Sportovní sedačka po/proti směru jízdy. Využíváte ji?

ivett
22. črc 2010

Ahojte,
omluvám se, jestli tu tohle téma už je, nenašla jsem ho, no kdyžtak ho šikovní admini přesunou tam, kde má být 😉

chci se zeptat těch, co už miminka mají a využívají sporťáky s funkcí otočení sedačky po i proti směru jízdy, jak moc to využíváte, tedy jak moc vozíte dítko čelem k sobě a v čem je tahle funkce tak podstatná, abych na ní trvala při výběru kočáru...našla jsem totiž kočár, který mi vyhovuje absolutně ve všem, lepší jsem ještě neviděla a neozkoušela, ale má jedinou vadu, že mu nejde otáčet ta sportovní sedačka...

když koukám na ulici do kočárů, na maminky na procházkách, na alba tady na koníkovi, z 90 % vidím u sportovních koreb na procházkách, že děti jsou po směru jízdy a koukají ven, kde je to logicky zajímá víc, než hledět na mámu, proto si říkám, jestli se bez toho otáčení obejdu nebo ne...

budu ráda za jakékoli poznatky, díky moc...

brusinka.pusinka
22. črc 2010

Ivettko Já mám danny pro sport 2009 a ta se otáčí oběma směry , snažím se svoji skoro roční dcerku vozit čelem ke směru jízdy ale pořád často vyžaduje otočení aby na mě viděla. Opravdu záleží na dítku. Já jsem vděčná že to můžiu využívat. posílám foto aby jsi se mohla kouknout 😉 bohužel vyfocená je jen čelem k mamině 😉

ivett
autor
22. črc 2010

díky za názor...no mě to hodně štve, že tuhle jedinou věc ten můj vysněný kočár nemá, takže furt zvažuju a zvažuju a nevím ☹

brusinka.pusinka
22. črc 2010

a jaký typ chceš?

beruska2x
22. črc 2010

no ja jsem mela taky otocnou sedacku a je to lepsi 😅 , jak sama rikas, mama je okoukana a ditko na ni porad cucet nechce takze i kdyz jsme ji nekdy otocila - treba kvuli vetru najare - smarem k sobe tak se mi prcek stejny vyklanel aby videl... 😅 😉

kjajule
22. črc 2010

@ivett jestli můžu poradit idealní kočár stejně nikdy nenajdeš, každé dítko je jiné a nároky maminek taky pokud ti ten kočár co sis vybrala vyhovuje ve všech ohledech kromě té otočné sedačky tak si štastná žena a s tou jednou chybičkou se jistě poperete 🙂
určitě se to dá zvládnout i bez otočné sedačky...já ji skoro nevyužila cca 3 týdny a kvuli tomu bych se rozhodně kočáru který mi vyhovuje nevzdávala 😉

pett7
22. črc 2010

tak my zatím jezdíme tak aby malý viděl na mě a je to lepší, jen v golfkách to nejde, ale nevypadá, že by mu to vadilo

beruska2x
22. črc 2010

@kjajule ja myslela ze jsi mela Boldera 😕

ivett
autor
22. črc 2010

je to kočár pegperégo GT3...pokud by prcek spal, tak sporťák jde do úplného lehu a můžu ho mít čelem k sobě, jen přehodím boudičku, ale v sedě ho prostě čelem k sobě nedám, jen po směru jízdy, aby koukal ven...

mám ještě chvíli času to zvážit, tak uvidíme...budu mít ještě jeden kočár, ale vyloženě městský a na tom mi korba otáčet půjde, tak si říkám, že bych ho kdyžtak střídala podle nálady prcka...

kjajule
22. črc 2010

@beruska2x měla a proti směru jsme jezdily 3 týdny pak šel kočár pryč ...u nového otáčení sedačky není a nechybělo nám to ...takže u nás skoro nevyužité...

akcull
22. črc 2010

Já kočárek s otočným sezením mám a přijde mi to praktické, využívali jsme hlavně v době tak od šesti měsíců do jednoho roku, malá v kočárku spinkala a já jsem byla ráda, že jí mám pod dohledem. Než jsem jí uspala, tak mě chtěla vidět....
Potom samo, když už na procházkách nespí, tak chce spíš koukat ven....

zorroz
22. črc 2010

@ivett z mojí zkušenosti - mám sporťák s otočnou sedačkou, využila jsem hooodně, hlavně při sluníčku, větru a pod... Ale ta otočná sedačka je výhodou hlavně při přechodu z korby do sporťáku. Mnohdy děti už v korbě ležet nechtějí a chtějí vidět ven, proto ta otočná sedačka je v tomto případě velké plus protože mamina na dítě vidí a dítě vidí ji a je klidné jako když bylo v korbě. Sporťák se mírně nadzvedne a prcek je spokojený. Samo že až je větší, tak už na maminu hledět nechce.
Na druhou stranu maminky, které nemají sporťák s otočnou sedačkou Ti nenapíšou, že jim otočení chybělo, protože ho prostě neměly a nebylo zbytí, tak dítko jezdilo hned po směru jízdy a basta. Málokterá přizná, že by otočnou sedačku v začátcích přivítala - prostě si zvykly a nevadilo to dětem ani jim. Ale víš jak, každá maminka má jiné požadavky a nároky a také dítka jsou různá.

ivett
autor
22. črc 2010

díky za názory,
já tu teĎ měla dvě kámošky s prckama, jeden bude mít v září rok, druhá má 5 měsíců, ani jedna ještě nevyužívá sporťák, jen hlubokou korbu, takže to zatím neřeší, ale ta jedna má přehazovací rukojeť a ta druhá ani neví, jestli na kočáru má možnost otočení čelem k sobě a prý ji to při výběru kočáru ani nenapadlo, tak to neřešila...
takže já fakt nevím...

jako asi je fakt, že nikdy nenajdu kočár, který mi vyhovuje úplně ve všem a pokud jde o spaní prcka, tak i ve sportovní korbě když bude naležato, ji můžu mít čelem k sobě, jen v sedě ne a to jak píšete, chce dítko koukat spíše ven...navíc v hluboké korbě mám možnost sezení taky, je tam podložka, která jde dát do sedu, takže při přechodu na sporťák může chvíli, pokud se vleze, sedět prcek i ve hluboké čelem ke mně...

asi to moc řeším, kdysy takové vymoženosti nebyli a nikdo z toho nemáme újmu, takže pokud do měsíce když chci kočár objednat, nenajdu něco lepšího než to pp gt3, tak do něj půjdu, navíc budu mít od kámošky ještě jeden městský kočár, kterému sedačka otáčet jde, tak to budu kdyžtak střídat...

každopádně díky všem za názory a budu ráda za další... 😉

kirkee
22. črc 2010

Tak ja mam otocny sportak a otaceni vubec nevyuzivame, jestli jsem ho otocila jednou, tak to je moc, ale asi ani to ne. Podle me to u sportaku neni potreba.
Jak moje dite zacal zajimat okolni svet, chtelo vsechno videt a pohled na maminku mu na prochazkach naprosto neschazel, vsak ty deticky moc dobre vedi, ze je maminka vzadu a tlaci (ten kocar 🙂 )

kirkee
22. črc 2010

A jak tu nekdo zminoval vitr a slunicko, tak jeste nikdy nefoukal takovy vitr, aby to to dite v poradku neprezilo, a proti slunicku mame slunecnik 😉

zorroz
22. črc 2010

@kirkee jasně - vítr a sluníčko - záleží kde člověk bydlí a kde s kočárkem jezdí, že. Já jezdím téměř denně na 1 - 2 hodinové vycházky, jelikož mi dítě spí jen v kočárku a chodím se psem kolem pole, kde není jediný strom takže když vítr tak pořádný a sluníčko se nikam neschová. Tudíž jdu např. hodinu rovně tam a hodinu zpět 😒 Takže u nás docela podstatné aby nefučelo a nesvítilo do kočárku. Slunečník nepřichází v úvahu, skusila jsem jednou a byl okamžitě dole. Ale pravda, když někdo nechodí takové tůry v polích jako my, tak vítr i sluníčko přežije v pohodě 😉

kacka.l
22. črc 2010

Mám taky gt3 a otočení k sobě mě ani nenapadlo. Měla jsem jiné priority, aby zvládl terén i město, byl prostorný, s dlouhou lehací plochou, polohovací až do sedu a do úplného lehu, měl velký košík,překlápěcí boudu, dobré odpružení a hlavně aby bal jako trojkolka stabilní a toto splňuje na 1s hvězdičkou. Pokud svítí sluníčko připnu sluneční slonu a je tma.Malý má rok a otočné sezení mi teda zatím nechybělo. 🙂 Záleží jaké máš priority ty. 😉

zorroz
22. črc 2010

@kacka.l priority jsem měla stejné jako ty, a kočárek podle toho + to otočné sezení 🙂 Jen jsem postupem času vyměnila tříkolku za čtyřkolku a jsem maximálně spokojená 🙂 Jó vybrat ten pravý kočárek a zvlášť ten první není nic jednoduchého 😅

kacka.l
22. črc 2010

Jojo. 🙂

ivett
autor
22. črc 2010

@kacka.l priority mám asi stejné jako ty, jen tam byla ještě ta otočná sedačka, ale spíš proto, že to teď všechny ty moderní kočáry mají a já čekám první dítě a tudíž vůbec nevím co se využije a co je zbytečnost...PP GT3 je prostě favorit number one a pokud do měsíce, kdy ho chci objednat nenajdu něco, co by ho ještě porazilo, což pochybuju, tak ho objednám a od té otočné korby upustím...jak jsem psala, budu mít ještě jeden kočár a u toho to otáčet jde, kdybych po tom tak toužila nebo to bylo fakt tak důležité, tak ho mám v záloze nebo PP GT3 prodám, ale nemyslím si, že by to bylo až tak horké...
každopádně díky...

kjajule
22. črc 2010

já si nemyslím že by ta otočná sedačka byla nutnost...
s tím větrem a sluníčkem...když někam jedu a mám sluníčko či vítr v zádech pohoda...ale stejně se vetšinou někde vítr sluníčko neby vy otočíte (nebo jdete proste nazpátek stejnou cestou...)a pochybuju že by jste s dítětem hned otáčeli celou sportovní sedačku... 😕
takže je tím pádem jedno zda máte otočnou nebo ne pokud jde o vítr či slunce...
to by jste museli mít přehazovací rukojet....aby jste se chtěli tomuto vyhnout... 😉

a můj názor je že čím starší dítě je tím už méně potřebuje vidět na vás , a pokud máte dobře vybavenou a velkou hlubokou korbu dá se dítě vozit takto dlouho a pak už u té sportovní sedačky to není takový problém aby koukalo ven a ne na vás...
já vozila malého do skoro 9-ti měsíců v korbě...mohla bych i déle (měla jsem polohování zad v korbě)ale měla jsem prostě pocit že už ho nezajímám , otáčel se a pořád zkoumal okolí...takže asi tak... 🙂

ivett
autor
23. črc 2010

kjajule, já si myslím totéž, jako kdyby to ten kočár měl, tak je to +, ale asi se bez toho obejdu, v hl. korbě má taky polohování zad, takže pokud to půjde, můžeme jezdit tak a až půjde do sporťáku, tak holt bude koukat ven a poznávat krajiny 😀

jmisa
23. črc 2010

Já otočnou sedačku mám a 99% jezdí prcek směrem ke mně, prostě chce být v kontaktu a i tak má dost výhled. Takže já jsem ráda, že jsem to nakonec pořídila, v těhu mi to nepřišlo důležité. Až teď po roce jel párkrát po směru jízdy, do roku to vůbec nechtěl akceptovat, neustále se vykláněl a koukal na mě.
A i já ho mám raděj pod dozorem,ikdyž ve stříšce je průhled, takže na něj vidím.

Takhle spolu můžem povídat, co vidíme atd.

jmisa
23. črc 2010

@kjajule když není vyhnutí, tak otočení sportovní sedačky provedu během několika sekund i s prckem v ní.

kjajule
23. črc 2010

@jmisa taky záleží jaký systém připnutí té sedačky máš...já si třeba neumím představit že bych u mého kočáru co jsem měla tu sedačku přehazovala s dítětem uvnitř...to prostě nešlo...
navic čím vetší tím težší a když má dítě 10 kg a sedačka dalších 4-6kg to je pak masakr...a přehazovat bych to ani nechtěla...

jmisa
23. črc 2010

@kjajule
no to asi jo, ale náš kluk není drobek, má 11,5 kilčo. Můžu soudit jen svůj kočár a u něj to prostě jde. Netvrdím, že to jde u všech.

kjajule
23. črc 2010

@jmisa já měla Bolder připnutí bylo na takový 4 klipsy neumím to popsat ale jen abych to tam správně posadila a usadila bez dítetě dalo práci...takže s dítetem ani omylem...zvlaštní je že hluboká byla na ten samý systém akorát ty klipsy měla jako tvrdší a pevnější...šlo to mnohem lépe...a i s dítetem to šlo v poho... 😅

jmisa
23. črc 2010

No já mám Teutonku, to je myslím, trochu někde jinde. 😉

kjajule
23. črc 2010

jj to je , kdybych chtěla druhý tak bych určitě šla do osvědčenejší a dražší značky kočárku 😉
Teutonka je dobrá 😉

luciferdik
24. črc 2010

@ivett Já jsem otočnou sedačku u kočáru měla a mám jí i teď u golfek a využila jsem jí opravdu hodně. Prcek nechtěl jezdit po směru jízdy, jakmile na nás neviděla, tak se vztekal a brečel. V hluboké korbě jsme jezdili hodně dlouho a pak jsme měli sporťák otočený směrem k sobě a byli jsme všichni spokojení. Pak jsme kočár prodali a kupovali golfky a vzhledem k tomu, že to pořád bylo ve stadiu, kdy chtěl malej sedět směrem k nám, tak jsme koupili i golfky s otočnou sedačkou, nelituju toho, využili jsme to taky hodně. Teď už jezdíme po směru 🙂

Já bych řekla, že je fakt, že dřív se tohle zrovna neřešilo, byl prostě v podstatě jeden typ kočáru a bylo, ale pokud vím, tak všechny kočáry byly dříve otočené směrem k mamince, aspoň, co jsem z fotek viděla a po okolí slyšela 🙂 Dřív myslím tak před 30 lety 😀

blanka.k
25. črc 2010

Ahoj, sice ještě ve sporťáku nejezdíme, ale během pár dní budeme, nějak nám malý vyrostl z korby, takže koupě kočárku, který jde do úplného lehu a otočit byla pro nás dobrá volba 😀 Na 3 měsíční dítě prostě chci vidět 😉 I když jsem předpokládali, že na sporťák přejdeme na podzim, tak holt růstu našeho juniora neporučíme 😅 Jinak otáčet v průběhu vycházky, až bude větší, asi nebudu mít chuť (kvůli větru atd.), kočárek je hodně těžký a malý stabilně přibírá 0,5kg týdně, takže kdo ví kolik bude mít v půl roce...