Spaní v autosedačce 15-36kg. Co když padá hlavička?

kjajule
31. říj 2011

K narozeninám nebo k Vánocům budeme pořizovat autosedačku ve váhové kategorii 15-36kg Romer Kid. Malej když jedem dál autem usne vždy v autosedačce, teď to máme tak, že autosedačku naklopíme, ale i tak mu občas přepadává hlavička dopředu ☹
Jak to řešíte ve velkých autosedačkách, aby dětem hlava nepřepadávala dopředu...?
Našla jsem jeden podhlavníček, který se mi líbí, tak kdyby jste měl někdo reference, budu ráda, nebo doporučte něco jiného...🙂

kjajule
autor
31. říj 2011

Je to podhlavníček BenBat 1-4 roky

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule jee resim neco podobneho. neporadim,ale rada si poradit necham 😀
ja to shanim podlavnicek do letadla, (autosedacka 15-36 je pro nas tabu,pac ma sotva 13kg 😅)
ale nevim jestli si to vubec kolem krku necha 🙄

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa No malýho jsem ted vážila a už má 14,6 tak doufám že do vánoc těch 400g přibere...😀
My máme takovej ten úplně obyč podhlavníček, jak se nafukuje, ten si malej nechá dát když ví že bude spát, ale neochrání do před tím aby mu ta hlava spadla dopředu ☹ a mě se moc nelíbí aby spal v autě 1-2 hodiny s přepadnutou hlavou dopředu...☹
Mě se u toho BenBat líbí že to je víceméně plyšák, takže by ho mohl mít i rád...🙂

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule a nejde ta sedacka polohovat? nam kdyz usne,dame sedacku do pololehu a pohoda 😉
ja bych ho nechala si nekde vybrat,ale nevim kde 😕
BenBat se i me libi,ale cena se mi nelibi 😅 akorat si nejdem jista, tim jakoby polstarkem za hlavickou? aby se to nejak nerolovalo nebo tak 😕
uz ted je mi jasny,ze BenBat mi manza zakaze-kvuli tem rohum

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa My ted máme taky polohovací, ale i tak mu ta hlava občas přepadne dopředu a ta velká polohovací už myslím není...☹
Ta cena opravdu není nejmenší proto se tu ptám abych nekupovala zajíce v pytli, jestli už to má třeba někdo vyzkoušený...
Mě by zajímalo jestli dobře fungují ty magnety co jsou tam zašitý aby držely u seba a nepřepadla ta hlava a mělo by tam být i nějaké poutko nahoře nad hlavou aby ten polštářek držel...no ale potřebovala bych právě nějakou praktickou zkušenost...:-/

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule http://www.nizkeceny.net/autosedacky-15-36kg-cy...
my jednou asi budeme kupovat tuhle. da se i polohovat.
nenapada te kram,kde by mohly je mit nazivo?

helcas
31. říj 2011

ahoj, my jsme právě teď v říjnu koupili pro Radečka Römer Kidfix Sict, ale ještě jí nemám odzkoušenou, pořád jsme nenašli čas nainstalovat ji do auta 🙂 Jsem zvědavá, jestli i my budeme potřebovat nějaký polštářek...ale přímo r¨mer má v nabídce takové ty dětské polštářky z krk, tak snad to mají odzkoušené a pomáhá to proti těm kiknklajícím se hlavičkám...? Akorát nevím, jestli je to myšleno do autosedačky, nebo až při použití podsedáků..jestli ten polštářek nějak nesnižuje bezpečnost..?

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa
Já jsem na cybex koukala tady na Mělníku ve slůněti
www.slune-cz.cz
ale už je to celkem dlouho zkoušeli jsme tu s pultem a to byl propadák malej do ní vůbec nechtěl se ani posadit vzteklej jako blázen...☹ A ve srovnání potahů Romer a Cybex byl teda Romer o hodně lepší, taková pevnejší tužší látka a já bych chtěla aby to byla už poslední autosedačka co budem kupovat a opravdu vydržela do těch 36kg...

kjajule
autor
31. říj 2011

@helcas Polštářek za krk máme ale nezbrání to aby dítěti přepadla právě ta hlava dopředu...
Neřekla bych že by ten polštářek mohl snížit bezpečnost a podsedáky nejsou vůbec doporučované a mají hodně špatné crash testy...

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule ja teda doufam,ze do 36kg v autosedace nebude 😀
jinak v testech dopadl lepe ten cybex nez romer. myslela jsem jestli nevis,kde maji nazivo ty polstarky za krk. spatne jsem to napsala

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa Jo tak ty polštářky teda nevim bohužel jinak bych je šla taky omrknout...☹
Jasný do 36kg třeba ne já jsemt o myslela tak že to chci už jako poslední autosedačku... 😀

hojda
31. říj 2011

Taky přemýšlím o koupi nové autosedačky od 15 kg, moc se mi líbí ta nová Maxi Cosi FeroFix, která má tu vyhodu, že jde polohovat. Jen u nás ještě nevyšly testy na ní, teprve teď v polovině listopadu do bude v Dtestu. Výsledek je na testech v Německu, ale tam se to platí a já nemám PayPal, abych mohla zaplatit jedno pitomý Euro.....U toho Cybexu Solution jde polohovat jen hlava, ne?

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule taky ty BenBat maji v babiez

mamkamarketa
31. říj 2011

jojo,jde polohovat hlavicka
@hojda

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa Ta MC by měla jít celá, což mi přijde pohodlnější na spaní.

mamkamarketa
31. říj 2011

@hojda
to jo,ale nam kluk v aute spi minimalne a pro me je dulezity,ze ten cybex dopadl dobre v testech

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa Jo ...no tam bych se teoreticky do vánoc měla dostat... 😒 ... 🙂

mamkamarketa
31. říj 2011

http://autosedacky.heureka.cz/cybex-solution-x2...
tuhle jsem myslela,mam v tech cybexech gulas 😅

mamkamarketa
31. říj 2011

@kjajule ja tam zajedu do tydne. za chvilku letime,tak to potrebuju vyresit.pak dam info 😉

helcas
31. říj 2011

@mamkamarketa my mame tu cybexku v náhradním autě (u tety) a vše nám přijde, že hrozně špatně v autě sedí, hrozně se hýbe, úplně plave na sedačce..byli jsme s tím i v prodejně a prý je to tak dobře..já hledala na internetu a nejlepší v testech by měla být römer..nemáš náhodou výsledky těch testů? já že bych je kdyžtak prohodila a do náhradního dala römerku 🙂

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa No mě to bylo nějaké divné, tuhle mám vybranou jako druhou, jen u ní píšou, že má hodně úzké sezení, což právě ta MC taky řeší, protože je rostoucí do šířky i do výšky. Psala jsem do MC a tam mi napsali, že očekávají výsledky minimálně stejné jako u MC Rodi a ta ma výsledky dobré.....No nic počkám na ten test a pak se rozhodnu.

kjajule
autor
31. říj 2011

@mamkamarketa Tak dej pak vědět jak se ti ten podhlavníček jevil 😉

hojda
31. říj 2011

@helcas Mrkni na testy sem tyhle jsou volně z Německa a celkem bych řekla srozumitelné.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa Tak to je dobrá zpráva, kdyby ta MC nevyšla.

mamkamarketa
31. říj 2011

@helcas mam ale dtest to ma udelane sikovne nejde to kopirovat,pokud chces poslu IP prihlasovaci udaje a muzes se mrknout 😉

helcas
31. říj 2011

@hojda díky...tam mi právě vychází cybexka sol. stejně kvalitní jako römer kidfix sict...i cenove jsou podobne, tak snad mame to nej 🙂: )

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa Já z Dtestu exportovala srovnání vybraných autosedaček a pak jsem měla pdf soubor. Můžu přeposlat, jen nemám ten poslední test z 2011 v dtestu.

hojda
31. říj 2011

@hojda mohla bych případně poprosit o výsledek toho testu pro Cybex z 5/2011?

mamkamarketa
31. říj 2011

@hojda ja mam snad vsechny testy-posledni byl publikovan 05/11

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa mohla bych případně poprosit o výsledek toho testu pro Cybex z 5/2011?