Sportovní sedačka po/proti směru jízdy. Využíváte ji?

ivett
22. črc 2010

Ahojte,
omluvám se, jestli tu tohle téma už je, nenašla jsem ho, no kdyžtak ho šikovní admini přesunou tam, kde má být 😉

chci se zeptat těch, co už miminka mají a využívají sporťáky s funkcí otočení sedačky po i proti směru jízdy, jak moc to využíváte, tedy jak moc vozíte dítko čelem k sobě a v čem je tahle funkce tak podstatná, abych na ní trvala při výběru kočáru...našla jsem totiž kočár, který mi vyhovuje absolutně ve všem, lepší jsem ještě neviděla a neozkoušela, ale má jedinou vadu, že mu nejde otáčet ta sportovní sedačka...

když koukám na ulici do kočárů, na maminky na procházkách, na alba tady na koníkovi, z 90 % vidím u sportovních koreb na procházkách, že děti jsou po směru jízdy a koukají ven, kde je to logicky zajímá víc, než hledět na mámu, proto si říkám, jestli se bez toho otáčení obejdu nebo ne...

budu ráda za jakékoli poznatky, díky moc...

martucha79
1. srp 2010

ahoj holky, tak malému bude 10 měsíců a ve sporťáku dost často jezdí proti směru, máme na kočáru přehazovací rukojeť. Já s ním při jízdě dost komunikuju, vidí pejska, dělá "a,a,a", já mu na to odpovídám, že ano, pejsek haf, haf apod., takže mně to proti směru dost vyhovuje. No a když vidím, že je unavený, otočím rukojeť, on kouká na svět, nejdřív to "komentuje", pak ho to unaví, opře se, já ho sklopím a spinká. Přehazovací rukojeť hodně využívám kvůli větru a sluníčku, jsem ráda, že nemám přes kočár přehozenou plenu, ale kdybych neměla přehazovací rukojeť, tak by mi zase přehozená plena přišla úplně normální, takže asi jak si na co člověk zvykne, tak to mu pak vyhovuje 🙂

mirka755
7. srp 2010

ahoj při dceři jsem sporťák neměla otočný v obou směrech a mrzelo mě to ... co se týče sluníčka, tak to jsem vyřešila sluneční clonou (mnohem lepší než slunečník). Při Ondrášovi jsem už věděla co od kočárku vyžaduji a ještě dnes v jeho 13 měs. jezdíme občas v proti směru jízdy, že na něj vidím. Kór když mi usne, to chci na něj vidět 😉 ... měli jsme ještě před měsíce Tako X-jumper a přehodila jsem nástavbu i s malým (11kg) celkem bez problémů. Teď máme kočárek Titi Hyperion a nástavbu přehodím opět se synem, během jízdy - prostě jak je potřeba 🙂

martinaj23
15. kvě 2011

Ahoj, scháním sporťáček, který by šel po i proti směru jítzdy a šel položit úplně do lehu. V současné době máme Teutoníi Mistral S, ale myslím, že na zimu už se tam prcek s fusakem moc nevejde (bude nám cca 1 a 1/2 roku). POradíte někdo nějaký větší?
Myslela jsem na Quinny Freestyle (s otočnou sedačkou) nebo Hoco Tornado S