Tři děti v autě, poraďte nám autosedačky

misavit
7. lis 2016

Dobrý večer!
Potřebovala bych radu ohledně autosedaček.
Mám 3,5 letého syna a devíti měsíční dvojčata.
Ještě je vozíme ve vajíčku. Ale máme nejvyšší čas koupit klasické autosedačky.
Proto se ptám, zda je tu někdo, kdo řešil podobnou situaci.
Dají se nakombinovat tři sedačky vedle sebe? Jak je to s předpisy - může autosedačka na přední sedadlo?

Máme Mitsubishi outlandera a dvě vajíčka a Maxicosi Tobi se vedle sebe vešly na milimetry.... :(
Budu ráda za každou užitečnou radu.
Děkuji moc.
Míša

barchen
28. pro 2016

@misavit
Dobrý den.
My čekáme na nové auto (zatím máme malé a tam 3 autosedačky nedostanu) a nové sedačky budu kupovat až pak, protože podle mě jediným dokonalým řešením je zajet si tím autem do prodejny a zkoušet je připevňovat do auta, jak se tam vejdou. Je to složité řešení, ale každé auto je jiné v interiéru. Já osobně bych na přední sedadlo autosedačku s dítětem nedala (podle zákona je to možné s vypnutím airbagu), byť tu sebebezpečnější, jezdím často sama na dlouhé cesty a po dálnicích, a již dvakrát mě od nehody dělila vteřina (né mou vinou) a pokaždé by to odneslo místo spolujezdce vepředu.

lenka3p
28. pro 2016

Stojime pred stejnym rozhodovanim, akorat dve v kategorii 15-36 a jedna 9-18. Mame vsechny Romer a dozadu je vsechny zcela urcite nedame. Zatim tam bude jedna vetsi a ta mensi a ja a az budeme potrebovat tri velke, vyzkousime to primo v obchode.
Jinak na prednim sedadle se airbag vypina jenom pro vajicko, naopak pro normalni sedacku po smeru uz ma byt.