Syn 9. měsíců. Od kdy autosedačka po směru jízdy?

denisa515
1. lis 2019

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat od kdy dat dítě v autosedacce po směru jízdy? Par diskusí jsem našla, ale byli staré a treba se něco změnilo, nekde jsem četla ze az od 15.měsíců v nějakém zákoně nebo co, tak nevim. Je mi jasné že dítě musí samo sedět a to pevně. Můj syn má 9.měsíců a přes 10kilo, sam si sedne uz od 7meho měsíce. Ještě do nedávna jsme měli vajíčko, ale pak mu uz začala čouhat hlavička a tak jsem koupili sedacku Espiro Delta. Dá se dat po směru i proti, zatim mame proti, ale ptam se protože maly vubec nedává cesty v autě, jezdí od miminka poměrně casto, nikdy mu to nevadilo, ale co je vetsi, sam si sedne a ted uz si i stoupa, tak v aute place, obcas chytne primo zachvat 🙈😁 pokud nekdo řídí a ja jsem v zadu je to celkeme dobry, ale i tak musime mit rohlik a pohadku a kdyz ridim ja a nikoho tam nema tak je kraval, ani zrdcatko nepomohlo, obcas si rikam jestli mu treba neni špatně, nekomu to dela zle kdyz jede proti směru. Ted pres zimu ho tak jeste nechám určitě, bude náledí a tak, ale pres jaro/leto budeme chtít jezdit na vylety a s křiklounem to moc nejde, nechci ho trapit. Dekuju moc za rady.

kuttu
3. lis 2019

@zelenaesmolda Taky to tak delam,na brigadu jdu ted od listopadu.Obleceni take kupuji z druhe ruky a i něco nové,jenze tech vydaju jsme ted meli proste moc a drazsi sedacku uz si dovolit nemohli,nechala jsem malou ockovat proti meningokokovi a to je dost penez,kocarek taky nemam úplně nový...az zase nasetrime nejake penize,budeme muset stejně koupit do druheho auta taky sedačku tak na rpu protismernou budu treba jeste uvazovat

zelenaesmolda
3. lis 2019

@kuttu
no ale kdyby jsi patrala tak jste klidne mohli koupit joie stages,ktera je ve vasem fin.limitu a je protismerna 🙂
meningokoka jsem ockovala obe vakciny,mazec ty castky...

barchen
3. lis 2019

@martaskaaa Platí se za účast v testech ale ne za pořadí. A ty platby se pohybují v sedmimístných i osmimístných částkách. Sice militantní odpůrci všemožných testů budou tvrdit, že všechno na světě je zaplacené ale rozhodně to tak není. Pracovala jsem pro firmu, které výrobky se často účastní testů (nejen dtestu) ale za dobrý výsledek nemusí nikdo nic uplácet. Ale často se testuje tak, aby se ty lepší značky nepotkaly v jednom testu. Prostě vítěz je vždy jen jeden. Jsou testy, kde se testuje např. obsah škodlivých látek v plastech, polstrování a potahu sedaček, někomu je to jedno a nemá to pro něj váhu, já osobně se na to podívám, jelikož když má moje dítě mít hlavu zabořenou v opěrce a dýchat tam několik hodin, tak chci vědět, co dýchá. A nebo způsob instalace a rozměry sedačky, pro někoho nedůležité ale v některých testech to má velkou váhu. Ono, když má někdo jedno malinké dítě, tak tomu se radí, jak jezdit s miminem bezpečně, ideálně do 4 let v protisměru a když je to sváteční řidič, tak toho moc nenajezdí. Když máš dvě děti po sobě, řešíš to, jak je dostat do menšího auta a pohodlně řídit. A když máš tři děti, tak už řešíš i šířku autosedačky, jak ji dostat do auta bez skřípnutí zad a bez úrazu tam všechny děti "přikovat". Je fajn se na testy podívat, nezatracovat, hned všechno, ono v prodejně ti taky nenabízí ty sedačky jen tak z přesvědčení a dobrého pocitu na duši ale použít i vlastní rozum.

berrusska
3. lis 2019

@zelenaesmolda možná nějaké dítě na spodni hranici tabulek s výškou a váhou. Dcera za měsíc 4roky váha 26.5kg výška 105cm, opravdu si nedokážu představit že sedí v protisměru.

Malá byla po směru také nějak od 9mesicu kdy ji bylo vajicko malé váhou i výškou, a následující kategorii sedaček (myslím že 9az18kg ) která měla vydržet cca do 4let ji vydržela přesně rok. Takze okolo dvou let presla do sedačky určené 15az 36 kg. Takze od dvou let je pripoutavana pouze pásem co je v autě.
Sedačky s pultem jsem zavrhla jelikož ji bývá často špatně a potřebuju aby si mohla před sebou držet misku coz pult neumoznoval.
Takze ja se řídila tím jak se má sedačka správně umístit v autě a pokud je dáno že má být po směru bude po směru, pokud nabízí obě možnosti potom se řídím velikosti dítěte. Nedokážu si představit že bych měla cestovat s nohama skrcenyma pod bradou jen proto abych byla vprotismeru

berrusska
3. lis 2019

@martaskaaa zřejmě má kolena pod bradou. Také mi to přijde jako blbost.

puhelin
3. lis 2019

@berrusska Od dvou let jste dceru pripoutavali pouze pasy auta?

rebe
3. lis 2019

@berrusska Chápu, že ti to přijde jako blbost, když ses o to zjevně ani nezkusila zajímat. Dcera seděla v protisměru do čtyř let, měřila metr a nohy měla natažené. Vešla se tam úplně v pohodě, na nepohodlí si stěžuje až teď v posměrce, že si nemá kde opřít nohy.

rebe
3. lis 2019

@puhelin Myslím, že myslí sedačku bez pětibodého integrovaného pásu, do nichž se děti poutají pásem auta. I tak masakr, jak málo lidem záleží na bezpečnosti jejich dětí...

zelenaesmolda
3. lis 2019

@rebe
taky si neumim predstavit 2 lete dite v sedacce 15-36kg...

berrusska
3. lis 2019

@puhelin pro 19kilove dítě jsem tehdy dle hodnocení a doporučení tehdy jinou nenasla. Nečekala jsem že dcera vyroste tak rychle.

zelenaesmolda
3. lis 2019

@berrusska
axkid minikid je do 25kg a je protismerny 🙂

berrusska
3. lis 2019

@zelenaesmolda souhlasím. Pokud je pro někoho jediné kritérium to že je proti směru.

Ja měla více požadavků, jedním z nich bylo to aby mi vydržela déle než jen další rok a kousek(dcera dosáhla 25kg ve 3,5letech) tudíž opět okolo 10 000 na rok(nevím kolik z maminek si může dovolit dát během 3 let tolik korun pouze za autosedacky), abych ji mohla dát na isofix i na přední sedadlo a také na osobní doporučení někoho z rodiny jelikož na internet může napsat kdokoliv cokoliv.tudiz tomu nevěřím úplně stoprocentně. Tehdy vycházeli v testech jako nejlepší britax romer a nebo cybex. Ze známých měli buď jednu nebo druhou, tudíž jsem mezi jinými "nevyzkousenymi" značkami nehledala.
Rozhodně si nemyslím že jsem dceru nějak ohrozila.

Kategorie 0az něco jsem zavrhla z toho důvodu že nevěřím že může být bezpečné něco co je od novorozenete do 6let. Podle mě je to vždy na úkor nějakého kompromisu. Ale nikomu nic nevyvracim ani nevnucuji jen píšu svůj názor od toho je konik.

zelenaesmolda
3. lis 2019

@berrusska
souhlasim s tim,ze velke vahove rozpeti u sedacek neni vhodne,sedacky 0-18 jsou v pohode ale i kdyz se uvadi,ze jsou od narozeni tak vhodne nejsou,pro novorozenata je nejlepsi vejce,do pokracovaci sedacky ma jit dite az ve chvili kdy vyroste z vejce a idealne samo sedi.
Je mi jasne,ze dat behem tri let kolem 30 tisic za sedacky je docela nerealne pro vetsinu rodin,nastesti kazde dite neni takova "rychlorostka" :D
BR a Cybex jsou opravdu jedny z nejlepsich znacek,spolu s besafe a axkid,ktere u nas nejsou zase tak zname i kdyz i to se pomalu meni.
btw ja si neumim predstavit 25kg dite ve 3.5 letech ale to bude tim,ze ja mam sama 40 i jako dospela 😀

berrusska
3. lis 2019

@zelenaesmolda máte sz

sim244
Autor odpověď smazal
Zobraz
madbetka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
3. lis 2019

@berrusska
oukej

j.a.n.i
3. lis 2019

@berrusska Jako promiň, ale pokud má tvoje dítě při 105cm 26,5kg, tak bych problém nehledala v rychlém růstu, ale v její obezitě...

berrusska
3. lis 2019

@j.a.n.i mate sz.

Pro ostatní další kteří by chtěli řešit že někdo má dítě obézní, kdyz toho cloveka neznáte , prosím než budete takovemu cloveku neco psat ci jinak reagovat , mrkněte nejprve na video reportéři čt s názvem "když jídlo zabíjí " dávám i odkaz
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11427438...

V opačných případech kdyz je dítě menší než tabulkový průměr tak jistě také neresite zda dítě vůbec dostává jíst a proč je tak malé. Právě i ono může mít nějaký problém, který rodiče neovlivní nebo jen holt má dobrý metabolismus. Ale to by mohla být úplně jiná diskuse.

astyna88
4. lis 2019

Holky,jen ze zvedavoati, mame ford mondeo (vyssi rada, stare asi deset let,zanovni), ma tam nekdo tu protismernou tak,aby se dozadu vesly sedacky tri a kam dat idealni vejce?

Předtim jsme jezdili v 1oktave a tam fakt nic nevymyslite, manzel.dva metry a ja za sebou dve sedacky mit nemuzu 😀

astyna88
4. lis 2019

Jinak,my bydlime v Praze na snad nejvetsim sidlisti a protoze nam posunuli popelari popelnice na trideny odpad az kamsi,musim obchazet cele sidliste a aut nejsou desitky,ale stovky, tak jsem si pripadala hak smirak a koukla,kdo v cem vozi...protismerna ani jedna. Fakt to tady tradici nema a tady to neni o penezich. Timto se omlouvam tem,ktere jsem prehledla 😀

astyna88
4. lis 2019

@berrusska

Tyjo,nas syn ma taky 4r, meri asi 108cm a ma 18kg 😀 a to ma brisko slusny.

zelenaesmolda
4. lis 2019

@astyna88
jestli jste v praze zajedte do centra autosedacek,tam vam poradi 🙂

lucie_j
4. lis 2019

@astyna88 taky myslím, že to není o penězích. Lidi kupují dražší posměrné Britaxy než protisměrnou za 4 tis. Prostě tu chybí to povědomí, ale to by chtělo kampaň od Besipu.

zelenaesmolda
4. lis 2019

@lucie_j
vysilaji se vubec jeste ty spoty?me se to vzdycky hrozne libilo 🙂
jinak super napad,co je zkusit kontaktovat?

astyna88
4. lis 2019

@lucie_j

Ja o nich poprve slysela az tady. A to jsem koukala na kdovi co. A kluci maji joie. Ale popravde jsem byla rada,ze aspon necomame,protoze auto fakt male, takze i ten britax byl az moc velky....

lucie_j
4. lis 2019

@zelenaesmolda myslím, že jo, ale dřív jich bylo víc. Naposledy to bylo myslím o zipu. Tak je kontaktuj 😉

zelenaesmolda
4. lis 2019

@lucie_j
neni to od veci napad 🙂

zelenaesmolda
5. lis 2019

@denisa515
jak jste to teda zatim vyresili s tou sedackou?