene někdo nebude používat jako hlubokou korbu na kočárek)... A další věc... Ono stejně celých 6 hodin v kuse v té sedačce miminko nebude - bude potřebovat nakrmit, přebalit, můžete si udělat chvíli přestávku, dát ho chvíli do rovné polohy třeba na do kočárku nebo na bříško a pak zase pokračovat v cestě...

tmagda
5. črc 2014

@sebeann Teď jsme si kupovali vajíčko Römer BABY-SAFE na doporučení prodívajícího, říkal, že zatím nic lepšího není. Ale zatím nedokážu posoudit, mimi teprve čekáme.

mooncaa
5. črc 2014

@sebeann Rozhodně nekupuj autosedačku místo vajíčka, ala korba na kočárek. Zkus pohledat crash testy, ale toto je děsně nebezpečný způsob převážení dítěte. Ono ne všechny sedačky co se prodávají jsou pro dítě bezpečné, viz třeba podsedáky. Romer dělá dobré bezpečné autosedačky, ale té korbě bych nevěřila vůbec.

A 6 hodin je v pohodě, my jeli s mimčem celý den, s přestávkama, ale v součtu cca 12 hodin. Bylo to vyjímečné, bylo to na dovolenou a zpět. Běžně autem moc nejezdíme.

irinka
5. črc 2014

Nechala bych vajíčko a po dvouch hodinách cesty bych dělala pauzu, ono těch 6 hodin neni tak dlouhá doba. Jinak co se týče autosedaček, které jsou pro více kategorií, osobně bych nešla ani do jedné, někde jsem četla, že tyto sedačky neposkytují tolik bezpečnosti, jako sedačky pro jednu kategorii. My měli vajíčko Römer, malej v ní byl do 13 měsíců uplně v pohodě a teď máme taky Römer 9-18 a naprostá spokojenost, jinou sedačku bych nechtěla.

sebeann
autor
5. črc 2014

Ty jo holky .. mám z toho hlavu jak pátrací balón .. takže teda autosedačka alá korba ne? Takže to chce nějakou , která poskytne pohodlí a zároveň bezpečnost. Četla jsem dobré recenze na autosedačky Maxi Cosi, ale nabízíte zde i firmu Romer, která je mi (nevím proč) sympatičtější. Teď se ještě dívám na ty Recaro.
Mě jde hlavně o to - dítě na dálnici chytlo hysterický záchvat a prostě za zlaté prase jsme nenašli žádné místo, kde zastavit (jako na potvoru jsme před prvním křikem projeli benzínku) a dítě řvalo a řvalo až se začalo dusit. Úplný záchvat, takže jsme na blikačky zastavili na kraji dálnice, hrozně jsem se bála, že se malá udusí, byla celá napuchlá, červená a od pusinky jí šly bublinky. Když jsem toto říkala dětské sestře, říkala, že tak malé miminko by nemělo jezdit ve vajíčku, že jim to deformuje páteř a způsobuje dýchací obtíže .. ☹ tak já fakt nevím .. říkáte teda vajíčko .. dobře. Jdu to ještě jednou projít

ined77
2. zář 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Autosedačky Recaro https://www.modrykonik.cz/autosedacky-recaro/.
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku času a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i další maminky, které třeba zrovna v těchto dnech plánují pořídit novou autosedačku a váhají, kterou značku zvolit. Vaše zkušenosti jim jistě mnoho pomohou v nelehkém rozhodování.
Předem Vám velice děkuji jak za Váš čas, tak i za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti.

Krásný den všem a ještě jednou velký dík 🙂 ,
Denisa.

@sebeann @irinka @mooncaa @tmagda @vera_vila @lamarika @klerysa @gepe @ada22 ... a další 🙂 .

ta_kacka
2. zář 2014

Holky, mám dotaz... kamarádka mi za malé peníze nabízí kočár pro mimi Jane slalom pro z roku 2008 a k tomu jako kombinaci i autosedačku... Jen nevím zda do toho jít kvůli té sedačce- nemáte některá prosím zkušenosti s ní? A zda je bezpečná?
Děkuji moc za odpověd!

sebeann
autor
4. zář 2014

Tak to netuším. Já jsem dva měsíce se hrabala v autosedačkách a nakonec to padlo na Cybex Aton Q a jsem maximálně spokojena.

1velrybka
5. zář 2014

Také sháníme autosedačku. Malé je 7 měsíců, má 8,2 kg, takže nejspíš nějakou tu od cca 8 kg. Vůbec tomu nerozumím, ale zaujal mě Cybex Pallas Fix. Máte někdo zkušenost? Není zrovna levná, takže když už bychom ji kupovali, tak chci, aby to opravdu stálo zato a byla bezpečná a pohodlná. Nebo doporučíte jinou?