Spolehlivá autosedačka 9 - 25 kg - tipy a zkušenosti

kexina
20. čer 2018

Ahoj, vybíráme autosedačku pro ročního syna (cca 80 cm a 11 kg, možná už víc). Původně jsme vybírali 9-36 kg, zvažovali jsme Zopa Carrera. Nakonec jsme si ale říkali, že by možná bylo lepší koupit autosedačku 9-25 kg, ale mám problém s výběrem. Když zadám do vyhledávače "autosedačka 9-25 bez isofix", najde mi to většinou odkazy na zcela jiné typy. Máte někdo tip na spolehlivou autosedačku v tomto rozmezí? Pokud možno s 5bodovým poutáním, pultíkovým moc nevěřím.
Díky

slunea
20. čer 2018

Napadá mě Joie Stages. Je na pásy a do 25kg. Dá se vozit i proti směru, což je mnohem bezpečnější. Víc je to vysvětleno tady: http://protismeru.cz

mamamtbo
21. čer 2018

Volila bych sedacku pro vahovou kategorii 9-18kg (je bezpecnejsi) a klidne i nejakou jetou (po kontrole pred koupi), osvedcenou, idealne s isofixem, jeste to zvazte😉

kexina
autor
21. čer 2018

@mamamtbo Isoffix právě nechci, do naší Fabky by nešel. I když chápu, že je to bezpečnější, tak nové auto teď fakt kupovat nebudeme. 🙂 9-18 mám strach, že by byla pro syna už malá. Je dost velký, navíc dlouhý, takže proto ta 9-25. A starou nechci, max. pokud by prodával někdo známý, z rodiny, nebo našeho okolí. Nikdy nevíš, co má ta sedačka za sebou a jestli už není nějaká poškozená, to žádnou kontrolou nezjistíš.
@slunea Na tu jsem se už dívala, vypadala dobře, ale pak jsem našla hodně "drobností" proti. Že se blbě instaluje (takže velké riziko špatné instalace), že má blbě podložení nohou, že měla slabé výsledky v testech při bočních nárazech...... Tak si říkám, jestli to pak není vyhozených 5 tisíc.

slunea
21. čer 2018

A opravdu ten isofix nemáte? Někteří na netu píšou, že isofix má každá fabka. https://forum.skodahome.cz/uploads/post-1954-12...
Zkušenost se Stages nemám, jenom vím, že je z protisměrek oblíbená (asi kvůli ceně), občas si teda někdo stěžuje na dotahování pásů... O výsledcích v testech nevím, ale tuším, že adac ji ještě netestoval(?). Ono vždycky bude bezpečnější sedačka s menším rozsahem, protože je dítěti líp přizpůsobená. Jinak bude ve stejné sedačce chráněno 9kg mimi a 25kg školák, proto třeba v testech dopadne hůř, protože pro malé děti není ideální...
Zajímala jsem se jen o protisměrky, napadá mě ještě Axkid Minikid mebo Besafe Izi Plus, ale ty jsou už cenově jinde.
Jinak teda riziko špatné instalace bude nejmenší s isofixem, zkuste mrknout, jestli tam přece jen není...

ha_ja
21. čer 2018

Myslím, že Isofix je povinně ve všech autech od r. 2006, do té doby byl volitelný. Jinak souhlasím s tím, že je lepší sedačka s menším rozsahem. Dobré je si jít vyzkoušet na nějakou prodejnu, každá sedačka je jinak velká, i když je to stejná velikost. My máme Besafe izi Kid X2 i-size, 0-18kg, pouze protisměrná, podle ADAC a Folksam nejbezpečnější v této kategorii, je větší než třeba Cybex nebo Romer, měla by být do 105 cm a výrobce sám uvádí, že by tam dítě mělo být max. do 7 let.

kexina
autor
21. čer 2018

@ha_ja
@slunea Isofix tam fakt nedám. Sice teda neřeknu, jak staré je to auto, ale ptala jsem se na to kámoše - automechanika, co se nám stará o auto, už když jsme se dívali po první autosedačce. Myslela jsem, že by to vyšlo, ale on nám to právě říkal, že tam isofix nedostaneme.
@slunea V dtestu je Every Stages a výsledek nic moc. Navíc jak se tak dívám, je jen ve dvou verzích - buď s pultíkem, nebo jen na připásání pásem. Chtěla bych, aby měla sedačka sama 5bodový pás, pultík ani pás mi pro dítě moc bezpečné nepřijdou.

Navíc taky jde o to, že my to auto využíváme fakt minimálně, za těch 15 měsíců, co je syn na světě, jsme pro něj potřebovali autosedačku dvakrát (cesta z porodnice a jednou do sanitky, když jsme jeli na jedno vyšetření). Takže se samozřejmě snažíme najít nějakou zlatou střední cestu mezi co nejvyšší bezpečností a penězma....

slunea
21. čer 2018

Joie Every Stage je do 36kg, Joie Stages je jiná sedačka, jen do 25kg, ta testovaná nebyla, ale nevím, jak by dopadla. Obě mají 5 bodový pás, ale vypadá to, že jen do 18kg.
Vypadám tu jako obhájce Joie, ale nejsem, zkušenost s nimi nemám, jen jsou z té kategorie, o kterou jsem se zajímala, nejlevnější. Levnější poradit neumím.
Ale asi bych teda šla do nějaké do 18kg, těch je větší výběr. A tu do 36kg stejně jednou budete muset pořídit.

booobika21
22. čer 2018

Jdi do cybex pallas fix,pokud mas velke dite,ta je od 9-36,nejdrive mimi jezdi s pultikem,pak bez,je jedna z nejbezpecnejsich a vydrzi az do konce. Ja ji chtela taky,ale my mame drobka,takze ji byla moc velka

slunea
22. čer 2018

Já bych do sedačky s pultíkem nešla. Možná dobře dopadají v ADAC testech, ale tam ty simulované nárazy nejsou stejné jako bývají ty reálné. Z pultíkové může dítě vyklouznout a praštit se hlavou o strop. http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

marmonka
23. črc 2018

Zdravím! Mrkněte na kvalitní německé autosedačky RECARO. Mají super hodnocení a hlavně české ofiko stránky, kde máte celou jejich nabídku pohromadě.
www.autoseating.cz/recaro/recaro-detske-autosed...