Spaní v autosedačce 15-36kg. Co když padá hlavička?

kjajule
31. říj 2011

K narozeninám nebo k Vánocům budeme pořizovat autosedačku ve váhové kategorii 15-36kg Romer Kid. Malej když jedem dál autem usne vždy v autosedačce, teď to máme tak, že autosedačku naklopíme, ale i tak mu občas přepadává hlavička dopředu ☹
Jak to řešíte ve velkých autosedačkách, aby dětem hlava nepřepadávala dopředu...?
Našla jsem jeden podhlavníček, který se mi líbí, tak kdyby jste měl někdo reference, budu ráda, nebo doporučte něco jiného...🙂

mamkamarketa
31. říj 2011

@hojda IP

helcas
31. říj 2011

@mamkamarketa já taky prosím prosím 🙂

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa Díky 😉

mamkamarketa
31. říj 2011

@hojda neni zac 😉

mamkamarketa
31. říj 2011

@helcas tedka me napadlo...ten cybex co se naklani....je s isofixem?

hojda
31. říj 2011

@mamkamarketa Nám se taky autosedačka na Isofixu normálně hýbala v zatáčkách v autě, ono to jezdí v tom očku, kde je to uchycené, ale mělo by to držet pevně, i když se to hýbe (omezený rozsah pohybu).

monika2909
31. říj 2011

My necháváme malé prostě tak jak usnou. Nějak jim to nevadí. I delší cesty do zahraničí zvládají v pohodě 🙂

helcas
31. říj 2011

@mamkamarketa jj, s isofixem..proč?

kacab
1. lis 2011

my máme cybex solution x fix - s isofixem a maximální spokojenost.... Vybírala jsem právě na základě D testu a cena oproti Romerkám podstatně nižší a přitom stejně bezpečná... pro synka určitě pořídíme tu samou.... A jinak k tomu isofixu - pokud máte auto, co ho má, tak určitě využít.. pořizovací cena vyšší, ale bozpečnost taky!!!!

jmisa
1. lis 2011

Mně ta cena nepřijde natolik rozdílná a u nás třeba hraje roli výška, syn je dost vysoký, takže my koupíme Römer, protože je o pár cm výš. A třeba Römer kidfix má boční ochranu po celé výšce a Cybex xfix jen v oblasti ramen a hlavy.

map07
1. lis 2011

Ahojky, úplně jste mi káply do noty, akorát taky vybírám novou autosedačku v kategorii 15-36, páč ten můj 2,5 letý raubíř už je poněkud přerostlejší, 9-18 kg máme Romer, teda bez isofixu (v jednom autě ho máme a v druhém ne a do obou aut sedačku pořizovat teda nebudu, to to radši přendavám, to není tak často), tak jsem tak nějak automaticky začala koukat na Romer, protože jsem s ní byla naprosto spokojená, ale ráda bych teda nějaké další srovnání, protože co manžel odebírá časopisy o autech, tak tam taky občas dají výsledky testů a že by Cybex tam byl psaný nějak úchvatně, jo jako některý modely jo a některý fakt nic moc, tak bych nerada všechny hodila do jednoho pytle🙂 A zase chci bez iso. Můžete mi prosím taky někdo poslat ty výsledky testů co máte nejnovější?

map07
1. lis 2011

Aáá, omlouvám se, šla jsem do toho časáku ještě juknout a spletla jsem si Cybex a Recaro. Cybex krásné hodnocení, Recaro průměr.

hojda
1. lis 2011

@mamkamarketa TAk se mi povedlo něco najít k té Maxi Cosi Fero a vypadá to celkem na propadák 😲

http://www.rp-online.de/auto/ratgeber/Zwei-Kind...

Už jsem něco podobného našla v tom testu ADAC.de, ale tam bylo psáno, že neprošla autosedačka BéBe Confort Fero, která má stejnou konstrukci, jako Maxi Cosi Fero, tak jsem to moc nechápala. Jdu ještě jednou napsat do Maxi Cosi, co mi na to řeknou.

mamkamarketa
1. lis 2011

@helcas tak to se mi nelibi,ze by se mela naklanet? 😨

mamkamarketa
1. lis 2011

@hojda taky dobry. v dtestu budou v listopadu ty testy zverejneny?

mamkamarketa
1. lis 2011

@kacab ahoj,drzi vam ten cybex na miste? @helcas psala,ze se ''hybe'' a pry je to normalni?

hojda
1. lis 2011

@mamkamarketa Já myslím, že tam ty testy budou zveřejněné, oni to hodně berou od nich a většinou je to ještě rozpitvané. Celkem mě to šokovalo, tak uvidím, co mi napíšou z MC. Chtěla jsem koupit už příští týden, ale asi ještě počkám, nebo vezmem tu Cybex, ale chci jí vidět v reálu.

mamkamarketa
1. lis 2011

@hojda a to malymu vahove bude? jsou od 100cm a 15 kg. vzhledem k tomu,ze nasemu mlademu panovi budo tento mesic 3 roky a sotva 13kg (i kdyz ted to bude jeste min,protoze byl nemocny a nejedl) tak s obavam,ze u nas to driv nez za rok nehrozi 😅

hojda
1. lis 2011

@mamkamarketa No 15 kg máme a naposledy měřil asi 96 cm, takže si myslím, že už by to šlo. Z té současné už začíná vykukovat hlava☹.

mamkamarketa
1. lis 2011

@hojda aha tak to jo,u nas ta operka se vysune nahoru a ma tam dost mista,navic si rikam,ze cim dyl bude v 9-18kg tim lip

kacab
2. lis 2011

@mamkamarketa ahoj 🙂 asi tak... trochu se hýbe, ale rozhodně méně než jakákoliv sedačka bez isofixu... Když jí nacvaknu - ano - má vůli, že s ní prázdnou můžu na obě strany trochu pohnout, ale když v ní sedí dítě, nehne se ani o píď... Dcerka v ní 2x spokejeně odcestovala chorvatsko a zpět... Jen jedinné co bych obecně vytkla je, že když dítě usne, tak v předchozí menší sedačce s vlastními pásy stačilo strčit ruku dozadu a "podtrhnou" jí... tak tady to za jízdy dá více práce, spíš si přibrzdíme a nebo když jedeme dál a předpokládáme spaní, tak polohujeme než nasedne... Nejde o nevychytanost sedačky, ale o bezpečnostní pás... musí se jednou rukou povolit - popotáhnout -uvolnit na bříšku a pak lehce pošoupnem... To ale asi bude u všech stejný, je to tím pásem.. a jinak ta vůle co nazývá "hýbáním", tak tu má i švagřina Romerka 2x tak drahá.. Vůbec to neřeš, z tohohle ohledu... Nejsem zaujatá proti jiným značkám, i Romerky se mi moc líbí, ale co si budeme povídat, mít stejnou kvalitu a bezpečnost za nižší cenu.. to se na mateřské počítá 🙂 Většina kamených obchodů Tě to nechá zkusit i do auta... Já osobně ale preferuju koupi přes internet kvůli mnohem nižším cenám.... Ber to logicky... dítě drží hlavně pás a pak pokud porovnáš to na čem sedí buď bez isofixu (což po autě může libovolně plavat a na místě drží jen tím pásem a váhou dítěte) a nebo ten isofix ( který drží sedačku fakt pevně a bezpečně na místě s vůlí 2cm na každou stranu...) prostě je to vyšší stupeň bezpečnosti...

mamkamarketa
2. lis 2011

@kjajule ahoj,tak jsem dneska videla ten BenBat..sice sme nebyi v babiez,ale natefila jsem na nej v bambuli. uprimne nic-moc prisel mi takovy tvrdy,neohebny.barvy mi prisly takovy ''vysisovany'' a ten polstarek vzadu pro nas do letadla absolutne nepouzitelny 😒 no a za 500,- uz mi vubec jako zazrak neprisel 🙄
nakonec (protoze me tlaci cas) jsem koupila ve sparkys.podhlavnicek,sice nema magnetky,ale je z prijemneho materialu a je vycpany tema kulickama,takze je na omak mekkci nez ten BenBat.ted jen doufam,ze to mlady pan bude pouzivat 😀

kjajule
autor
2. lis 2011

@mamkamarketa To je škoda...tak já se poohlédnu ještě po nějakým co by se dal třeba vepředu nějak uvázat, nebo na knoflíček...no uvidím...já jsem čekala že to bude plyšáček měkoučkej mazlící... 🙄

mamkamarketa
2. lis 2011

@kjajule zkus se na nej podivat na zivo,treba se ti bude libit,ale me fakt prisel tvrdy

kjajule
autor
2. lis 2011

@mamkamarketa No uvidím, ještě mrknu i po jiným ... 🙂

mamkamarketa
2. lis 2011
kjajule
autor
2. lis 2011

@mamkamarketa Jé , ale ten vypadá dobře a hlavně by se na něj dal našít tř. nějakej knoflík na ty nožičky aby ta hlava tomu mýmu zlatu nepřepadávala dopřeu... 🙂

kubinkov
6. lis 2011

Řešila jsem podobný problém. Malý v autě usíná a přepadával. Koupili jsme Recaro Start a je po problémech. Sedačka je polohovací, má stavitelnou délku podsedáku i šířku zádové opěrky. Nejsou na ni žádné odkazy v různých testech, ale to je proto, že v těchto testech jsou jen autosedačky přihlášené výrobcem, který si test zaplatí. O jejich objektivitě se dá pochybovat.

kjajule
autor
9. pro 2011

@mamkamarketa Tak jsem nakonec koupila ten BenBat lvíčka, vyzkušela jsem ho v krámě na skoro stejně staré holčičče a jí se teda líbil i mi přišlo že jí to tu hlavinku hezky drží, takže ho máme připravený pod stromeček 🙂

mamkamarketa
9. pro 2011

@kjajule jo? me prisel tvrdy,hlavne,ze se bude libit malymu 😵 my leteli s tym sparkysackym, a jelikoz malej spal na nas,tak jsem ho pouzivala ja a spokojenost 😀